پیش بینی قیمت دلار فردا ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

زپیش بینی قیمت دلار فردا ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
قیمت دلار در معاملات روز‌های گذشته حرکت ثابتی در محدوده ۵۹ هزار تومان داشته است.
دلار این هفته بازدهی منفی ۰.۱۷ درصدی و کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی نسبت به هفته گذشته داشت.

قیمت دلار در هفته دوم خرداد که بازار‌ها تنها چهار روز از در آن فعال بودند، در روند رنج قرار داشت. معامله‌گران حضور بازارساز را با وجود نیمه‌تعطیل بودن بازار‌ها قوی اعلام کردند. دلار در هفته اخیر در کانال هشت و ۹ کریدور پنجم نوسان داشت و در نهایت در پله‌های بالایی کانال هشتم از کریدور پنجم بسته شد.

بازار ارز در ۱۰ روز اخیر در انتظار نتیجه نشست شورای حکام و احتمال صدور قطعنامه علیه ایران بود. این اولین بار در دو سال گذشته است که چنین قطعنامه‌ای علیه تهران تصویب می‌شود. تصویب این قطعنامه در حالی اتفاق افتاد که تهران در روز‌های گذشته اعلام کرده بود در صورت تصویب قطعنامه، واکنش نشان خواهد داد.

به اعتقاد فعالان بازار‌های مالی صرفا صدور قطعنامه برای بازار‌ها اهمیت ندارد و واکنش ایران به این قطعنامه مهم است. این در حالی است که رئیس سازمان انرژی اتمی طی روز‌های گذشته اعلام کرده بود، در صورت اعمال فشار سیاسی یا صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حکام، تهران عکس‌العمل نشان خواهد داد.

با توجه به تلاش و ارزپاشی سیاست‌گذار برای مهار قیمت دلار و انتخابات پیش رو، به نظر می‌رسد بازارساز همچنان با افزایش عرضه، قیمت را کنترل خواهد کرد. معامله‌گران، حضور بازارساز را در بازار ارز همچنان قوی می‌دانند. کارشناسان اقتصادی معتقدند سیاست‌گذار توانسته به واسطه کنترل نقدینگی، افزایش‌های نرخ بهره، سیاست‌های سرکوب نرخ ارز و فروش بالاتر نفت، موفق به کنترل بازار ارز شود. آن‌ها برای روز‌های آینده، دلار را در محدوده‌های قیمتی فعلی پیش‌بینی کردند.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت دلار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی