اعتراف جنجالی قلعه‌نویی: خوشحالم ازبکستان ما را در ایران نبرد و به عنوان سرگروه صعود کردیم!

اعتراف جنجالی قلعه‌نویی: خوشحالم ازبکستان ما را در ایران نبرد و به عنوان سرگروه صعود کردیم
سرمربی تیم ملی فوتبال، تساوی مقابل ازبکستان را به خستگی بازگشت از هنگ‌کنگ مرتبط دانست.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال، پس از تساوی تیم کشورمان برابر هنگ‌کنگ در هفته پایانی مرحله دوم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۶ گفت: به عنوان سرگروه صعود کردیم و این مطلب مهمی است و از مردم تشکر می‌کنم که به ورزشگاه آمدند و تا ثانیه آخر تیم ملی را تشویق کردند.

وی افزود: تیم ملی با شرایط سختی که آخر فصل باشگاه‌ها بود، راهی هنگ‌کنگ شد، در رطوبت ۹۲ درصد نمایش خوبی مقابل هنگ‌کنگ داشتیم و پس از آن نزدیک به ۲۳ ساعت در راه برگشت بودیم و ۵ صبح به تهران رسیدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: دیدید که بدن‌ها در نیمه اول آن شادابی لازم را نداشت، امین حزباوی که تنها ۲۰ سال دارد، گفت که بدنم تخلیه شده و شرایط بازی ندارم. به این خاطر باید از همه بازیکنان به خصوص بزرگان تیم که در این مسابقه شرایط بهتری داشتند، تشکر کنم. خوشحالم که در بازی با هنگ‌کنگ و بازی با ازبکستان، بهترین بازیکن از ایران انتخاب شدند.

قلعه‌نویی درباره شرایط تیم تصریح کرد: با توجه به اینکه انتهای فصل باشگاه‌ها، بازیکنان از نظر بدنی تخلیه شده بودند اما در نیمه دوم یک بازی روان و با خلق موقعیت‌های خوب شاهد بودیم. طبق آماری که به من دادند در خلق ایجاد موقعیت‌های گل و مالکیت تیم برتر بودیم و فقط توپ‌هایمان توی گل نرفت.

وی اظهار داشت: ازبکستان از تیم‌های قدرتمند آسیاست که مقابل استرالیا مساوی کرد. در جام ملت‌ها برابر قطر در ضربات پنالتی شکست خورد و هم تیم فیزیکی و هم قدرتی هستند. دو بازیکن این تیم جزو بازیکنان تاثیرگذار لیگ ایران بودند و این نشان می‌دهد که ازبکستان در حال پیشرفت است. با تمام این مسائل با توجه به شرایطی که توضیح دادم از نمایش تیم ملی در نیمه دوم راضی بودم.

سرمربی تیم ملی فوتبال، یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه لژیونرها بازی‌هایشان از لیگ ایران دیرتر تمام شد، برای هماهنگی آمادگی‌شان با بازیکنان لیگ، تمریناتی را در برنامه قرار دادیم اما باز هم دیدید که در نیمه اول تیم سنگین بود البته نسبت به شرایطی که پشت سرگذاشته بودیم خوب بودیم اما نسبت به توانایی‎هایمان خوب نبودیم و می‎توانستیم بازی را بیریم.

اخبارورزش
پربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی