اگر این نشونه هارو داری بدون که خیلی دوست داشتنی هستی

اگر این نشونه هارو داری بدون که خیلی دوست داشتنی هستی

مرز باریکی بین واقعا دوست داشتنی بودن و تظاهر به دوست داشتنی بودن وجود دارد. کلید کار در رفتارهای ناخودآگاه نهفته است. افرادی که واقعاً شخصیت دوست داشتنی دارند، آگاهانه مهربانی و صمیمیت نشان نمی دهند، آنها این کار را به طور غیرارادی انجام می دهند، بدون اینکه حتی خودشان متوجه شوند

آدم‌های دوست داشتنی رفتارهای خاصی دارند که به طور طبیعی از خود بروز می دهند. آنها ذاتا این‌گونه هستند! در این مقاله، 9 رفتار را خواهید دید که آدم‌های دوست داشتنی اغلب به صورت غیر ارادی نشان می دهند.

رفتارهای غیر ارادی آدم‌های دوست داشتنی
اینها ویژگی هایی هستند که آدم‌های دوست داشتنی دارند. وقتی شما در کنارشان هستید احساس خوبی به شما می دهند و ممکن است حتی خودشان هم متوجه نباشند که چه حس و حال خوبی را در فضا ایجاد می‌کنند. بیایید شروع کنیم:

علاقه واقعی به دیگران نشان می‌دهید
یک ویژگی مشترک بین آدم‌های دوست داشتنی علاقه خالصانه آنها به دیگران است. آنها واقعاً مجذوب مردم و داستان های آنها می‌شوند. این علاقه به طرق مختلف خود را نشان می دهد. آنها جزئیات مکالمات قبلی را به خاطر می سپارند، سوالات متفکرانه می پرسند و زمانی که شخص دیگری صحبت می کند فعالانه گوش می دهند. این رفتار آنها یک تاکتیک حساب شده برای جلب لطف نیست. بلکه فقط بازتابی از کنجکاوی و همدلی ذاتی آنهاست. آنها برای ارتباط انسانی ارزش قائل هستند و درک می کنند که هر کس داستان منحصر به فردی برای گفتن دارد.

مثبت اندیش هستید

آدم‌های دوست داشتنی مثبت اندیش هستند و انرژی مثبت را در فضا منتشر می‌کنند، صرف نظر از اینکه در زندگی‌شان چه چیزهایی جریان دارد. آنها حتی زمانی که با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند باز هم جنبه مثبت امور را می‌بینند و بنابراین حس مثبتی را به دیگران منتقل می‌کنند. آنها مثبت اندیشی را بدون تلاش منتشر می کنند، در واقع این فقط بخشی از شخصیت آنهاست.

بدون اینکه از شما درخواست کنند، آدم‌ها را کمک می‌کنید
آدم‌‌های دوست داشتنی اغلب حس همدلی ذاتی دارند. آنها به طور غریزی می توانند تشخیص دهند که فردی دچار مشکل است یا کمک می‌خواهد، و در ارائه کمک دریغ نمی کنند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه کالیفرنیا، برکلی انجام شد، نشان داد افرادی که مرتباً یاری رسان هستند، به احتمال زیاد به‌عنوان آدم‌هایی سازگار شناخته می‌شوند. این افراد نه تنها از سوی همسالان خود دوست‌داشتنی‌تر دیده می‌شوند، بلکه سطوح بالاتری از شادی و رضایت در زندگی دارند.

نکته قابل توجه این است که آنها این کار را به طور غریزی انجام می دهند، بدون اینکه حتی متوجه تأثیر مثبتی باشند که بر اطرافیان خود می گذارند.

متواضع هستید
افرادی که شخصیت دوست داشتنی دارند اغلب متواضع هستند. آنها به دستاوردهای خود افتخار نمی کنند یا سعی نمی کنند دیگران را تحت الشعاع قرار دهند. در عوض، اجازه می‌دهند که اعمالشان صحبت کند. آن‌ها می‌دانند که هرکسی نقاط قوت و ضعف خود را دارد و از اعتراف به ضعف‌های خود هراسی ندارند. آنها به دنبال تأیید دیگران نیستند زیرا عزت نفس شان ذاتی است.

جالب اینجاست که فروتنی آنها ناشی از عدم اعتماد به نفس نیست، بلکه از احترام عمیق به دیگران و تشخیص احتمال خطای خودشان ناشی می شود.

به همه احترام می‌گذارید
افراد دوست داشتنی یک زبان جهانی دارند: احترام. صرف نظر از اینکه با چه کسی تعامل دارند، با همه به یک شکل رفتار می کنند – با مهربانی و وقار. خواه آن فرد مدیر عامل یک شرکت باشد و خواه سرایدار، فرقی نمی‌کند. آنها درک می کنند که هر فردی نقش مهمی در جهان دارد و سزاوار احترام است.

به طور مرتب ابراز قدردانی می کنید
قدردانی و شکرگزاری زیبایی خاصی به شخصیت آدم‌ها می دهد. آدم‌های شکرگزار این توانایی ذاتی را دارند که شادی را در ساده ترین چیزها پیدا کنند و از داشته هایشان قدردانی کنند. این افراد همه چیز را بدیهی نمی‌دانند. در عوض، به خوبی های زندگی خود اعتراف می کنند، خواه عشق و محبت خانواده باشد و خواه چیز ساده‌ای چون یک فنجان قهوه گرم در یک روز سرد.

شکرگزاری به معنای نادیده گرفتن مشکلات زندگی نیست. آدم‌های دوست داشتنی صرفاً ترجیح می دهند بر موهبت ها تمرکز کنند تا چالش ها.

شما شنونده خوبی هستید
همه به هنر گوش دادن تسلط ندارند. بسیاری از مردم به جای شنیدن آنچه که طرف مقابل می‌گوید، بیشتر بر آنچه قرار است خودشان بگویند تمرکز می‌کنند. اما این موضوع در مورد افرادی که شخصیت دوست داشتنی دارند صدق نمی کند.

آنها با دقت و فعالانه گوش می دهند و باعث می شوند احساس کنید دیده شده و شنیده می شوید. آنها صحبت شما را قطع نمی کنند یا سعی نمی کنند گفتگو را به سمت خودشان هدایت کنند. در عوض، توجه بی‌نظیر خود را به شما می‌دهند و به شما احساس مهم بودن می‌دهند.

خود واقعی‌تان هستید
در دنیایی که در آن اغلب تشویق می‌شویم که خودمان را مطابق با اوضاع نشان دهیم، اصالت ارزشمند است. و این چیزی است که همیشه در آدم‌های دوست داشتنی خواهید یافت. آنها علاقه ای به تظاهر ندارند. آن‌ها با آنچه که هستند، راحتند و از نشان دادن خود واقعی شان به دنیا نمی‌ترسند.

آنها افکار و احساسات خود را آشکارا به اشتراک می گذارند و اعمالشان با گفتارشان همسوست. این طبیعت اصیل آنها را فوق العاده جذاب و قابل اعتماد می کند. اصالت آنها می درخشد و بر زیبایی شخصیت آنها می افزاید.

محبت و مهربانی را گسترش می دهید
در قلب هر شخصیت دوست داشتنی، عشق و مهربانی فراوانی خواهید یافت. این افراد از نشان دادن شفقت و درک نسبت به دیگران ابدا دریغ نمی کنند. آنها می دانند که مهربانی چیزی بیش از یک فضیلت است. حتی ممکن است متوجه نباشند، اما عشق و مهربانی در وجودشان موج می زند، آدم‌ها را لمس و جهان را کمی روشن تر می کند.

اخبارجامعهسبک زندگی
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی