دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳| آخرین خبر از یارانه معیشتی و کالابرگ خرداد ۱۴۰۳

بدون دیدگاه

دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳| آخرین خبر از یارانه معیشتی و کالابرگ خرداد ۱۴۰۳
جهت استفاده از کد دستوری، باید فرمت #کدملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را در گوشی موبایل سرپرست شماره گیری نمایید.
دهک بندی یارانه با کد ملی؛ بصورت غیر حضوری انجام می شود و متقاضیان دریافت یارانه برای آگاهی از دهک بندی خانوار می توانند از طریق کد ملی اقدام به یافتن دهک بندی خانوار خود کنند. استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳ به صورت آنلاین و از طریق سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها امکان پذیر است. افرادی که قصد اطلاع از دهک خود برای انجام امورات گوناگون از جمله تعیین مبلغ یارانه و اعتراض به آن، دریافت وام و تسهیلات یا موارد این چنینی دیگر را داشته باشند، کافی است به حساب خود در این سامانه مراجعه کنند. با توجه به طرح جدید هدفمندسازی یارانه ها و پرداخت مبالغ ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان به ترتیب برای دهک های اول تا سوم و دهک های چهارم تا دهم، بسیاری از مردم در پی استعلام دهک خانوار خود و اعتراض به آن هستند. چرا که در بسیاری از موارد، افرادی به بالاتر اعلام شدن دهک شان معترض هستند. اگر چه دهک بندی یارانه ها بر اساس اطلاعات موجود از اموال و گردش حساب خانوارها انجام می گیرد، اما گاهی اوقات امکان ثبت اشتباه اطلاعات و در نتیجه اشتباه در دهک بندی وجود دارد.

با توجه به اهمیت دهک خانوار در تعیین مبلغ یارانه ها، افراد باید اطلاع کاملی از نحوه مشاهده دهک بندی داشته باشند. به منظور تسهیل این امر، دولت امکان مشاهده وضعیت دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳ و اعتراض به آن را با دو روش مختلف فراهم ساخته است. از آن جایی که هر دو روش استعلام دهک درآمدی افراد به صورت آنلاین می باشد، متقاضیان بدین منظور نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.
البته دقت داشته باشید که دهک درآمدی خانوارها علاوه بر تعیین مبلغ یارانه، برای امورات دیگر از جمله دریافت وام و تسهیلات گوناگون هم تاثیرگذار است. به همین خاطر، در اندیشه معاصر شیوه استعلام دهک درآمدی از طریق سایت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را به صورت کامل برای تان توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از نحوه ورود به سایت استعلام دهک خانوار و مشاهده وضعیت دهک بندی یارانه ها در این سامانه به دست آورید.

بر اساس آخرین تغییرات اعمال شده در طرح هدفمندسازی یارانه ها، مبلغ یارانه افراد بر اساس دهک شان تعیین می شود. از این رو بسیاری از یارانه بگیران با این سوال مواجه می شوند که دهک چندم هستم و نحوه استعلام آن به چه صورت است. در این رابطه باید بگوییم که امکان استعلام دهک درآمدی افراد به سادگی و از طریق مراجعه به سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها امکان پذیر است. پس متقاضیان جهت استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳، می توانند در هر ساعتی از شبانه روز وارد این سامانه شده و دهک درآمدی خود را بر اساس آخرین تغییرات، مشاهده نمایند.

از آن جایی که برخی خانوارها به دهک بندی درآمدی خود و میزان یارانه تعیین شده اعتراض دارند، در این بخش نحوه ورود به سامانه دهک خانوار و استعلام وضعیت از طریق آن را به صورت مفصل بیان خواهیم کرد. برای وارد شدن به این سایت و استعلام دهک خانوار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱ابتدا باید نشانی سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یعنی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. جهت ورود به این سایت و استعلام دهک خانوار، می توانید از گوشی موبایل یا سیستم های رایانه ای استفاده کنید.
۲پس از این که آدرس فوق را سرچ کردید، مستقیما به سامانه حمایت وارد شده و تصویر زیر برای تان نمایش داده می شود. برای وارد شدن به حساب خود در این سایت و مشاهده دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳، از گوشه بالا و سمت چپ صفحه گزینه «ورود / ثبت نام» را بزنید.

۳با انتخاب گزینه قبل، پنجره زیر باز شده و امکان ثبت نام یا ورود را برای شما فراهم می کند. برای ورود مستقیم به حساب خود در سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، بر روی عنوان «ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» کلیک کنید.

۴در گام بعد به پنجره ورودی سایت استعلام دهک خانوار منتقل شده و باید شماره تلفن همراه خود را تایید نمایید. پس شماره موبایل تان را در کادر مربوطه قرار داده و پس از وارد کردن کد امنیتی، از قسمت پایین صفحه بر روی گزینه «ارسال رمز یکبار مصرف» کلیک کنید.

۵به این ترتیب، کدی یکبار مصرف بر روی گوشی موبایل تان ارسال خواهد شد.

این کد را دریافت کرده و در جایگاه تعیین شده برای آن قرار دهید. با تایید صحیح کد، مستقیما به حساب خود در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد شده و امکان استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳ را خواهید داشت.

۶پس از ورود به حساب خود در این سامانه، کمی به سمت پایین حرکت کرده و از بخش داشبورد، گزینه «مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست» را بزنید.
۷ در صورتی که با استفاده از کد ملی سرپرست به حساب وی وارد شده باشید، پیامی به شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

در این پیام دهک درآمدی شما مشخص شده و می توانید از آن مطلع شوید. در این بخش نحوه استعلام دهک خانوار با کد ملی سرپرست را به صورت کامل توضیح دادیم. بنابراین اگر قصد اطلاع از وضعیت دهک بندی درآمدی خود را داشته باشید، به راحتی می توانید به سایت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها وارد شده و دهک خانوار خود را بر اساس جدیدترین تغییرات مشاهده کنید.
استعلام دهک خانوار با کد دستوری

در بخش ابتدایی این گزارش از اندیشه معاصر، نحوه مشاهده دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳ را بیان کردیم. بنابراین اکنون به راحتی می توانید دهک درآمدی خود را از طریق سایت مردمی سازی یارانه ها مشاهده نمایید. اما علاوه بر این، امکان استعلام وضعیت دهک بندی با استفاده از کد دستوری هم فراهم است. این شیوه یکی از ساده ترین روش های مشاهده دهک درآمدی می باشد که نیاز به اینترنت هم ندارد.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی