خبر تلخ هنری / کارگردان معروف درگذشت + بیوگرافی بهادر اسدی و عکس

«بهادر اسدی» کارگردان مشهدی تلویزیون و سینما، دار فانی را وداع گفت.
بهادر اسدی کارگردان مشهدی درگذشت + بیوگرافی (۱۰ فروردین ۱۴۰۲)

 بهادر اسدی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار بهادر اسدی می‌توان به فعالیت در سریال کیلومتر ۱۴، سریال کابوس و سریال لالایی برای بیداری اشاره کرد.

بهادر اسدی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۸۶ در سریال کابوس به کارگردانی سیروس مقدم به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال کیلومتر ۱۴، بیشتر نبود، اما تجربه خوبی برای بهادر اسدی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون مهراوه شریفی‌نیا، امین زندگانی، کوروش سلیمانی و نفیسه روشن را تجربه کرد.

بهادر اسدی در سال ۱۳۸۸ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم بهادر اسدی در این سال، فعالیت در سریال کیلومتر ۱۴ به کارگردانی آرش قادری محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی بهادر اسدی فعالیت در سریال کیلومتر ۱۴ بوده است. بهادر اسدی سال ۱۳۸۸ سریال کیلومتر ۱۴ به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. بهادر اسدی توانست با فعالیت در سریال کیلومتر ۱۴ تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر آزیتا لاچینی، اصغر نقی‌زاده، اکبر وارث و کامبیز دیرباز توانست سطح کاری او را متحول کند.

با اینکه بهادر اسدی را بیشتر بعنوان تهیه کننده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. بهادر اسدی علاوه‌بر تهیه کننده به‌عنوان بازیگر و کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر بهادر اسدی در حرفه‌ی بازیگر، فیلم پیک نیک در میدان جنگ است. مهم‌ترین اثر بهادر اسدی در حرفه‌ی کارگردان، سریال ریکاوری است.

اخباربازیگران و هنرمندان
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی