کاهش ۱۲ کیلو وزن در ۶ ماه با کمک داروی جدید رفع چاقی

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت، داروی «کاگریلینتاید» (Cagrilintide) با افزایش حس سیری عمل می‌کند؛ به طوری که افرادی که با این دارو تحت درمان قرار می گیرند، کمتر احساس گرسنگی می کنند و در نتیجه کمتر غذا می خورند.

این دارو که در ایرلند مورد تحقیق قرار گرفته است، می تواند ابزاری دیگر برای مقابله با چاقی که یک مشکل عمده بهداشتی در این کشور است، باشد. این آزمایش به صورت بین‌المللی در ۱۰ کشور روی ۷۰۶ بیمار، از جمله شرکت‌کنندگان در ایرلند انجام شد. محققان افراد شرکت کننده در این مطالعه را به دو گروه، گروهی که این درمان فعال را دریافت می‌کردند و گروه کنترل دیگری که دارونما دریافت می کردند، آزمایش کردند.

در این مطالعه که ۶ ماه به طول انجامید، این دارو یک بار در هفته به افراد شرکت کننده تزریق شد و به کاهش ۱۱ درصدی وزن بدن یا تقریباً ۱۲ کیلوگرم منجر شد. پروفسور «کارل لو روکس»، متخصص چاقی در بیمارستان دانشگاه «سنت وینسنت»، گفت: «کاگریلینتاید» یک داروی جدید است که با القای سیری بعد از غذا عمل می‌کند.

چاقی بیش از یک میلیون نفر در ایرلند را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از دلایل اصلی سرطان، حملات قلبی و کاهش کیفیت زندگی است. همچنین این عارضه عامل اصلی ایجاد دیابت نوع ۲ است که ۲۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. 

مشروح این مطالعه در مجله Lancet، منتشر شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها