سردار آزمون در تاریخ یازدهم دی ماه 1373 در گنبد کاووس استان گلستان متولد شده است. او به قدری به فوتبال علاقه داشت که از 9 سالگی پا به توپ شد و توانست در نوجوانی وقتی 17 سال بیشتر نداشت از تیم سپاهان به روبین کازان روسیه لژیونر شود. تحصیلات دانشگاهی سردار آزمون در رشته مدیریت ورزشی دانشگاه روسیه ناتمام ماند چراکه او از دانشجویان انصرافی است. این فوتبالیست کشورمان متاهل است.

سردار آزمون

ازدواج سردار آزمون با آناهیتا کریمی

سردار آزمون در سال 1398 و در سن 25 سالگی با دختری به نام  آناهیتا کریمی نامزد کرد؛ همسر سردار آزمون متولد اواخر دهه 70 است و به فعالیت در رشته مدلینگ و زیبایی می پردازد. البته چندی قبل از ازدواج در برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری در پاسخ به سوال مهران مدیری درباره ازدواجش گفت در شرف ازدواج است و چندی بعد در صفحه اینستاگرامش عکسی از همسر خود را منتشر کرد و طرفداران برایش کامنت تبریک گذاشتند. آناهیتا کریمی برعکس همسر مهدی قایدی یا دیگر همسران افراد معروف هیچ فعالیتی در اینستاگرام ندارد و صفحه خاصی هم در هیچ فضای مجازی ندارد. همسر آزمون به دور از تمام حواشی دنیای سلبریتی ها زندگی می‌کند و عکس های او در کنار سردار آزمون توسط برخی صفحات مجازی منتشر شده است.

همسر سردار آزمون

سردار آزمون

سردار آزمون

زندگی شخصی سردار آزمون

سردار آزمون در پست مهاجم در فوتبال به زمین می رفت. او گرانقیمت ترین بازیکن ایران در بوندس لیگاست. سردار آزمون اهل غذا درست کردن نیست و فقط در حد درست کردن تخم مرغ که گرسنه نماند می تواند آشپزی کند. سردار آزمون وقتی 25 ساله بود از نامزدی اش با آناهیتا کریمی خبر داد. سردار آزمون همچون پدرش ورزش را با والیبال شروع کرد و در این رشته ورزشی موفق هم بود. او حتی به تیم ملی والیبال زیر 15 سال ایران هم دعوت شد اما بعدها فوتبال را به عنوان ورزش حرفه ای خود ادامه داد.

خانواده و مذهب

سردار آزمون در یک خانواده ترکمن و سنی بزرگ شده است. سردار آزمون یک خواهر به نام سولماز دارد. پدر سردار آزمون به نام خلیل آزمون هم در ورزش سر و دست دارد. او از بازیکنان ملی پوش و مربیان سرشناس والیبال گلستان است. مادر سردار آزمون خانه دار است. او فرزند دوم خانواده است.

ماجرای انتخاب اسم “سردار”

شاید جالب باشد داستان  نامگذاری سردار آزمون را بدانید؛ پدر و مادر سردار آزمون نام پژمان را برای پسرشان برگزیده بودند که پدربزرگ سردار آنها را غافلگیر کرد و اجازه این نام را برای نوه اش نداد؛ چراکه معتقد بود پژمان به معنی پژمرده است و برای نامگذاری او مناسب نیست، درنتیجه والدین آزمون از انتخاب اسم پژمان پشیمان شدند و برعکس نام سردار به معنی سربلند را روی پسرشان گذاشتند.

سردار آزمون

علایق شخصی و سلایق سردار آزمون

برای بسیاری از افراد واضح است که سردار آزمون علاقه وافری به سوارکاری دارد؛ او 3 اسب به نام‌های ژیوانا، سریک و راتیکا دارد. اسب های سردار در مسابقات کورس گنبد شرکت می کنند. آرزوی فوتبالی این فوتبالیست ملی کشورمان بازی در تیم رئال مادرید و در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو است. شاید جالب باشد بدانید غذای مورد علاقه سردار آزمون یک غذای ترکمنی به نام چکردمه است که مخلوط برنج و گوشت است. سردار آزمون در حرفه فوتبال برای خود الگوی داخلی و خارجی دارد؛ او زلاتان ابراهیموویچ را به عنوان الگوی خارجی و علی دایی را الگوی داخلی قرار داده است.

سردار آزمون

شروع فوتبال سردار آزمون بازیکن تیم ملی ایران

سردار آزمون فوتبال را از 9 سالگی در سال 1382 از تیم «عقاب» شهر گنبد شروع کرد؛ پس از آن در 13 سالگی یک سال در «شموشک» گرگان پا به توپ شد. در فاصله سال های 1386 تا 1387 سردار در تیم «اتکای» گلستان فوتبال بازی کرد تا اینکه در 15 سالگی و در سال 1388 به تیم جوانان «سپاهان» دعوت و موفق شد یک سال بعد به تیم بزرگسالان راه یابد.

سردار آزمون

سردار آزمون

زن اول سردار آزمون و بچه جنجالی اش

یک زن روسی ادعا کرد و البته با دی ان ای ثابت کرد مادر بچه سردار آزمون در روسیه است و خودش هم همسرش است که البته سردار آزمون آنرا نپذیرفت و با ترک خاک روسیه هنوز اطلاعی از روند پرونده دادگاهی آنها نیست.