فوری؛ آغاز توزیع گوشت رایگان ویژه ایام محرم | دریافت بسته معیشتی با شرایط فوق العاده برای این افراد

به گزارش ساناپرس، در ادامه جزئیات جدید از اهدا بسته معیشتی را بخوانید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ارزش ریالی این میزان گوشت توزیع شده در بین نیازمندان حدود ۳۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره): این میزان گوشت در قالب سه هزار بسته معیشتی ۱.۵ کیلوگرم بین سه هزار خانوار زیر پوشش این نهاد حمایتی توزیع شد.

وی افزود: این اقدام خیرخواهانه با هدف کمک به تامین گوشت مورد نیاز خانواده های مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی توسط مرکز نیکوکاری برنامه سمت خدا انجام گرفت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان گوشت توزیع شده در بین نیازمندان حدود ۳۰ میلیارد ریال است.

الهی راد با بیان اینکه اکنون ۵۲ هزار و ۱۱۵ خانوار با جمعیت ۱۰۲ هزار و ۷۲۷ نفر زیر پوشش این نهاد حمایتی قرار دارند، افزود: از مجموع مددجویان ۶۶ درصد روستایی و ۳۴ درصد شهری هستند.

با فرارسیدن ماه محرم و به منظور حل مشکلات معیشتی خانواده زندانیان بی‌بضاعت و کم درآمد، بسته های معیشتی با مشارکت خیّرین انجمن حمایت، تهیه و توزیع شد.

مدیر مجتمع ندامتگاهی قزلحصار پیرامون تخصیص بسته معیشتی به خانواده زندانیان گفت: مایحتاج اولیه در قالب اقلام خوراکی برنج، عدس، روغن، قند، شکر، ماکارونی به ارزش 8 میلیون ریال به خانواده زندانیانی که از بضاعت مالی کمتری برخوردار بودند تعلق گرفت.

عزیزی گفت: حمایت از خانواده زندانیان با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی، رفع معضلات و دغدغه های معیشتی انجام می شود. که واحد مددکاری زندان پس از بررسی نسبت به شناسایی خانواده های واجد شرایطی که از بضاعت مالی کافی برخوردار نبودند اقدام نموده است.

وی در ادامه افزود: از خانواده زندانیان واجد شرایط دعوت بعمل آمد تا با حضور در سالن ملاقات نسبت به دریافت بسته معیشتی اقدام نمایند.

همچنین هزینه ایاب و ذهاب به 46 نفر از خانواده های زندانیان به مبلغ 23 میلیون ریال پرداخت شده است.

شایان ذکر است تعداد 100 خانوار زندانی با مراجعه به واحد ملاقات مجتمع ندامتگاهی قزلحصار سبد کالا ویژه ماه محرم دریافت کرده اند.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان گفت: از ابتدای امسال تا کنون در قالب طرح قرار دوازدهم یک هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

حجت الاسلام سید علی حسینی با اشاره به اینکه هر ماه طرح قرار دوازدهم را در استان همدان داریم اظهار کرد: طرح قرار دوازدهم در ۱۲ هر ماه به نیت سلامتی امام عصر (عج) توسط اوقاف و امور خیریه اجرا می‌شود.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان با بیان اینکه امسال نیز این طرح از ابتدای سال در دوازدهم هر ماه اجرا شده گفت: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند با همکاری مراکز افق توزیع شده است.

وی با بیان اینکه هر ماه تقریباً تعداد ۴۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌ها نیازمند در استان در این طرح توزیع شده خاطرنشان کرد: ارزش ریالی هر کدام بسته‌ها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

وی اضافه کرد: در تیر ماه نیز به مناسبت ایام ماه محرم ۴۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند از قبل شناسایی شده توسط مراکز افق استان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان، از اهدای ۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۴ میلیارد تومان بین خانواده‌های کم برخوردار در ۳ ماهه نخست سال خبر داد.سرگرمی روز افزود: قاسم غریب آبادی با اشاره به تلاش هلال‌احمر در جهت ارتقای وضعیت معیشت و سلامت خانواده‌های کم برخوردار گفت: در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۳ به همت خیرین و نیکوکاران قریب ۵ هزار بسته معیشتی به خانواده‌ها و افراد شناسایی شده اهدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به خدمات سلامت محور هلال‌احمر در مناطق دور افتاده بیان کرد: از ابتدای سال ۶۲۰ نفر از مردم روستا‌ها از خدمات کاروان سلامت و نذر خدمت پزشکان و پیراپزشکان داوطلب استان بهره‌مند شدند.

غریب آبادی از خدمات بانک امانات تجهیزات پزشکی نام برد و افزود: این مراکز اقلامی از قبیل ویلچر، دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن، تخت بستری بیمار، تشک مواج، ساکشن، عصا و واکر به ۱۹۰ بیمار مراجعه کننده که توانایی خرید این اقلام را ندارند امانت داده شد.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی اهدای خونِ آگاهانه و مسئولانه در حمایت ماندگار از بیماران تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال ۲۵۰ هزار سی سی خون توسط ۵۵۲ داوطلب اهدای خون به بیماران اهدا شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به اجرای پویش مرهم زائر خاطر نشان کرد: با هدف تأمین بخشی از نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی مراسم اربعین حسینی و دیگر طرح‌های سلامت محور و بشردوستانه ۴۷۳ قلم دارو در قالب پویش مرهم زائر جمع آوری شد.

جزئیات جدید از واریز بسته معیشتی
مدیرکل امور فرهنگی شهرداری تهران گفت: توزیع بسته معیشتی تا الان پنج هزار خانواده پایش شده است هر بسته دو میلیون تومان شامل ارزاق ماه مبارک رمضان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مصطفی زیبایی نژاد مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری دهکده رمضان در ۴ پهنه خبر داد و گفت: این اقدام، در فرهنگسرای خاوران، بوستان لاله، اراضی عباس اباد‌ و برج میلاد برگزار می شود همچنین این اقدام در ٢٢ منطقه شهر هم اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: همه برنامه ها با رویکرد خانواده محوری است در این زمینه برنامه ریزی شده است‌.

زیبایی نژاد به برنامه های شهرداری برای روزه اولی ها اشاره کرد و تصریح کرد: امسال هم در این زمینه برنامه داریم و یک نماهنگ هم برگزار خواهد شد.

وی به برنامه شهرداری برای میلاد امام حسن (ع) اشاره کرد و گفت: برای اکثر مناسبت ها برنامه داریم و برای روز قدس هم برنامه ویژه ای داریم.

زیبایی نژاد اضافه کرد: برای عید سعید فطر برنامه داریم و علاوه بر برگزاری نماز عید،در۵پارک هم از ٣ تا ۵ شب منتهی به غیدجشن بزرگی برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران گفت: توزیع بسته های معیشتی تا الان پنج هزار خانواده پایش شده است هر بسته دو میلیون تومان شامل ارزاق ماه مبارک رمضان خواهد بود که از ردیف بودجه سازمان که حمایتی است برای افراد کم برخوردار صرف می شود ؛ پایش با همکاری مرکز امور دینی اتفاق افتاده است.

همچنین در این نشست آذر سرا دبیر جشنواره های شهرداری گفت: در بوستان لاله ایجاد شهر رمضان را داریم؛ برنامه ریزی ما از افطار تا پاسی از شب خواهد بود؛ سفره داران شهر من، آشپزباش، شهر رمضان، موج آرمان، دید و لنز، کودک و مادر، کافه بازی و بازی های الکترونیکی شهر من، جام رمضان، با من حرف بزن بخشی از این برنامه هاست؛ البته در حوزه کودک هم نقاشی سفره ها و کودک خلاق را در نظرداریم.

جزئیات جدید از واریز بسته معیشتی دولت را برای این دهک ها بخوانید.معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش ۳۶ درصدی کمکهای مردمی به نیازمندان در ۱۱ ماه اخیر گفت: ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار خانواده با جمعیتی قریب به ۵ میلیون نفر به صورت مستقیم تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

دکتر حبیب الله آسوده در مورد دستاوردها و اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: این کمیته با هدف توانمندسازی و کمک به محرومان سطح کشور به دستور امام (ره) راه اندازی شد. رویکرد جدید کمیته امداد در راستای فناورانه سازی سازمان برای جذب منابع مردمی و خدمت به محرومان و همچنین مردمی سازی و توانمندسازی محرومان و نیازمندان است تا کسانی که شرایط کار و توانمندسازی اقتصادی دارند روی پای خود بایستند.

وی افزود: در حال حاضر ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار خانواده با جمعیتی قریب به ۵ میلیون نفر به صورت مستقیم تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و برای خدمت رسانی به آنها منظومه توانمندسازی برای نیازهای اولیه، مسکن، موضوعات فرهنگی و اشتغال در حوزه‌های مختلف طراحی شده است.

اخباراقتصاد
پربازدید

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی