۲۱ هزار نقاشی برای مشارکت در مدرسه‌سازی دریافت شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت آموزش وپرورش، ناصر قفلی با بیان این که مشارکت کودکان و نوجوانان در عرصه مدرسه‌سازی بسیار ارزشمند است، اظهار داشت: پویش «به رنگ مدرسه» در راستای طرح تحولی آجر به آجر از ۱۵ شهریورماه در سراسر کشور آغاز شده است و تاکنون بیش از ۲۱ هزار دانش‌آموز با ارسال نقاشی‌های خود در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه پویش ملی «به رنگ مدرسه» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم مشارکت، نوع‌دوستی و همچنین افزایش آگاهی خانواده‌ها نسبت به موضوع مدرسه‌سازی در حال اجرا است، افزود: این پویش تا ۱۳ آبان ۱۴۰۰ و روز دانش‌آموز ادامه خواهد داشت.

رییس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور اجرای پویش به رنگ مدرسه را ذیل طرح تحولی «آجر به آجر» در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و یادآور شد: در طی یک سال گذشته با اجرای پویش‌های «مهر را با محرم آغاز کنیم»، «من مادرم؛ بچه‌های ایران فرزند من» و «آجرهای مهربانی» افزون بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از هموطنان نیکوکارمان، معادل هشت میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کرده اند.

قفلی تصریح کرد: بیشترین مشارکت را دانش‌آموزان ابتدایی ۷ تا ۱۲ سال داشته‌اند و خوزستانی‌ها همچنان پیشتاز در اجرای این پویش هستند.

دانش‌آموزان و کودکان علاقه‌مند می‌توانند تصویر نقاشی خود را با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من» در سامانه https://ajorbajor.ir/ بارگذاری کنند که ضمن اهدای هدایایی به بهترین نقاشی‌های دانش‌آموزان، در انتهای پویش، حامی مالی این طرح به ازای هر نقاشی معادل یک آجر را به مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها