چگونه پیج اینستا را حذف کنیم به زبان فارسی (راهنمای جامع)

با گسترش فضای مجازی این روزها تقریبا برای همه ما پیش آمده که تصمیم به پاک کردن صفحات شخصی مان در شبکه های اجتماعی بگیریم. یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی این روزها اینستاگرام است. این برنامه به قدری پیشرفت کرده که بسیاری از کارشناسان مشاور کسب و کار مشهد و سایر شهرها دوره های آموزشی مختلفی را برای درآمدزایی از آن تهیه کرده اند.

برای پاک کردن اکانت اینستاگرام خود از طریق اپلیکیشن به قسمت تنظیمات برویدگزینه Accounts Centre و سپس Personal details در ادامه با گزینه های موجود می توانید اکانت خود را به صورت دائمی یا موقت در اینستاگرام پاک نمایید. برای دریافت جزئیات چگونه پیج اینستا را حذف کنیم به زبان فارسی همراه ما باشید.

حذف اکانت اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

فعالیت در اینستاگرام را می توان به عنوان یکی از شغل های آینده دار دانست، به شرط اینکه صفحه شخصی تان را مطابق با اصول خاصی طراحی کنید. اگر فعالیت نادرستی در صفحه تان داشتید یا به هر دلیلی دیگر تمایلی به انتشار محتوایی در صفحه قبلی تان ندارید، چه خوب که با حذف کردن آن صفحه جدیدی بسازید.

بسیاری از ما صفحه های شخصی غیرقابل استفاده ای داریم که دائما با اعلان های مختلف آزارمان می دهند. یکی از بهترین راهکارها برای خلاصی از این مشکل پاک کردن یا غیرفعال کردن حساب های کاربری تان است. شما می توانید به واسطه اعمال برخی تنظیمات برای همیشه یا حداقل برای مدتی مشخص یک حساب را غیرفعال کنید تا دیگر آزاری برایتان نداشته باشید.

برخی افراد به دلیل مشکلاتی که در صفحه شخصی شان به وجود آمده تصمیم به حذف آن می گیرند. برخی نیز دوست دارند برای مدتی از فضای مجازی دور بوده یا حضوری در این اپلیکیشن ها نداشته باشند که در هر صورت پاک کردن حساب کاربری می تواند کمک بزرگی برای آنها باشد.

دیلیت اکانت ایسنتاگرام

چگونه پیج اینستا را حذف کنیم به زبان فارسی (تمام مراحل)

راهکارهای مختلفی برای حذف پیج اینستاگرام وجود دارد:

چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم در ایفون و اندورید

اینکه چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم در آیفون و اندروید روش مخصوصی دارد. برای حذف حساب کاربری تان به واسطه گوشی و اپلیکیشن اینستاگرام طبق مراحلی که در ادامه می گوییم، پیش بروید:

 1. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و وارد قسمت Accounts Centre در بخش تنظیمات شوید. در این بخش می توانید داده های مختلفی را درباره حساب های کاربری تان مشاهده کنید.
 2. در این صفحه کافیست برروی گزینه Personal details بزنید تا صفحه ای جدید پیش رویتان باز شود.
 3. اکنون می توانید برروی گزینه Account Ownership and Control کلیک کرده و سپس برروی دکمه Deactivation or deletion بزنید.
 4. حالا اکانت هایتان نمایش داده می شوند که کافیست روی اکانت موردنظرتان کلیک کنید.
 5. در صفحه جدید 2 گزینه پیش رویتان قرار می گیرد که یکی Deactivate Account و دیگری Delete Account است. با انتخاب گزینه اول صفحه شخصی تان به صورت موقتی غیرفعال می شود. با انتخاب گزینه دوم می توانید حساب کاربری تان را برای همیشه حذف کنید.
 6. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، اینستاگرام از شما دلیلی برای حذف صفحه شخصی تان می خواهد که با انتخاب دلیل و سپس وارد کردن رمزتان به راحتی می توانید اکانت موردنظرتان را پاک کنید.

نکات مهم قبل از پاک کردن پیج اینستاگرام

قبل از اینکه پیج اینستاگرامی خود را پاک کنید، باید به برخی نکته های مهم توجه داشته باشید تا مبادا در آینده از انجام این کار پشیمان شوید:

 • بعد از گذشت یک بازه زمانی دیگر امکان بازیابی صفحه شخصی تان وجود ندارد. این یعنی تمام عکس ها، ویدیوها، نظرات و گفتگوهای شخصی تان در این شبکه اجتماعی برای همیشه پاک می شوند؛ بنابراین تصمیم قطعی تان را بگیرید و از قبل از تمام اسناد موردنیازتان در حساب کاربری تان اسکرین شات داشته باشید تا در آینده مشکلی برایتان به وجود نیاید.
 • در صورتی که از قبل ایمیل خود را در حساب کاربری تان پاک نکرده باشید، متاسفانه امکان استفاده از آن برای ساخت اکانت جدید را ندارید. تنها در صورتی اینستاگرام امکان استفاده از ایمیل قبلی تان را می دهد که قبل از پاک کردن اکانت به بخش تنظیمات پروفایلتان رفته و ایمیلتان را از آنجا پاک کنید.
 • شما فقط در صورتی امکان حذف حساب کاربریتان را دارید که یوزرنیم و پسوردتان را در اختیار داشته باشید.
 • در صورتی که مطمئن هستید در آینده به هر دلیلی شاید دوباره به صفحه شخصی تان بازگردید، آن را غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن حساب کاربری پاک نمی شود، بلکه فقط برای مدتی از دسترس خارج خواهد شد.

نحوه حذف اینستاگرام از طریق مرورگر

در پاسخ به این سوال که چگونه در اینستاگرام دیلیت اکانت کنیم، باید بگوییم که امکان انجام این کار از طریق مرورگر نیز وجود دارد. مراحل پاک کردن حساب شخصی در این شبکه اجتماعی از طریق مرورگر عبارت هستند از:

 1. ابتدا وارد مرورگرتان در گوشی اندرویدی یا آیفون خود شوید.
 2. وارد آدرس اینترنتی زیر شوید. https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ شوید.
 3. اکنون باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 4. دوباره رمز عبور خود را وارد کنید.
 5. در آخر می توانید با کلیک برروی گزینه حذف حساب کاربری اکانتتان را به واسطه مرورگر در اینستاگرام پاک کنید.

در صورت استفاده از این روش حساب کاربریتان برای مدت مشخصی قابل بازیابی است تا اگر پشیمان شدید، امکان بازگرداندن آن را داشته باشید. چنانچه همچنان طی این بازه تاریخی تمایل به حذف داشتید، اینستاگرام برای همیشه اکانتتان را پاک می کند.

بیان علت حذف اکانت اینستاگرام

چگونه از اینستاگرام دیلیت اکانت کنیم با کامپیوتر

چگونه از اینستاگرام دیلیت اکانت کنیم؟ شما امکان انجام این کار را از طریق دسکتاپ یا کامپیوتر نیز دارید.

مراحل پاک کردن اکانت اینستاگرام با کامپیوتر:

 1. ابتدا مرورگر کامپیوتر یا لپتاپتان را باز کنید.
 2. روی لینکی که در بخش آموزش حذف اکانت با مرورگر گوشی آورده ایم، کلیک کنید.
 3. در این بخش نیز باید وارد حساب کاربری تان شده باشید، در غیر این صورت امکان حذف آن وجود ندارد.
 4. علت حذف از شما پرسیده می شود که باید پاسخی برای آن داشته باشید.
 5. اکنون رمز عبورتان را دوباره وارد کنید.
 6. روی گزینه حذف حساب کاربری بزنید تا برای همیشه اکانتتان از اینستاگرام پاک شود.

حذف موقت دیلیت اکانت اینستاگرام

حذف اینستاگرام، ترفندی با راهکارهای مختلف

حذف اینستاگرام با راهکارهای مختلفی امکان پذیر است. شما ابتدا باید تصمیم قطعی تان را برای انجام این کار بگیرید، سپس از طریق اپلیکیشن، مرورگر یا کامپیوترتان برای حذف اکانت خود اقدام کنید. خوشبختانه امکان حذف تمام صفحاتتان در صورت داشتن یوزرنیم و پسورد امکان پذیر است، بنابراین اگر چندین صفحه دارید نیز نگران نباشید، چون اینستاگرام امکان حذف آنها را برایتان به وجود می آورد.

با آموزش اینکه چگونه پیج اینستا را حذف کنیم به زبان فارسی می توانید از فضای مجازی برای مدتی دور باشید، آرامش را به زندگی تان راه دهید و اثری از این شبکه اجتماعی در زندگی تان نگذارید. با دور بودن از این فضا متوجه می شوید که زندگی تان بسیار آرامتر و لذتبخشتر از گذشته است. بسیاری از مشاورین و روانشناسان نیز برای افراد تحت تاثیر شبکه های اجتماعی این راهکارهای عالی را تجویز می کنند که می توانند بسیار ثمربخش باشند.

فناوری
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی