خبر مهم برای معلمان/ فرهنگیان در این تاریخ منتظر واریزی باشند

22 دیدگاه
حساب معلمان و کارمندان آموزش و پرورش به زودی شارژ خواهد شد.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار می‌کند: «بخشنامه‌ای تحت عنوان مزایای جانبی کارمندان و پرسنل دولت در مناسبت‌های مختلف توسط معاون اول محترم رئیس‌جمهور صادر شده است که طبق آن باید به همه کارکنان از جمله معلمان این مبالغ تعلق بگیرد اما به دلیل بسته شدن بودجه آموزش و پرورش قبل از صدور این بخشنامه و ناتوانی در پرداخت این مبالغ از اعتبارات موجود، این کار انجام نشد.»

او ادامه می‌دهد: «پرداخت رفاهیات به فرهنگیان اصلاً عدد کمی نیست، چراکه مثلاً اگر برای فقط یکی از مناسبت‌ها قرار باشد به معلمان ۲ میلیون تومان پرداخت شود، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد خیلی بالایی می‌شود.»

فرهادی افزود: به همین دلیل این بخشنامه را در بودجه ۱۴۰۲ نتوانستیم اجرایی کنیم، اما خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۳ این مبالغ تحت عنوان «مزایای جانبی» پیش‌بینی شده‌است و علاوه بر کارمندان آموزش و پرورش به حساب معلمان نیز پرداخت می‌شود.

خبرهای خوش از واریز معوقات فرهنگیان

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معوقات حق‌التدریس، نیروهای خریدخدماتی، مدیران و معاونان شیفت دوم مدارس، حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا، سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی و هزینه‌های فوت و ازدواج فرهنگیان خبر داد و گفت: بخشی از معوقات قبل از پایان سال و بخشی نیز تا ششم فروردین به حسابها واریز می‌شود.

حق التدریس‌ فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

«رضا مراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش با اعلام آغاز فرآیند صدور احکام نومعلمان و اینکه این احکام به زودی صادر می‌شود، در خصوص پرداخت حقوق و معوقات حق‌التدریسی‌ها که مقرر شده بود تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت شود، گفت: «ما همه تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد. پرداخت معوقات حق‌التدریسی‌ها حق آنهاست و حق را باید سر ماه پرداخت کرد، هرچند شرمنده شده‌ایم، اما همه ما در آموزش و پرورش برای این امر تلاش می‌کنیم.»

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان، اظهار کرد: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش، پرداخت حق‌التدریس معلمان با حقوق‌شان از فروردین ماه امسال آغاز شده است و از این پس ادامه دارد.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات جدی معلمان، پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود زیرا با حقوق‌شان پرداخت نمی‌شد و تبدیل به معوقه می‌شد.

ستاری‌فرد با بیان اینکه استفاده از حق‌التدریس معلمان به منظور جبران کمبود نیروی انسانی صورت می‌گیرد، افزود: گلایه معلمان از عدم پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود که گاهاً پرداخت آن تا ۶ ماه حتی بیشتر به تعویق می‌افتاد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پرداخت حق‌التدریس در تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، صراحتا اعلام شد، با همکاری خوب سازمان برنامه و بودجه، وزارت آموزش و پرورش به دنبال این هست که اولا مطالبات فرهنگیان انباشته نشود و ثانیاً در موعد مقرر حق‌‌التدریس فرهنگیان پرداخت شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

وی با اشاره به مدارس دو شیفت که تعداد آنها نیز زیاد است خاطر نشان کرد: به عنوان مثال مدیران و معاونان شیفت صبح این مدارس در شیفت عصر نیز تقبل کردند تا به صورت مازاد بر وظیفه، مسئولیت اداره مدرسه را بپذیرند که تحت عنوان مدیران و معاونان شیفت دوم از آنها یاد می‌شود؛ معوقه این افراد نیز پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در ادامه به سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی اشاره و در این خصوص نیز گفت: آموزش و پرورش باید مازادی به صندوق بازنشستگی تحت عنوان سنوات ارفاقی این دسته از معلمان پرداخت کند چرا که اینها زودتر بازنشسته می‌شوند که دچار تاخیر شده بودیم؛ این نیز تامین‌اعتبار و واریز خواهد شد و اینگونه مشکل بازنشستگی این معلمان هم رفع می‌شود.

وی اظهار کرد: حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا نیز از دیگر معوقات است که احصاء شد؛ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که در هفته اول فروردین تخصیص آن را دریافت و پرداخت می‌کنیم . بدهی‌های آموزش و پرورش نسبت به گذشته به طور قابل توجهی کم شده و تلاش می‌کنیم آنها را به صفر برسانیم.

وی ادامه داد: هزینه‌های فوت و ازدواج نیز هزینه‌های دیگری است که قبل‌تر باید پرداخت می‌شد اما از سال‌های قبل مانده است و از سال ۹۹ و ۴۰۰ بواسطه این امور بدهی داریم که این نیز یکجا قبل از عید تسویه خواهد شد.

فرهنگیان عزیز در سراسر کشور می‌توانند برای آگاهی از فیش حقوقی خود در زمان‌های ذکر شده به سایت فیش حقوقی فرهنگیان به نشانی My.Medu.Ir مراجعه نمایند.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: «معاون اول محترم رئیس‌جمهور بخشنامه‌ای را تحت عنوان مزایای جانبی کارمندان و پرسنل دولت برای اختصاص مبالغی در مناسبت‌های مختلف صادر کردند که طبق آن باید به همه کارکنان از جمله معلمان این مبالغ تعلق بگیرد. منتها با توجه به اینکه بودجه آموزش و پرورش بسته شده‌بود و بعد از آن این بخشنامه صادر شد و همچنین از آنجایی که اعلام شد این مبالغ از اعتبارات موجود پرداخت شود، نتوانستیم این کار را انجام دهیم.»

او ادامه می‌دهد: «پرداخت رفاهیات به فرهنگیان اصلاً عدد کمی نیست، چراکه مثلاً اگر برای فقط یکی از مناسبت‌ها قرار باشد به معلمان ۲ میلیون تومان پرداخت شود، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد خیلی بالایی می‌شود.»

فرهادی افزود: به همین دلیل این بخشنامه را در بودجه ۱۴۰۲ نتوانستیم اجرایی کنیم، اما خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۳ این مبالغ تحت عنوان «مزایای جانبی» پیش‌بینی شده‌است و علاوه بر کارمندان آموزش و پرورش به حساب معلمان نیز پرداخت می‌شود.

زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟

طبق وعده معاون آموزش و پرورش قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ سه مه حق التدریس شاغلین واریز شود اما در آخرین روز سال فقط حق التدریس مهر و آبان ماه واریز شد. بر اساس اعلام قبلی قرار است امروز ۵ فروردین ماه در اولین سیکل پرداخت، حق التدریس آذرماه به حساب همکاران ذینفع واریز گردد. برای اطلاع از جزئیات اینکه زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟ و اینکه معوقه آذرماه و ماه سوم کی به حساب معلمان شاغل و بازنشسته واریز میشود، زمان پرداخت معوقه حق التدریس فرهنگیان، آخرین خبر از پرداخت حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲، واریز حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز میشود با ما همراه باشید.

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق معلمان
 

22 دیدگاه.

 • ناشناس
  2024-04-02 01:06

  سلام، پرداخت مابه التفاوت پاداش بازنشستگان نیمه دوم سال ۱۴۰۰ هم جزء بدیهی وزارت به بیش از ۴۳ بازنشسته است. لطفا دیگه نزارید این پرداخت دیرتر از این بشه . ۴۳ هزار بازنشسته و خانواده هایشان بیش ار ۳۰ ماه است که منتظرن.

 • بهروزی
  2024-04-02 18:53

  بر پدر هر چه دروغگوست لعنت

 • محمد کریمی
  2024-04-02 18:56

  سال هم رفت ،ششم هم تمام شد امروز چهاردهم بود اما دروغ ها هیچ وقت پایان نمی یابد#تثبیت وتعمیق#

 • علی راد
  2024-04-02 19:19

  دروغ دروغ دروغ

 • احمد
  2024-04-02 20:13

  رتبه بندی1400وپرداخت اعتراض رتبه بندی1401بدهید نمی خواه ولخرجی بکنیدهرجا خودتان ذی نفع باشید همانجا را محکم دنبال می کنیداما اکرخودتان منافع نداشته باشیداصلا حتی صحبتش هم نمی کنید هنوز دیون1400ودیون1401راهم ندادید لطفا دیون ها را پرداخت کن جناب پزیر

 • محمد
  2024-04-02 23:07

  فقط دروغ واریزی در کار نیست

 • دیناری
  2024-04-02 23:36

  باسلام.. مسئولین وزارت آموزش، و پرورش با دروغای شاخدارشون و. وعده های از روی نادانی اشان و نا کارآمدی و بی لیاقتی و بی کفایتی شان با آبروی نظام جمهوری اسلامی و آبروی معلمانو دانش آموزان بازی می کنند وسلام

 • ناشناس
  2024-04-03 01:29

  نمیدونم قانون چگونه اجرا شدکه معلم با30سال خدمت درمحرومترین نقاط این کشور بارتبه ی یک وباخاطره ای تلخ بازنشسته شده.

 • ناشناس
  2024-04-03 04:24

  یک سوال از مسولین آموزش و پرورش دارم آیا خدا را قبول دارید ؟

 • معلم
  2024-04-03 05:54

  شما رو بخدا سهم صندوق بازنشستگی رو از رتبه‌بندی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پرداخت کنید که احکام صحیح بازنشستگان برای رتبه‌بندی صادر بشه..
  آخه ظلم تا کی!

 • ناشناس
  2024-04-03 07:14

  جالبه حق الزحمه امتحانات سال قبل پرداخت نشده وتا شروع امتحانات هم یک ماه نیم مانده واین نامرد از رفاهیات صحب میکنه

 • احمدگودرزی
  2024-04-03 07:53

  با نظر دادن ما هیچ چیزی عوض نشده و نخواهدشد.
  پس خاموش می مانیم ….

 • فرهنگی
  2024-04-03 09:29

  معوقات رتبه بندی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و معوقات تغییر رتبه بندی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ را بدید حق مهد کودک ۲۳ سال پیش را هنوز ندادید پس این بودجه ها کجا می ره ؟

 • دبیر
  2024-04-03 12:00

  سلام
  ششم فروردین هم گذشت و خبری نشد

 • ناشناس
  2024-04-03 12:17

  امروز 15 هست هنوز خبری از واریزی معوقات نیست جنابی که گفتی تا 6واریز می شود چقدر دروغ وکلک بازی

 • عباس
  2024-04-03 12:17

  امروز 15 هست هنوز خبری از واریزی معوقات نیست جنابی که گفتی تا 6واریز می شود چقدر دروغ وکلک بازی

 • اندیش دهنو
  2024-04-03 12:48

  باسلام واحترام
  از پرداخت متمم حقوق یا جامانده های حقوق فرهنگیان که اسفندماه 1402فیش حقوقی مان صادرشده، خبری نیست؟ همچنان منتظریم

 • اندیشه
  2024-04-03 12:51

  باسلام
  لطفاً درخصوص پرداخت متمم حقوق فرهنگیان اقدام نمایید
  حقوق راعرض می کنم، اضافه کار یا حق التدریس که نیست حقوق جامانده های فرهنگی

 • ابویر
  2024-04-03 12:56

  باسلام
  لطفاً درخصوص پرداخت متمم حقوق فرهنگیان اقدام نمایید
  حقوق راعرض می کنم، اضافه کار یا حق التدریس که نیست حقوق جامانده های فرهنگی

 • چرا الکی میگید من یه ساله مدارک ازدواج تحویل دادم یه ریال هم ندادن

 • ناشناس
  2024-04-03 16:47

  سلام
  واسه ۳۳ نفر پسر دانش آموز ابتدایی ۷ میلیون میدن اونم با این همه تاخیر
  خجالت هم خوب چیزیه

 • سعید
  2024-04-03 21:22

  فقط آموزش وپرورش حق الزحمه پرداخت میکنه؟که همه روز وقت خودتون صرفش می کنید.چرا اسمی از دیگر سازمانها و… نیست؟از معلم بدتون میاد؟مشکلی براتون داشته قبلا؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی