اوسمار رکورد لیگ ها را شکست / حسادت یحیی گل کرد / استقلالی ها دق کردند!

اوسمار رکورد لیگ ها را شکست / حسادت یحیی گل کرد / استقلالی ها دق کردند!

بار دیگر پرسپولیس در شرایطی به بازی آخر فصل رسید که سرنوشت جام قهرمانی را در اختیار دارد.

اگر دیدارهای هفته بیست و نهم با این نتایج به پایان نمی‌رسید، این مسابقه رقابت بین تیم‌های اول و سوم جدول دور برگشت بود. پرسپولیس که شانس شکستن رکورد امتیازات در تاریخ را دارد، تا قبل از بازی‌های هفته بیست و نهم با ۳۲ امتیاز صدرنشین دور برگشت بود.

اما همانطور که می‌دانید در هفته بیست و نهم پرسپولیس ۳-۱ شمس آذر را برد و ۳۵ امتیازی شد اما مس در خانه ۳-۲ به استقلال خوزستان باخت و در عدد ۲۰ ماند. سپاهان و تراکتور پیروز شدند و حالا تیم محرم نوید کیا در رتبه پنجم جدول دور برگشت است.

هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر ایران
تمام نگاه‌ها به هفته آخر؛ دشت سه امتیازی سرخابی‌ها
وقتی بدانیم مس در پایان دور رفت که با استعفای ساکت الهامی همراه شد، در پله دهم جدول بود و ۸ باخت داشت، ارزش و اهمیت کار محرم نوید کیا با ۱۴ مسابقه و تنها ۲ باخت بیشتر مشخص می‌شود. یعنی پرسپولیس از بخت بد با یکی از بهترین تیم‌های دور برگشت باید بر سر جام بازی کند! اما این همه داستان نیست!

محرم نوید کیا در ۱۴ مسابقه حضور روی نیمکت مس ۴ برد، ۸ مساوی و ۲ باخت دارد که یکی بازی قبل بود اما در تمام این بازیها تا دقیقه ۹۰ با هر نتیجه جنگیده و خطرناک بوده است! در دو بازی جام حذفی نیز تیمش را از مرحله یک هشتم و یک چهارم به سلامت عبور و به نیمه نهایی رساند، آنها در بازی اول استقلال را با دو گل در ۹۰ دقیقه بردند و بازی دوم با پیکان کار به ضربات پنالتی بعد از مساوی رسید.

این کارنامه درخشان به اندازه کافی کار پرسپولیس را سخت می‌کند، چه رسد به اینکه به سابقه تقابل‌های دو تیم در سال‌های حضور مس در لیگ برتر نگاه کنیم. تیمی که با محمد ربیعی نیز همیشه در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال و پرسپولیس مثل یک مدعی بازی کرد و هرگز به ضد فوتبال رو نیاورد.

شانس پرسپولیس برای شکستن رکوردها مقابل اسطوره سپاهان

اما پرسپولیس با این شرایط بیگانه نیست. آنها فصل قبل نیز در بازی آخر مقابل نساجی در قائمشهر همین شرایط را داشتند. در صورت کسب پیروزی و سه امتیاز جام قهرمانی از ان قرمزها می‌شد که در نهایت شد، حالا هم سرنوشت پرسپولیس در دست خودش است.

دو بازی قبل استقلال مقابل نساجی متوقف شد و پرسپولیس با یک کامبک رویایی در همین ورزشگاه آزادی – آخرین میزبانی تا امروز – به صدر جدول رفت. بازی قبل این جایگاه را حفظ کرد و حالا با کسب این سه امتیاز فصل را با قهرمانی تمام خواهد کرد.

در صورت این پیروزی پرسپولیس به عدد ۳۸ در امتیازات می‌رسد که یک رکورد تاریخی در تمام ادوار لیگ در ایران است. ۳۸ امتیاز از ۴۵ امتیاز ممکن در یک نیم فصل که تا امروز اتفاق نیفتاده اما این تنها رکورد پرسپولیس نخواهد بود.

پرسپولیس تا امروز و در ۲۲ فصل برگزاری لیگ برتر ۸ بار قهرمان شده و می‌تواند این عدد را به ۹ برساند. اما رکورددار قهرمانی در فوتبال ایران و در تمام ادوار لیگ ایران، تخت جمشید، آزادگان و برتر حرفه‌ای بدشانس است که باید جام نهم را بعد از عبور از محرم بردارد.

محرم نوید کیا در زمان بازی به عنوان کاپیتان سپاهان ۵ بار جام قهرمانی لیگ برتر و ۴ بار جام قهرمانی حذفی را بالای سر برد و در این ۹ قهرمانی او بارها و بارها رقیب مستقیم یعنی پرسپولیس را پشت سر گذاشت! حالا چشم امید استقلالی‌ها به اسطوره سپاهان است تا کاری را که در انجامش استاد شده، بار دیگر تکرار کند!

اخبارورزش
اوسمارپربازدیدپرسپولیس

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی