آخرین اخبار از حقوق بازنشستگان در 8 مهر 1401

سرانجام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی سایر سطوح در شهریور ماه افزایش یافت و حقوق این گروه از بازنشستگان با افزایش 38 درصدی به علاوه مبلغ ثابت 515 هزار تومان پرداخت شد، اما هنوز مطالباتی همچون معوقات حقوق بازنشستگان وجود دارد.

بنا بر پیگیری‌های کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، معوقات حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی سایر سطوح احتمال دارد از پایان مهرماه پرداخت شود.سرانجام حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی سایر سطوح در شهریور ماه افزایش یافت و حقوق این گروه از بازنشستگان با افزایش 38 درصدی به علاوه مبلغ ثابت 515 هزار تومان پرداخت شد.همچنین احکام جدید بازنشستگان تأمین اجتماعی سایر سطوح نیز بر همین اساس صادر شده است و حقوق آنها بر اساس افزایش اشاره شده پرداخت می‌شود.

این در حالی است که سازمان تأمین اجتماعی مکلف است معوقات و مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح را مربوط به 5 ماهه گذشته (فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد) پرداخت کند.

پیگیری‌های صورت گرفته از سوی کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران حکایت از آن دارد که احتمال دارد پرداخت معوقات از مهرماه و با حقوق این ماه آغاز شود.

معاون دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: اگر کانون عالی بازنشستگان مطالبات بازنشستگان را خود پیش از همه پیگیری نکرده و بر سر آن‌ها با صدای بلند ایستادگی نکند، بازنشستگان زودتر از آن‌ها حرکت کرد.

بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پس از رسیدن به حقوق خود بر مبنای مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، مطالبات و معوقات دیگری نیز دارند که همچنان پیگیر آن هستند؛ معوقات و مطالباتی که به دلیل تعلل چند ماهه دولت در به رسمیت شناختن حقوق مبتنی بر قانون آن‌ها بیشتر نیز شده است.

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در این ارتباط با اشاره به مطالبات باقی مانده بازنشستگان پس از اعمال افزایش حقوق مبتنی بر مصوبه شورای عالی کار گفت: باقی‌مانده ۲۵ درصد از متناسب‌سازی حقوقی سال ۱۴۰۰ که هنوز پرداخت نشده، از جمله مطالبات بازنشستگان است که هنوز از ما فعالان کانون‌ها و تشکل‌های بازنشستگی مطالبه و پرس و جو می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای متناسب‌سازی باقی مانده از ابتدای سال ۱۴۰۰ یک حق مبتنی بر متن صریح قانون است، اضافه کرد: کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور باید به عنوان خط مقدم مطالبه‌گری بازنشستگان، بحث متناسب‌سازی را مورد پیگیری قرار دهد اما تاکنون نه پاسخی در این زمینه گفته و نه زمان‌بندی مشخصی درباره پرداخت و نحوه پرداخت آن اعلام شده است.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید