توضیحات کامل در مورد بک تست ارز دیجیتال

بک تست ارزهای دیجیتال در مورد یک استراتژی یک فرآیند آزمایشی پیچیده است. اما در نهایت یک جزء کلیدی در روند یک سیستم معاملاتی موثر به حساب می‌آید. بک تست ارزهای دیجیتال شامل فرآیند اجرای یک استراتژی خاص از طریق داده‌های تاریخی یا داده‌های بازار در گذشته برای بررسی عملکرد آن‌ها است. بک تست ارزهای دیجیتال یک نمای کلی روشن از استراتژی‌های واجد شرایط را قبل از تخصیص سرمایه واقعی به بازار ارائه می‌دهد.

با این حال، اگر بک تست به درستی انجام نشود، نتایج اشتباه خواهد بود و باعث ضررهای جبران ناپذیری می‌شود. استراتژی‌های معاملاتی بک تست در ابتدا برای بازار فارکس و بورس اعمال شد اما بعدها جای خود را در بازار ارزهای دیجیتال نیز پیدا کرد. در هر محیط معاملاتی، حجم بیشتری از داده‌ها منجر به بک تست‌هایی با کیفیت بهتر می‌شود.

بک تست ارزهای دیجیتال چیست؟

بک تست به معنای استفاده از یک استراتژی معاملاتی یا روش تحلیلی بر روی داده‌های معاملاتی تاریخی و برای بررسی استراتژی و روش مورد نظر به کار می‌رود. اگر استراتژی مورد نظر امیدوار کننده بوده و عملکرد خوبی داشته باشد، معامله گر می‌تواند این استراتژی را در یک محیط معاملاتی واقعی اعمال کند.

بک تست ارزهای دیجیتال، نتیجه را برای آينده تضمين نمي کند، اما در صورتي که به درستي اجرا شود، مي تواند روشي قابل اعتماد براي جداسازي استراتژي هاي مؤثر از راهبردهاي ناکارآمد باشد. با این حال، داده‌های غیرقابل اعتماد می‌توانند بر فرآیند بک تست تأثیر بگذارند.

اهمیت بک تست ارزهای دیجیتال چیست؟

بک تست ارزهای دیجیتال به معامله گران و سرمایه گذاران راهی برای ارزیابی و بهینه سازی مدل‌های تحلیلی و استراتژی‌های معاملاتی قبل از اجرای آن‌ها در بازار ارائه می‌دهد. اگر استراتژی‌ای که ایجاد کرده‌اید در گذشته عملکرد ضعیفی داشته باشد، ممکن است در آینده نیز ضعیف عمل کند. اگر استراتژی در گذشته عملکرد خوبی داشته باشد، احتمالا در أینده هم این استراتژی با شرایط مشابه شما را به سود می‌رساند.

چگونه بک تست را روی استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین انجام دهیم؟

چند راه مختلف برای بک تست استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین (BTC) وجود دارد. برای تعیین اینکه کدام یک برای شما بهتر است باید به چند سوال پاسخ دهید:

  • آیا توانایی برنامه نویسی و کدنویسی دارید؟
  • آیا تمایل دارید برای یک سرویس شخص ثالث برای بک تست هزینه پرداخت کنید؟

اگر کدنویس و توسعه‌دهنده هستید، گزینه‌های بیشتری در اختیار خواهید داشت. احتمالاً بهترین گزینه برای شما ایجاد بک تست‌ها با زبان برنامه نویسی حوزه تخصصی خودتان خواهد بود. با این روش انعطاف‌پذیری و کنترل بیشتری خواهید داشت و هر گونه ترفندی که برای بهبود استراتژی‌ مورد نظرتان نیاز است را به راحتی می‌توانید انجام دهید. زبان‌های برنامه نویسی رایج برای ایجاد بک تست‌های ارز دیجیتال شامل C++، MATLAB  و Python هستند. البته باید توجه داشت که با این روش دستیابی به داده‌های با کیفیت بالا همچنان می‌تواند چالش برانگیز باشد.

اگر توانایی کدنویسی ندارید، می‌توانید نرم‌افزارخای شخص ثالث را به‌عنوان یک خریداری کرده یا از نرم‌افزار بک تست خودکار استفاده کنید. به طور کلی، چنین سرویس‌هایی به شما این امکان را می‌دهند که استراتژی خود را بر روی پلتفرم ایجاد کرده و أن را بر اساس داده‌های تاریخی آزمایش کنید. این سرویس‌ها امکاناتی را برای شما فراهم می‌کنند، اما عیب بزرگ آن‌ها عدم کنترل کاربر روی قابلیت اطمینان و کیفیت داده‌ها است.

کم‌هزینه‌ترین روش برای بک تست استراتژی‌های معاملاتی بیت‌کوین این است که خودتان استراتژی مورد نظر را توسعه دهید و آن را به‌صورت دستی آزمایش کنید. این روش زمان بر خواهد بود، اما در عوض به شما این امکان را می‌دهد که استراتژی‌های معاملاتی خود را به طور کامل مدیریت کنید.

ارزیابی نتایج بک تست ارزهای دیجیتال

نسبت موفقیت، میانگین معامله برنده و میانگین معامله بازنده مواردی هستند که برای ارزیابی نتایج بک تست مهم بوده و باید در نظر گرفته شوند.

علاوه بر این، مدت زمان انتخاب یک دوره پس بک تست را نیز باید در نظر بگیرید. هر چه دوره بک تست طولانی تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که نتایج شرایط بازار چندگانه را به شما نشان دهند.

همچنین در ارزیابی نتایج بک تست ارزهای دیجیتال، کاهش سرمایه همیشه رخ می‌دهد و اگر کاهش سرمایه خیلی زیاد باشد، ممکن است سرمایه کافی برای پشتیبانی از استراتژی نداشته باشید. هنگامی که شما در حال معامله با اهرم (Leverage) باشید نیز این امر تشدید می‌شود. بسیاری از معامله‌گران توصیه می‌کنند که حداقل 50 درصد بیشتر از آنچه در آزمون بک تست مشاهده می‌شود، انتظار افت سرمایه داشته باشید. زیرا کاهش سرمایه در یک محیط واقعی بیشتر از چیزی که در طول بک تست‌ها شبیه‌سازی می‌شوند خواهد بود.

4 دلیل برای اینکه باید استراتژی معاملاتی خود را بک تست کنید

بک تست استراتژی‌های معاملاتی در لیست کامل ارز دیجیتال مزایای زیادی در اختیار معامله گران قرار می‌دهد. برخی از این مزایا عبارتند از:

۱.  تست استراتژی بدون ریسک.

شما مجبور نخواهید بود که سرمایه خود را هنگام آزمایش مجدد استراتژی خود به خطر بیندازید. به جای آزمایش استراتژی معاملاتی خود در یک حساب معاملاتی واقعی، بک تست یک راه حل ایده آل خواهد بود.

۲. استراتژی خود را به طور دقیق تنظیم می‌کنید.

بک تست نقاط قوت و ضعف استراتژی شما را آشکار می‌کند. سپس، می‌توانید از اطلاعات به دست آمده برای تنظیم استراتژی متناسب با نیازها و نوع شخصیت خود استفاده کنید.

۳. به استراتژی معاملاتی خود اعتماد بیشتری خواهید داشت.

بک تست ارزهای دیجیتال به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های مختلف بازار را امتحان کرده و بهترین استراتژی را انتخاب کنید. این عمل اعتماد شما را به استراتژی مورد نظر افزایش می‌دهد.

۴. ایده‌های جدیدی برای شما به وجود می‌آید.

از آنجایی که در فرآیند بک تست شما با داده‌های زیادی سروکار خواهید داشت، احتمالاً الگوهای معاملاتی تکراری‌تری را مشاهده می‌کنید که امکان دریافت ایده‌های معاملاتی جدید را برای شما فراهم می‌کند.

 

نکات مهم در بک تست ارزهای دیجیتال

هنگام بک تست استراتژی‌های معاملاتی در بازار ارز دیجیتال، نکات زیر را به خاطر داشته باشید؛

۱.با داده‌ها انتخابی بک تست را انجام ندهید

هنگام بک تست ارزهای دیجیتال اطمینان حاصل کنید که از مجموعه داده‌های تصادفی استفاده می‌کنید، نه فقط داده‌هایی که به نفع استراتژی شما به نظر می‌رسند. درواقع نباید تنها با استفاده از داده‌هایی که در گذشته به موفقیت استراژی شما کمک کرده‌اند، خود را فریب دهید.

۲. دقیق باشید

عجله نکنید! دقیق بودن به شما کمک می‌کند تا همه نواقص را شناسایی کنید. در طول فرایند بک تست بسیار دقیق عمل کنید.

۳. شما هرگز یک استراتژی بی نقص نخواهید داشت

همه استراتژی‌ها ایراداتی دارند و ممکن است به شکست منجر شوند. شما باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی مورد نظر در دراز مدت سودآور خواهد بود و نتیجه دلخواه شما را به همراه خواهد داشت. همچنین برای تحقق این امر باید از برخی شیوه‌های مدیریت ریسک استفاده کنید.

سخن پایانی

بک تست ارزهای دیجیتال ممکن است بر عملکرد آینده یک معامله تاثیر بگذارد. بک تست ارزهای دیجیتال به دو صورت دستی و خودکار به کمک نرم افزارهای از پیش طراحی شده انجام می‌شود.

استفاده از ابزار یا نرم‌افزار بک تست برای کمک به ردیابی استراتژی معاملاتی و تدوین بهینه‌ترین استراتژی معاملاتی برای بهترین سبد ارز دیجیتال که در نهایت منجر به بازدهی با ریسک بالا می‌شود، یک

گزینه ایده آل ولی هزینه بر خواهد بود. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال پر از نوسان است و توصیه می‌کنیم قبل از انجام معاملات واقعی از معامله گران حرفه‌ای کمک بگیرید.

انتهای رپورتاژ آگهی/

ارز دیجیتالکسب و کار
رپورتاژ
 

بلیط هواپیما

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی