این فرد علی دایی را از حضور در دنیای سیاست منع کرد

این فرد علی دایی را از حضور در دنیای سیاست منع کرد
عبدالرحمن شاه‌حسینی درباره حضور علی دایی در فدراسیون فوتبال صحبت کرد.
در سال‌های اخیر بار‌ها درباره حضور علی دایی در فدراسیون فوتبال و پست‌های مدیریتی صحبت شده، ولی شهریار فوتبال ایران فعلا ترجیح داده از فضای فوتبال دور شود و علاقه چندانی هم نسبت به مدیریت در فوتبال نشان نداده است.

عبدالرحمن شاه‌حسینی، رئیس اسبق کمیته انضباطی درباره حضور علی دایی و دیگر فوتبالی‌ها در پست‌های مدیریتی گفت: «آقای علی دایی، همیشه گفته پدر خدابیامرزش به او وصیت کرده که وارد سیاست نشود. خب کنار کشیدن امثال علی دایی باعث آمدن افرادی می‌شود که اهلیت ندارند. اگر علی دایی و بسیاری از این دسته یک تشکلی برای خود ایجاد کنند، زور هیچکس به آن‌ها نخواهد رسید. خیلی‌ها هستند البته از جنس فوتبال هستند و این افراد را قبول ندارند، اما با آن‌ها همکاری می‌کنند که عیب بزرگی به حساب می‌آید. شما که قبولشان ندارید چطور با آن‌ها کار می‌کنید؟ یک روز چندتا از بزرگان پیش من آمدند، آقای فرامرز ظلی که اخیرا در بیمارستان بودند، جعفر کاشانی و حمید شیرزادگان که فوت شده اند و همایون بهزادی به دادگستری آمدند تا من را ببینند. به آن‌ها گفتم من بچه شما هستم، ولی شما قبول دارید کسانی که در این فوتبال مدیریت می‌کنند را قبول نداریم؟ همه آن‌ها گفتند بله ما قبول‌شان نداریم و این‌ها اصلا از جنس فوتبال نیستند، مال فوتبال نیستند.

البته شاید بعضی‌ها بگویند مدیریت خوب دلیل نمی‌شود که کسی فوتبالیست خوبی باشد و این هم بالاخره یک نظریه است، ولی نتیجه عملکرد که می‌تواند دلیلی باشد که آن مدیریت درست بوده یا نبوده است. آن موقع زمان ریاست کفاشیان در فدراسیون بود بعد یکی‌شان را مثال زدم، گفتم شما اگر این را قبول ندارید، در دشت بهشت وقتی فدراسیون شما را به عنوان برگی از تاریخ فوتبال این مملکت صدا می‌کنند، چرا آنجا می‌روید؟ همه آن‌ها به اتفاق قبول کردند و گفتند بله این درست است. یعنی حرف این است که شکاف و اختلاف بین خود فوتبالی‌ها باعث رشد غیرفوتبالی‌ها در مدیریت فوتبال شده است. من اعتقاد دارم فوتبالی‌ها با هم نیستند من یک بار به یکی از بزرگان گفتم شما بیایید یک تشکل از مربی‌ها و بازیکنان و سایرین که در قانون هم پیش بینی شده درست کنید. واقعا اگر کسی غیر حق آمد این کرسی‌ها را گرفت، شما با آن‌ها همکاری نکنید، ولی من همیشه این را گفته ام شکاف و اختلاف بین خود این فوتبالی‌ها و خواص باعث شده است که خیلی از آدم‌هایی که اهلیت این کار را نداشتند، در فوتبال مدیریت کنند.»

اخبارورزش
پربازدیدعلی دایی

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی