استارت پرسپولیس برای تعیین جانشین اوسمار | ماجرای اولین گزینه درویش

استارت پرسپولیس برای تعیین جانشین اوسمار | ماجرای اولین گزینه درویش
باشگاه پرسپولیس روز گذشته و با توجه اخباری که پیرامون عدم بازگشت مربی برزیلی مطرح شد برای انتخاب سرمربی جدیدش استارت زد.

در اوج رقابت‌های لیگ بود که در خبری اختصاصی اعلام کردیم اوسمار ویرا به خاطر مشکلات خانوادگی (عدم تمایل همسرش برای زندگی در ایران) بعید است با پرسپولیس ادامه دهد که البته در آن مقطع از سوی برخی و ازجمله مسئولان باشگاه پرسپولیس به کارشکنی علیه این تیم متهم شدیم غافل از اینکه خبرهایی از سوی نزدیکان اوسمار در ایران شنیده بودیم. هرچند اوسمار در نشست‌هایش با مسئولان پرسپولیس طوری وانمود می‌کرد که انگار به هیچ وجه به جدایی از جمع سرخپوشان فکر نمی‌کند و بسیار مشتاق است در این تیم بماند. جالب اینکه مرد برزیلی در آخرین نشست خود با درویش که قبل از بازگشتش به برزیل انجام شد، هم لیست خرید داد و هم لیست مازاد و کلیه برنامه آماده‌سازی سرخپوشان را هم تشریح کرد تا مدیرعامل قرمزها امیدوار باشد که او به ایران باز خواهد گشت. در واقع اگر اوسمار تیم جدید خود را به‌زودی معرفی کند و آن تیم پرسپولیس نباشد باید گفت درویش در سه هفته اخیر برای گرفتن امضای نهایی از اوسمار سرکار بوده است.

پیشنهاد مالی پرسپولیس بهتر از بوریرام
شاید این‌طور به نظر بیاید که قرارداد مالی باشگاه بوریرام حتما خیلی بهتر از پرسپولیس بوده که این مربی در نظر دارد برای ادامه مربیگری راهی تایلند شود اما طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم بیشترین دستمزدی که بوریرام در این چند سال به مربیانش داده ماهی 40 هزار دلار بوده و مبلغ پیشنهادی این باشگاه به اوسمار هم با آپشن حدود ماهی 60 هزار دلار بوده است که در سال تقریبا 600 هزار دلار می‌شود. در این سو نیز باشگاه پرسپولیس در آخرین مذاکراتش با اوسمار به وی پیشنهاد دستمزد 550 هزار دلاری داد که او نپذیرفت و حتی این باشگاه آمادگی افزایش یکصد هزار دلار دیگر هم برای این قرارداد داشت. مساله دیگر اینکه پرسپولیس از هر نظر تیمی قابل قیاس با بوریرام نیست و اوسمار بارها خودش به مسئولان پرسپولیس گفته بود که اگر بازیکنان مدنظرش جذب شوند می‌توانند فصل بعد حتی مدعی رسیدن به فینال لیگ نخبگان آسیا باشند. در شرایطی که بوریرام به سختی بتواند راهی 8 تیم برتر شرق آسیا شود. در همین راستا تنها موضوعی که می‌تواند اوسمار را به تایلند بکشاند موضوع زندگی در کنار همسر و دخترش است.

اوسمار از برزیل، چین و امارات هم پیشنهاد دارد
اگرچه رسانه‌های ایرانی روز گذشته خبر از انتقال اوسمار به بوریرام دادند اما واقعیت امر این است که این مربی از برزیل، چین و امارات هم پیشنهاداتی به دستش رسیده بود و در چند روز اخیر از طریق ایجنت هموطنش در حال مذاکره با این باشگاه‌ها بود. ناگفته نماند که اوسمار برای اینکه تیم بهتری پیدا کند با چند ایجنت در کشورهای مختلف در ارتباط بود و در یک ماه و نیم گذشته تلاش زیادی می‌کرد تا بتواند یک تیم خوب برای خود دست و پا کند. مساله اصلی هم خانواده‌اش بود که تمایل نداشتند او در ایران به کارش ادامه دهد و خواستار حضور او در کشوری بودند که بتوانند در کنارش بمانند.

تا شب گذشته اوسمار با هیچ باشگاهی قرارداد رسمی امضا نکرده بود و دیروز هم خبر توافقش با باشگاه تایلندی را تکذیب کرد اما آن‌طور که مطلع شدیم مذاکرات خوبی را با باشگاه بوریرام انجام داده بود.

غافلگیری مدیریت باشگاه
در روزهایی که خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند اوسمار به ایران برنخواهد گشت و حتی علیرضا بیرانوند این موضوع را رسانه‌ای کرد، مدیران باشگاه تا حدی زیادی اطمینان داشتند که این مربی برزیلی قراردادش را با پرسپولیس تمدید خواهد کرد و اگر در این مورد وقفه ایجاد می‌کند خواستار افزایش رقم قراردادش است. در همین راستا وقتی بعد از ظهر روز گذشته خبر توافق اوسمار با بوریرام در رسانه‌ها مطرح شد، درویش و اطرافیانش حسابی غافلگیر شدند. در این میان باشگاه پرسپولیس خبر از تماس تلفنی درویش با اوسمار را داد و همچنان سعی کرد هوادارانش را به بازگشت این مربی امیدوار نگه دارد غافل از اینکه درویش خوب می‌داند اوسمار همچنان پرسپولیس را در آب‌نمک گذاشته تا اگر مذاکراتش با باشگاه‌های خواهانش خوب پیش نرفت شانس بازگشت به جمع سرخپوشان را داشته باشد.

پرسپولیس برای جذب سرمربی استارت زد
باشگاه پرسپولیس روز گذشته و با توجه اخباری که پیرامون عدم بازگشت مربی برزیلی مطرح شد برای انتخاب سرمربی جدیدش استارت زد. اگرچه در روزهای اخیر تعدادی از ایجنت‌ها مربیانی را به نزدیکان درویش معرفی کرده بودند اما این مساله از روز گذشته شکل جدی‌تری به خود گرفت. در واقع از روز گذشته تلاش ایجنت‌ها برای معرفی یک گزینه مناسب برای جایگزینی احتمالی اوسمار آغاز شد. در این میان مدیرعامل پرسپولیس همچنان به برخی از گزینه‌های داخلی هم فکر می‌کرد که متوجه شد همچنان گزینه مدنظرش با مشکل مجوز مواجه است.
در روزهای آتی مذاکرات بین مسئولان باشگاه پرسپولیس با مربیان خارجی معرفی‌شده شکل جدی‌تری به خود خواهد گرفت. مساله‌ای که به‌طور حتم زمان‌بر خواهد بود و باعث می‌شود پرسپولیس دیرتر از زمانی که پیش‌بینی کرده بود وارد بازار نقل و انتقالات شود.

اخبارورزش
اوسمارپربازدیدپرسپولیس

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی