کج شدن انگشتان دست نشانه چیست؟

هر ساله بیش از ۲۳۰۰۰۰ نفر با موارد جدید سرطان ریه تشخیص داده می شوند. ۱۳۰۰۰۰ نفر از آنها بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. سرطان ریه می تواند عامل اصلی مرگ و میر در بین مردان و زنان باشد و تقریباً ۲۵ درصد از کل سرطان ها را تشکیل می دهد.

هر ساله افراد بیشتری در اثر این سرطان از سرطان روده بزرگ، سینه و پروستات جان خود را از دست می دهند، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کاری انجام دهید. اینها علائمی هستند که باعث می شوند سرطان را سریعتر تشخیص دهید. یکی از آنها را به شما معرفی می کنیم.

اگر متوجه کج شدن، تغییر شکل یا نوک انگشتان شدید، باید آزمایش سرطان ریه بدهید. سلول‌های سرطانی، به‌ویژه تومورهای ریه، دارای هورمون‌ها و پروتئین‌هایی هستند که باعث می‌شوند خون، مواد و مایعات وارد انگشتان شود و باعث کج شدن انگشتان و بزرگ‌تر شدن نسبت به قبل می‌شوند. به طور طبیعی، این می تواند با سرطان ریه مرتبط باشد.

حدود ۸۰ درصد از مبتلایان به سرطان ریه این عارضه را تجربه می‌کنند و می‌تواند علامتی باشد که در عرض چند هفته بروز می‌کند و اگر آن را دنبال کنید، احتمال درمان و موفقیت درمان بسیار بالا خواهد بود.

تغییر شکل انگشت ممکن است نشانه مشکلات دیگری باشد

کج شدن انگشتان به دلیل کاهش اکسیژن رسانی است، اما سایر اختلالات ریوی نیز می تواند این علامت را در افراد ایجاد کند و این نشان دهنده اختلالات هورمونی در بافت ریه است که متورم یا زخمی شده و باعث عفونت مزمن ریه می شود. آورده شده.

برخی از بیماری های قلبی نیز می توانند باعث کج شدن انگشتان شوند که می تواند منجر به عفونت شود. عفونتی که در شریان های قلب رخ می دهد. گاهی اوقات نشانه بیماری عروقی، اختلالات تیروئید و برخی دیگر از انواع سرطان است.

چگونه کج بودن انگشتان را در خانه تشخیص دهیم؟

کارشناسان می گویند که می توانید ناخن های دو انگشت اشاره را به هم بچسبانید و ببینید که چگونه به نظر می رسند. اگر بین آنها فاصله بود به این معنی است که مشکلی وجود دارد اما اگر فاصله را ندیدید به این معنی است که همه چیز خوب است و انگشت شما کج نیست.

این می تواند مانند برگ برنده ای برای درمان بیماری باشد، زیرا بسیاری از افراد علائمی مانند سرفه و تنگی نفس ندارند و در وهله اول این حالت را روی انگشت خود تجربه می کنند که خیلی سریع آن را پیگیری و درمان می کنند. خیس انجام شد.

ممکن است تغییرات دیگری را در دستان خود مشاهده کنید

علاوه بر کج شدن انگشت، ممکن است تغییرات دیگری را در دستان خود مشاهده کنید و احساس کنید که ناخن های شما خیلی نرم و اصلا سفت نیستند و ممکن است به سمت داخل متمایل شوند که باید بررسی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها