برای نورپردازی با پنل ال ای دی حتما به این نکات توجه کنید.

پنل ال ای دی سقفی جزو بهترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای نورپردازی اکثر فضاهای اداری، بانک، بیمارستان، شرکت‌های دولتی و خصوصی و حتی فضاهای تجاری است. چراغ پنلی ال ای دی نسبت به پنل‌های قدیمی نسل گذشته، مصرف بسیار بهینه‌تر، نور بسیار باکیفیت‌تر و طول عمر بیشتری دارد. از این رو خرید پنل ال ای دی یکی از مطمئن‌ترین انتخاب‌ها برای مدیران واحد تامین و تدارکات و خرید برای صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. خرید پنل ال ای دی وابسته به رعایت باید‌ها و نبایدهای زیادی است که آگاهی از این نکات می‌تواند به شما در بهترین انتخاب کمک کند. در این مقاله به نکاتی پرداخته‌ایم که باید قبل از انتخاب پنل سقفی مناسب فضای خود به آن‌ها توجه داشته‌باشید.

یکدست بودن نور خروجی از پنل ال ای دی

پنل ال ای دی از جمله چراغ‌هایی است که کاربرد اصلی‌شان، تامین نور عمومی است. نور عمومی در هر فضای اداری، معمولا باید نوری یکدست و یکنواخت با پخش نور مناسب باشد. بنابراین هنگام انتخاب پنل ال ای دی حتما دقت داشته‌باشید که پخش نور خروجی از چراغ به صورتی باشد که محدوده مورد نظر شما را به خوبی روشن کند و به اصطلاح، نقطه‌ای نتابد. داشتن سطح مقطع بزرگ‌تر در چراغ پنلی، از مواردی است که به پخش نور بهتر پنل ال ای دی کمک می‌کند.

از کیفیت نور خروجی پنل ال ای دی غافل نشوید.

علی رغم اینکه در بازار محصولات روشنایی، عمده توجه معطوف به توان چراغ و شدت نور خروجی از آن است، اما کیفیت نور پنل ال ای دی، از فاکتورهایی است که هم بر زیبایی بصری فضای شما و راحتی کارکنان تاثیر داشته و هم بر قیمت نهایی پنل LED اثرگذار است. بخشی از این کیفیت به شاخص نمود رنگ یا CRI چراغ مربوط می‌شود. شاخص نمود رنگ یک چراغ بیانگر میزان شفاف بودن و واقعی بودن رنگ‌ها زیر نور آن چراغ است. یک پنل LED با شاخص نمود رنگ بیشتر از 80، هم رنگ‌ها را زنده‌تر نمایش داده و هم در ایجاد حس شادابی و سرزندگی در فضا موثرتر است. بنابراین برای انتخاب پنل مورد نظر خود حتما به این فاکتور دقت نمایید.

درایور چراغ پنلی سقفی، قلب تپنده چراغ است.

درایور چراغ یا ترانس چراغ، از مهم‌ترین قطعات به کار رفته داخل چراغ ال ای دی است که وظیفه تبدیل و تقویت ولتاژ و جریان و به صورت کلی تنظیم الکتریسیته مورد نیاز چراغ را به عهده دارد. طبیعتا هرچه درایور پنل ال ای دی شما باکیفیت‌تر باشد، هم نور خروجی بهتری خواهید داشت و هم چراغتان بیشتر عمر می‌کند. بهترین درایورهای موجود در بازار، آن دسته از درایورها هستند که هم بدون فلیکر ( چشمک) بوده و هم گارانتی معتبری دارند.

به سایز و ابعاد پنل ای دی خود دقت کنید.

پنل‌ ال ای دی از جمله چراغ‌های ال ای دی است که در مدل‌ها و اندازه‌های متفاوت و متنوع تولید می‌شوند. اگر اندازه پنل برای فضای شما بیش از اندازه بزرگ باشد، هم نور آن می‌تواند برای چشم خیرگی ایجاد کند و هم ممکن است باعث شود که فضای شما کوچک به نظر برسد. از سویی دیگر، اندازه کوچک پنل ال ای دی، باعث می‌شود تا در محدوده‌های مختلف نقاط تاریک و روشن زیادی داشته باشید بنابراین در هنگام انتخاب پنل ال ای دی مناسب فضای خود، به تناسب ابعاد آن با فضا دقت کنید. به صورت کلی اما پنل‌ 60 در 60، یکی از گزینه‌های معمول و استاندارد برای روشن کردن بیشتر فضاهاست.

گارانتی پنل ال ای دی باید معتبر باشد.

با توجه به این که پنل ال ای دی از جمله چراغ‌های مصرفی در بسیاری از مراکز اداری، خدماتی، درمانی و بانک است باید در وهله اول کیفیت و طول عمر مطلوبی داشته و در وهله دوم، گارانتی معتبری را عرضه کند. برای مثال، در صحبت از گارانتی پنل ال ای دی اکووات با 5 سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ارائه می‌تواند خیال خریداران را از داشتن یک چراغ پنلی با تضمین کیفیت راحت کند.

موارد بالا، مهم‌ترین نکات برای استفاده از پنل ال ای دی بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید پنل ال ای دی و یا مشاوره نورپردازی، با کارشناسان فنی اکووات در ارتباط باشید.

انتهای رپورتاژ آگهی/

کسب و کار
رپورتاژ
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی