رونمایی علی پروین از دخترانش / دختران سلطان یکی از یکی زیبا تر + عکس و بیوگرافی

رونمایی علی پروین از دخترانش / دختران سلطان یکی از یکی زیبا تر + عکس و بیوگرافی

تصویر علی پروین به همراه دخترانش که به تازگی منتشر شده است:

زندگی شخصی علی پروین و علاقه به فوتبال از کودکی

علی پروین در روز سوم مهر 1325 در تهران، محله بازار، کوچه غریبان به دنیا آمد.او پنجمین فرزند یک خانواده پرجمعیت ده نفره است. علی پروین در یکی از کوچه های بازار قدیمی تهران به دنیا آمده است. کوچه ای که علی پروین در آن چشم به دنیا گشود، «غریبان » نام داشت.

علاقه پروین به فوتبال از همان سال های کودکی شکل گرفت. در همان سالها خانواده اش به محله دولاب ( خیابان عارف) نقل مکان کردند. این جابجایی در افزایش علاقه او به فوتبال تاثیر بسزایی داشت زیرا محله دولاب به خاطر داشتن زمین های خاکی فراوان مثل زمین نادر، زمین منبع، زمین عارف و… مورد توجه علاقه مندان به فوتبال بود.

وی در مهرماه 1332 وارد دبستان شد و از مدرسه توحید، تحصیل را آغاز کرد ولی علاقه شدید او به فوتبال مانع پیشرفت او در زمینه درسی شد.

شروع جدی فوتبال علی پروین در نوجوانی

پروین فوتبال را به طور جدی از دوازده سالگی و از زمین عارف واقع در خیابان 17 شهریور و محلات شیوا و غیاثی آغاز کرد. اولین تیمی که او به عضویت آن درآمد تیم عارف بود که با همت و تلاش جعفر بیگی تاسیس شده بود.پروین در جوانی به تیم البرز که در واقع تیم دسته دوم باشگاه کیان بود پیوست؛ تیمی که توسط علی الهی و داود معروف اداره می شد.

درخشش او و بازی های قابل قبولش باعث شد تا در سال 1334 به تیم کیان – که آن زمان منصور امیرآصفی را به عنوان مربی و بازیکنانی نظیر پرویز قلیچ خانی، گودرز حبیبی وعزت جانملکی را در اختیار داشت بپیوندد. وی دو سال در باشگاه کیان عضویت داشت.

اخبارورزش
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی