آخرین رنکینگ تیم ملی ایران پس از تساوی با سنگال/ کی روش دوباره رنک را تغییر داد

به گزارش ساناپرس، در آخرین رنکینگ فیفا قبل از آغاز جام جهانی که چند روز دیگر به صورت رسمی اعلام می شود، ایران در رتبه بیستم قرار دارد.

با پایان فیفا دی سپتامبر که آخرین پنجره بازی های بین المللی پیش از آغاز جام جهانی بود، حالا همه در انتظار انتشار آخرین رنکینگ فیفا پیش از شروع بزرگترین تورنمنت فوتبالی در جهان هستند. رنکینگی که البته از الآن نیز مشخص است و بدون نیاز به اعلام رسمی فدراسیون جهانی فوتبال، رتبه تیم ها مشخص و تعیین شده است.

از آنجایی که فیفا چند سالی است که فرمولی ثابت برای تعیین امتیاز تیم ها در هر مسابقه رسمی و دوستانه تعیین کرده است، در نتیجه بدون نیاز به انتشار رسمی رنکینگ فیفا می توان فهمید که هر کشوری پس از سپری کردن بازی های اخیر خود در فیفا دی، چه امتیازاتی کسب یا از دست داده و در چه جایگاهی قرار خواهد گرفت.

بر همین اساس، به بررسی آخرین رنکینگ فیفا پیش از آغاز جام جهانی (که قرار است طی ساعات یا روزهای آتی به صورت رسمی اعلام شود) می پردازیم:

* تیم کی‌روش صدر آسیا را از دست نداد، ایران در رتبه بیستم دنیا

فیفا دی اخیر برای ایران و کارلوس کی روش با خوبی و خوشی به پایان رسید. غلبه بر اروگوئه با ستاره های گران قیمت و مطرح، نتیجه ای بود که کمتر کسی انتظارش را می کشید. اما ملی پوشان توانستند با تک گل مهدی طارمی از سد رقیب پرآوازه خود گذشته و با روحیه بالا برای جام جهانی آماده شوند.

در دومین دیدار نیز تیم ملی توانست مقابل رقیب قدرتمند خود یعنی سنگال به تساوی یک – یک دست پیدا کند. شاگردان آلیو سیسه با وجود در اختیار داشتن ستاره های مطرحی همچون سادیو مانه، اسماعیل سار، کالیدو کولیبالی، بولای دیا و… نتوانستند دروازه ایران را باز کنند و تنها گل حریف نیز با اشتباه پورعلی گنجی به ثمر رسید.

پیروزی برابر اروگوئه ۵.۷۸ و تساوی مقابل سنگال نیز ۰.۲۰ امتیاز مثبت به تیم ملی اضافه کرد تا در مجموع با کسب ۵.۹۸ امتیاز مثبت، مجموع امتیازات ایران به عدد ۱۵۶۴.۶۲ برسد و شاگردان کی روش با ۲ رتبه صعود، خود را به جایگاه بیستم دنیا رسانده و صدر آسیا را همچنان در اختیار داشته باشند.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید