خبر مهم برای خرید لاستیک دولتی / لاستیک میخواهید بخوانید

خبر مهم برای خرید لاستیک دولتی / لاستیک میخواهید بخوانید

تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از تاریخ ۷ شهریور ۱۴۰۳ ملزم به ارایه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با تجدیدنظر استاندارد ملی ایران در رابطه با موضوع «تایرها، تایر رادیال اتوبوسی، بارکش و یدک‌کش، ویژگی‌ها و روش‌های آزمون» تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از تاریخ 7 شهریور 1403 ملزم به ارائه برگه ضمانت نامه به همراه هر حلقه تایر شده‌اند.

طبق اعلام دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غیر فلزی و ساختمان؛ مطابق بند 8 استاندارد ملی ایران به شماره 2-2169 با عنوان «تایرها – تایر رادیال اتوبوسی و بارکش و یدک کش – ویژگی‌ها و روش‌های آزمون»، تولیدکنندگان یا واردکنندگان تایر موظف هستند از تاریخ مذکور، ضمانت‌نامه تایر که در برگیرنده اطلاعاتی همچون تاریخ تولید و دوره ضمانت به مدت حداقل پنج سال از تاریخ تولید باشد را به عرضه‌کننده یا توزیع کننده ارائه کنند.

تاکید می‌شود که ارائه ضمانت‌نامه در هنگام ترخیص، توسط واردکننده، الزامی نیست.

اما توزیع، عرضه و فروش تایر تولید داخل یا وارداتی، بدون ضمانت‌نامه یا پس از اتمام دوره ضمانت، توسط تولیدکننده، وارد کننده، توزیع کننده و عرضه‌کننده ممنوع است.

باید به سایت تولیدکنندگان لاستیک مراجعه نمایید و طبق روال آن سایت اقدام به ثبت نام کنید. پس از انجام موفق فرآیند ثبت نام بسته به کارخانه‌ لاستیک‌ها برای شما یا پست می‌شوند یا نیاز است به نمایندگی‌ها مراجعه کنید و لاستیک‌های ثبت نامی را تحویل بگیرید. این روش مزایای زیادی دارد اما معایبی نیز دارد که از مهم‌ترین آن‌ها به موارد زیر می‌توانیم اشاره کنیم.

مزایا:
سهولت و عدم نیاز به مراجعه حضوری: با خرید آنلاین می‌توانید در هر مکان و هر زمانی که برایتان مناسب است، برای خرید اینترنتی لاستیک دولتی اقدام کنید.
امکان مقایسه قیمت و برندهای مختلف: به راحتی می‌توانید قیمت و کیفیت لاستیک‌های مختلف را در سایت‌های مختلف مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.
صرفه‌جویی در زمان و هزینه: دیگر نیازی به اتلاف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها نیست.
معایب:
احتمال قطعی یا کندی اینترنت و بروز مشکل در ثبت‌نام: در برخی موارد ممکن است با قطعی یا کندی اینترنت روبرو شوید که می‌تواند مشکلاتی را در زمان ثبت‌نام ایجاد کند.
زمان انتظار طولانی‌تر برای دریافت لاستیک: با توجه به حجم بالای سفارشات، ممکن است دریافت لاستیک به صورت آنلاین تا ۲ ماه طول بکشد.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت لاستیک

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی