یک خبر خوش درباره تیم ملی/ کی روش راه صعود را از گروه 2 جام جهانی لو داد/ فوق ستاره رونمایی شد

به گزارش ساناپرس، تیم های حاضر در جام جهانی آخرین فیفا دی خود را قبل از حضور در قطر پشت سر گذاشتند.

روز شماره بزرگ ترین فستیوال فوتبال ملی جهان به عدد ۵۱ رسید. حالا با اتمام آخرین فیفا دی تیم ها باید منتظر پایان لیگ های داخلی قبل از شروع جام جهانی باشند. انگلیس، ایران، آمریکا و ولز تیم های گروه بی جام جهانی در بازی های دوستانه و جام ملت های اروپا خود را مقابل حریفان محک زدند. نتایج به دست آمده تیم های در این فیفا دی، این گروه را به یکی از غیر قابل پیش بینی ترین گروه های جام تبدیل کرده است. به جز ایران که دوران آشفتگی در تیم را پشت سر گذاشت، سه تیم دیگر گروه یعنی ولز، انگلیس و آمریکا نمایش نا امید کننده ای از خود به جای گذاشتند، اما باز هم زود است که تا حدود دو ماه مانده به شروع این رقابت ها تیمی را به صورت قطعی زیر سوال برد. شاگردان کی‌روش با برد مقابل اروگوئه و مساوی مقابل سنگال قهرمان آفریقا، نمره قابل قبولی را از بازی های تدارکاتی خود دریافت کردند. حالا با هم نگاهی به آخرین فیفا دی حریفان ایران در این گروه می‌پردازیم؛

ساوتگیت شاید مخالفان زیادی در انگلیس داشته باشد اما همیشه نشان داده که در رفتار با رسانه محتاط عمل می‌کند و خودش را وارد جنگ با منتقدان نمی‌کند. سرمربی ۵۲ ساله پس از باخت به ایتالیا و اصرار بر استفاده از سیستم ۳-۴-۳ و حضور بازیکنان خاص در ترکیب دوباره زیر ذره بین منتقدان قرار گرفت. اما باز هم قبل از شروع بازی با آلمان این سرمربی نشان داد که حرف و عقایدش را به هیچ وجه عوض نمی‌کند حتی اگر به قیمت اخراج او تمام شود. ساوتگیت در بازی با آلمان باز هم از سیستم ۳-۴-۳ استفاده کرد و به مگوایر، شاو با اینکه ارزش آنها زودتر از پوند انگلیس سقوط می‌کند در خط دفاع بازی داد و با مصدومیت پیک فورد، به جای رمزدیل آماده نیک پوپ را درون دروازه قرار داد و از همه عجیب تر اینکه آرنولد و توموری را حتی در لیست بازیکنان قرار نداد! در این بازی تا زمانی که آلمان ها ۲-۰ از انگلیس جلو بودند ساوتگیت آماده‌ی دریافت نامه‌ی اخراج خودش بود اما عیار انگلیسی ها در همین بازی و با کامبک تماشایی مشخص شد که حتی اگر با بدشانسی دقایق آخر و اشتباه پوپ روبرو نمی‌شدند این تیم ۳-۲ بازی را با برد به پایان می‌رساند اما اینطور نشد و انگلیسی ها علاوه بر اینکه آمار نبردن در شش بازی متوالی را ثبت کردند به سطح بی لیگ ملت های اروپا نیز سقوط کردند. آیا مگوایر بازیکن قابل اعتماد برای فیکس شدن است؟ الکس آرنولد مستحق حضور در جام جهانی نیست؟ چه کسی ذخیره هری کین است؟ بلینگهام مستحق حضور در ترکیب ثابت است؟ و آیا شماره یک انگلیس باید پیکفورد باشد؟ حالا سرمربی انگلیس باید تا قبل از ارائه لیست بازیکنانش برای جام جهانی این سوال ها را با خود حل کند.

آمریکایی ها در دو بازی تدارکاتی به مصاف حریف های آسیایی رفتند. اما در هر دو بازی نتیجه قابل قبولی را کسب نکردند و باخت ۲-۰ مقابل ژاپن و تساوی بدون گل مقابل عربستان سعودی عملکرد این تیم را برای حضور در جام جهانی در ابهام فرو برد. در این دو بازی هیچ بازیکنی خود را از بقیه بازیکنان تیم متمایز نکرد. نه جوان ها که به عنوان نسل طلایی فوتبال آمریکا شناخته می‌شوند و نه ستاره های این تیم مثل مک کنی، آدامز و پولیشیچ که در حد و اندازه های یک بازیکن تاثیر گزار نبودند! با وجود این نتایج ضعیف نه بازیکنان و نه سرمربی بهانه ای نگرفتند و برهالتر نتیجه ضعیف تیم را به استرس بازیکنان برای حضور در لیست نهایی ربط داد. اما استرس اصلی آمریکایی ها در مرحله مقدماتی و در جلو چشم کل جهان خواهد بود!

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید