اقلام امدادی برای مناطق حادثه‌دیده شوشتر ارسال شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، علی جوادی افزود: در پی آبگرفتگی اخیر شهرستان شوشتر تیم ارزیابی بنیاد احسان در منطقه حضور یافت و اقدام به بررسی منطقه کرد و سپس اقدامات حمایتی خود را که شامل خدمات پزشکی، توزیع غذای گرم، تعمیر وسایل منزل و توزیع اقلام امدادی آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سرمای هوا اقدامات ارزیابی به صورت شبانه و ساعات اولیه حادثه صورت گرفت و با مشخص شدن نیازهای منطقه اقلام امدادی ارسال شد.

جوادی تصریح کرد: در اولین ساعات با حضور تیم ارزیابی بنیاد احسان و گروه های جهادی همکار فرش‌های منازل آسیب دیده جمع شد و با رفع موانع خروج آب و تخلیه آب های سطحی اقدامات اولیه برای برگشت زندگی عادی انجام شد.

مدیر قرارگاه امداد بنیاد احسان افزود: با توجه به کمبود مواد غذایی نیز یک هزار و  ۳۰۰ بسته معیشتی و نوشت افزار بین مردم این شهرستان توزیع شد. آشپزخانه سیار بنیاد احسان نیز اقدام به پخت غذا در سه روز و هر وعده ۲ هزار پرس غذای گرم کرده است. 

وی تاکید کرد: علاوه بر اقلام حمایتی ارسال شده کمک های نقدی به گروه های جهادی برای تهیه پلاستیک عایق برای ۸۰۰ خانوار انجام شده و البسه گرم نیز در اختیار این خانوارها قرار داده شده است.

جوادی با اعلام خبر اهدای جهیزیه به خانواده های آسیب دیده نیز گفت: بعد از ارزیابی پنج سری جهیزیه توسط بنیاد احسان آماده و به منطقه ارسال خواهد شد تا در اختیار این خانواده ها قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، بارش ۸۱ میلیمتری باران در روز یکشنبه ۳۰ آبان باعث آبگرفتگی معابر شهرک علم الهدی، چشمه سوزنگر، مسکن مهر، کوی نیرو و برخی مناطق شهری و روستایی شوشتر شد. ۵۰ راس گوسفند نیز براثر سیلاب در روستای شیخ شمس الدین این شهرستان تلف شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها