سیگنال جدید بازار سرمایه/ بورس فردا ۱۰ بهمن صعودی است یا ..

به گزارش ساناپرس، در پایان معاملات امروز یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ شاخص کل بورس با ثبت ریزش سنگین ۵۷ هزار واحدی به کانال ۱.۵ میلیون سقوط کرد. شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ با ریزش ۵۷ هزار و ۸۹۲ واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۱۹۰ واحد پائین آمد. این سقوط بزرگ‌ترین ریزش شاخص کل در ۲ سال گذشته بورس بوده است.

شاخص کل هم وزن نیز با سقوط ۱۹ هزار و ۵۵۹ واحدی در رقم ۴۸۴ هزار و ۶۴۱ واحدی ایستاد. بازدهی این شاخص منفی ۳.۸۸ درصد بوده است. همچنین شاخص کل فرابورس با کاهش ۶۰۴ واحدی در سطح ۲۰ هزار و ۲۲۳ واحد قرار گرفت.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۹ هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۷ هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان بود که ۳۹ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش ۷ درصدی به نسبت روز گذشته به رقم ۷ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه

ریزش امروز بورس تهران به قدری سنگین بود که شاخص کل بورس از مرز ۱.۶ میلیون واحدی، به پایین میانه کانال ۱.۵ میلیون واحدی نفوذ کرد و برخی از حمایت‌های مهم خود را از دست داد. با این حال اما نگاهی به روند تکنیکالی شاخص بورس نشان می‌دهد که برای روز آینده امیدهایی برای توقف روند نزولی و برگشت به سمت بالا وجود دارد.

بنابراین انتظار می‌رود با توجه به نکات ذکر شده و همچنین تقاضایی که در انتهای بازار امروز منجر به جمع شدن صف فروش برخی از نمادها شد، بورس فردا در ابتدای کار خود روندی نزولی را طی کرده و سپس به مرور با افزایش تقاضا مواجه شود و به سمت بالا برگردد.

اخباراقتصاد
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی