واریز کمک هزینه 500 هزار تومانی دولت برای این خانوارها در این هفته

واریز کمک هزینه 500 هزار تومانی دولت برای این خانوارها در این هفته
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آبرسانی به روستای کنجوران شهرستان تویسرکان نمونه‌ای از خدمت رسانی معاونت داوطلبان هلال احمر استان همدان است.

 

کفش دخترانهadvertiser-logo۲۲٪

عینک آفتابیadvertiser-logo

واریز کمک هزینه 500 هزار تومانی دولت برای این خانوارها در این هفته
به گزارش زنهار، پیرحسین کولیوند در آئین بهره برداری از آبرسانی به روستای کنجوران علیا شهرستان تویسرکان بابیان اینکه این مبلغ و خدمت رسانی‌ها در مکان‌های محروم از امکانات هزینه می‌شود خاطرنشان کرد: بسیاری از مناطق استان همدان نیازمند خدمات است و هلال احمر تنها مأمور به مدیریت بحران نیست بلکه در خدمت رسانی برای رفع برخی نیازهای مردم و کاهش دردها هم تلاش می‌کند و خیران در این راه بازوی توانمند ما هستند.

وی یادآور شد: امروز هر چند کشور ما داغدار ضایعه بزرگ شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان است اما با این وجود مدیران هیچگاه از خدمت رسانی کوتاه نمی آیند.

رئیس جمعیت هلال احمر تویسرکان در ادامه افزود: در راستای مأموریت اجتماعی جمعیت هلال احمر و انجام فعالیت‌های بشر دوستانه و عام المنفعه به خصوص اجرای طرح‌ها و برنامه‌های نذر خدمت اقداماتی توسط جمعیت هلال احمر تویسرکان انجام شده است.

مریم زبده با اشاره به اینکه در راستای خدمات زیست محیطی و آبرسانی، با توجه به تنش آبی و تأثیرات ناشی از خشکسالی ۲۵ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستای کنجوران علیا هزینه شده است ادامه داد: در این راستا پنج کیلومتر لوله گذاری، اتصالات، خط انتقال و توزیع شبکه با هدف تأمین آب آشامیدنی پایدار اهالی این روستا صورت گرفته است.

وی در ادامه از خدمات سلامت محور با محوریت بهداشت و درمان و با حضور ۱۶ پزشک متخصص، عمومی، دندانپزشک، زنان، اورولوژیست، جراح، پرستار و نیروهای پشتیبانی ارائه شده است نام برد.

رئیس هلال احمر تویسرکان تصریح کرد: ۵۲۲ نفر از خدمات دارویی، درمان رایگان، تجهیزات پزشکی و توانبخشی مانند عصا، عینک و ویلچر بهره مند شده‌اند.

زبده در پایان مطرح کرد: در راستای ارائه خدمات حمایتی و کار آفرینی با محوریت حمایتی و معیشتی ۱۰۰ بسته غذایی به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال، ۱۴۰ بسته نوشت افزار و بسته‌های فرهنگی به ارزش ۵۶۰ میلیون ریال، ۱۴۰ بسته بهداشتی به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال توزیع شده است.

در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) رزمایش توزیع کمک‌های معیشتی با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه ملایر و مسئولین حوزه‌های مربوطه به همت کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ملایر برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر درحاشیه مراسم افتتاح یک باب منزل مسکونی مددجویی و رزمایش توزیع کمک‌های معیشتی با اشاره به دغدغه‌مندی مقدس نهادهای انقلابی در گره گشایی از مشکلات مردم، گفت: کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چندین نهاد دیگر یادگار ماندگار امام عظیم الشأن ماست و به این نهادهای خدمتگزار و انقلابی افتخار می‌کنیم.

سلمان اسماعیلی افزود: کمیته امداد همچون طبیبی دلسوز به دنبال مرهم گذاشتن بر روی آلام مستضعفین و محرومان بوده و این امری است که در نزد خداوند باری تعالی به هیچ وجه گم نمی شود.

در این رزمایش بیش از ۱۱۰ بسته معیشتی به مددجویان اهدا و به چندین مددجو لوزام خانگی از جمله سه دستگاه لباسشویی تقدیم شد، همچنین یک باب منزل مسکونی که با حمایت کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و فعالیت گروه‌های جهادی ساخت و تجهیز شده است به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه این نهاد جزو دستگاه‌های برتر در ارائه خدمت به مراجعان میز خدمت بوده است، گفت: طی سال گذشته، ۴۱۲ نفر شامل ۱۵۳ نفر مددجو و ۲۵۹ نفر نیازمند غیر تحت حمایت به میز خدمت این نهاد در محل مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد مراجعه کردند که سه میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به این متقاضیان پرداخت شد.

جاسم محمدی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان چهارمحال‌وبختیاری به عنوان دستگاه فعال در برگزاری میز خدمت مستمر در نماز جمعه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار تقدیر شد، اظهار کرد: طی سال گذشته، ۴۱۲ نفر شامل ۱۵۳ نفر مددجو و ۲۵۹ نفر نیازمند غیر تحت حمایت به میز خدمت این نهاد در محل مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از این مجموع ۲۵۸ نفر متقاضی دریافت تسهیلات کارگشایی بودند، افزود: سه میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به این متقاضیان پرداخت شد. همچنین ۵۸ نفر متقاضی تحت حمایت کمیته امداد استان بودند که با بررسی‌های انجام شده ۴۵ نفر همراه با خانواده تحت حمایت قرار گرفتند.

محمدی تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال را ۵۵ نفر عنوان و اضافه کرد: از این مجموع ۴۰ نفر دارای شرایط دریافت تسهیلات اشتغال بودند که در مجموع شش میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۹ نفر نیز درخواست دریافت لوازم ضروری زندگی داشتند که از این مجموع با بررسی‌های انجام شده به ۱۶ نفر لوازم مورد نیاز شامل کولر، یخچال و اجاق گاز اهدا شد.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه ۲۲ نفر با مراجعه به میزهای خدمت نماز جمعه متقاضی دریافت خدمت مسکن شامل احداث و تعمیرات بودند، گفت: تعداد ۱۵ مراجعه‌کننده دارای شرایط، خدمت احداث مسکن و تعمیرات دریافت کردند.

به گزارش مکتوب نامه،محمدی خاطرنشان کرد: ادارات کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان و همچنین شماره‌گیری کد دستوری #۰۳۸*۸۸۷۷* برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به رشد کمک به تامین مسکن مددجویان در دولت شهید رئیسی گفت: در سال ۱۴۰۰ در حوزه خرید و ساخت مسکن در مجموع برای ۴۳۹ خانوار، ۳۹ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض پرداخت شد اما سال ۱۴۰۲ به ۹۰۳ خانوار بیش از ۱۳۸ میلیارد تومان کمک هزینه ساخت و خرید مسکن پرداخت شده و خوزستان در این حوزه حدود سه و نیم برابر رشد در اعتبار داشته است.

مهران کریمیان با اشاره به خدمات دولت سیزدهم در حوزه بهزیستی اظهار کرد: سازمان بهزیستی ده‌ها نوع خدمت سخت و سنگین در جامعه انجام می‌دهد و عملکرد این سازمان در دولت سیزدهم در همه این خدمات رشد چند برابری داشته و اقدامات بسیار بزرگی در حوزه بهزیستی انجام شده است.

وی افزود: یکی از خدمات بهزیستی در خوزستان کمک به تامین مسکن مددجویان است. در سال ۱۴۰۰ در حوزه خرید و ساخت مسکن در مجموع برای ۴۳۹ خانوار، ۳۹ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض پرداخت شد اما سال ۱۴۰۲ به ۹۰۳ خانوار بیش از ۱۳۸ میلیارد تومان کمک هزینه ساخت و خرید مسکن پرداخت شده و خوزستان در این حوزه حدود سه و نیم برابر رشد در اعتبار داشته است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: همچنین در شروع دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ میزان ودیعه مسکن بلاعوض پرداختی بهزیستی خوزستان به ۴۰ خانوار با مبلغ حدود ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شد که در پایان سال ۱۴۰۲ به ۸۳۰ خانوار و حدود ۳۸ میلیارد تومان رسیده است.

کریمیان بیان کرد: بهزیستی خوزستان در سال ۱۴۰۰، به ۹۶۶ نفر تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرد و در سال ۱۴۰۲ به ۲ هزار و ۵۱۲ معلول و مددجو تسهیلات اشتغال‌زایی قرض الحسنه پرداخت شد و طرح‌های اشتغال را راه‌اندازی کردند.

وی با بیان اینکه در حوزه معلولان خدمات بسیار خوبی توسط بهزیستی ارائه شده است، عنوان کرد: در آغاز فعالیت این دولت، ۴۹ هزار و ۳۸۸ معلول مستمری‌بگیر در بهزیستی خوزستان داشتیم و تعداد زیادی پشت نوبت مستمری بودند اما تا پایان سال ۱۴۰۲، تعداد معلولان مستمری‌بگیر به ۸۳ هزار و ۵۴۴ نفر رسید و حدود ۶۹ درصد رشد داشتیم و در حال حاضر فرد واجد شرایط پشت نوبت مستمری نداریم.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: همچنین پرداخت هزینه حق پرستاری که به معلولان خیلی شدید پرداخت می‌شود، از ۳ هزار و ۳۵۱ نفر در سال ۱۴۰۰ به ۱۰ هزار و ۵۹ نفر در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته و حدود سه برابر رشد داشته است.

وی افزود: کمک هزینه وسایل توانبخشی نیز از ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ به ۲۶ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲رسیده است یعنی ۱۶۸ درصد در اعتبارات خرید وسایل توانبخشی رشد داشته‌ایم.

کریمیان گفت: همچنین کمک هزینه خرید وسایل بهداشتی برای معلولان خیلی شدید از ۵ هزار و ۱۰۰ نفر به ۱۰ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است که ۱۰۸ درصد رشد داشته است. کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان از ۵۲۰ میلیون تومان در آغاز دولت سیزدهم به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ رسیده و حدود پنج برابر رشد داشته است.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات بی‌نظیر دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور شهیدمان، موضوع استخدام و اشتغال معلولان در ادارات بود که به یاری خدا نخستین آزمون استخدامی ویژه معلولان در ۱۷ خردادماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: در استان خوزستان ۸۸۱ معلول با تحصیلات دانشگاهی در این آزمون ثبت نام کرده‌اند و ۲۵۷ نفر از این تعداد در ادارات و سازمان‌های سراسر استان جذب خواهند شد.

اخباراقتصاد
پربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی