نیما نکیسا

قهرمان همه رشته ها

از ۷ سالگی تا ۹ سالگی سه دوره قهرمان ژیمیناستیک کشور شد. چهار مقام قهرمانی کشور در رشته شنا دارد و شش دوره هم قهرمان پرش با اسب در رده های مختلف شده است به دلیل حضور پدرش در فدراسیون بوکس ، چند سالی هم بوکس کار کرده است. خواهرش غزال هم مدرس غواصی است.

شروع فوتبال نیما نکیسا

فوتبال را از ۱۴ سالگی و با مدرسه فوتبال پاس تهران شروع کرد. نوجوانان پاس،‌ پرسپولیس تهران (چهار سال) ،‌ تیم ملی امید، تیم ملی بزرگسالان،‌ کاوالا یونان، تورینو (یک مقطع کوتاه به دلیل فروش باشگاه به مالکان جدید) تیم های بعدی او بودند.

رابطه عابدزاده و نکیسا

ظهور نیما نکیسا در زمان دروازه بانی عابدازده باعث شد همیشه زیر سایه نام او باشد، می گوید عابدزاده از هر روشی استفاده کرد تا نکیسا به جایگاه واقعی اش در فوتبال نرسد.

نیما نکیسا

نیما نکیسا در کنار احمدرضا عابدزاده

نیما نکیسا : در پرسپولیس آقای عابدزاده با کشاله پاره رفت ایستاد درون دروازه تا من بازی نکنم و برای آینده دردسرساز نشوم.

در بزرگی آقای عابدزاده جای شکی وجود ندارد. ایشان یک استثنا بود و هنوز هم هواداران بسیاری دارد ، چرا نکیسا ندارد؟ چرا خیلی از ستاره های قدیمی ندارند؟ یادم هست وقتی عابدزاده توپ را با یک دست می گرفت همه برایش دست می زدند اما من سرتمرین وقتی توپ را یک دستی گرفتم مواخذه شدم و مربیانم گفتند این مسخره بازی ها چیه؟ می خواهی آدم را دق بدهی؟ اما جرات نداشتند به آقای عابدزاده چنین حرفی بزنند!

مربیگری

نیما نکیسا در سال ۹۶ با درخواست حمید درخشان سرمربی نفت تهران که او را به تیم ملی دعوت کرد بود، بعنوان مربی دروازه بان ها انتخاب شد.

از بچگی استقلالی بودم

من در دوران نوجوانی به خاطر علاقه شدیدی که در میان برخی از اعضا خانواده ام نسبت به استقلال وجود داشت اکثر بازی های این تیم را به ورزشگاه شیرودی و آزادی را از نزدیک تماشا می کردم و خودم هم به این تیم علاقه داشتم.

ولی وقتی آن اتفاق افتاد راهی پرسپولیس شدم و تا زمانیکه آنجا بودم سعی کردم با همه وجود درخدمت پرسپولیس و طرفدارانش باشم.

نیما نکیسا

ازدواج

نیما نکیسا ۴۳ ساله هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. در یک عکس که در صفحات مجازی پخش شد شایعه شد که نیما نکیسا با خانم گلشید بحرایی ازدواج کرده است که به زودی تکذیب شد!

نیما نکیسا

نیما نکیسا در کنار خانم گلشید بحرایی

صحبت های جالب لیلا اوتادی

لیلا اوتادی در یک برنامه تلویزیونی گفت همه دختران اکباتان روی نیما نکیسا کراش داشتند.

خوانندگی

از بچگی با ملودیکا که می شود گفت یک جور ارگ قدیمی است شروع کردم.

توی کلاس های سلفژ دوره دیدم من موسیقی را خیلی دوست دارم و خواندنم هم از رفاقت با مرحوم ناصر عبدالهی شروع شد او خیلی اصرار کرد و من به سمت جمع آوری آلبوم رفتم.

اولم (خدا کنه بارون بیاد) خیلی خوب بود و استقبال قابل قبولی ازش شد.

نیما نکیسا

بازیگری

یک روز آقای امیر شجاعی (خواهرزاده آقای محمدرضا شریفی نیا) با من تماس گرفت و گفتن یک فیلم سینمایی هست ، بازی می کنید ؟

فیلمنامه را خواندم ، دیدم که ژانر کمیک کودک دارد، نگاه کردم و دیدم که نقش خودم،‌ نقش یک مربی فوتبال است به همین خاطر قبول کردم. اسم کار راز موفقیت بود.

وی چندین فیلم تابحال بازی کرده است.

خرید فروش املاک

من خارج از فوتبال با کمک برخی از دوستان در زمینه خرید و فروش ملک فعالیت می کنم.

معاون بیمارستان

نیما نکیسا با حکم دکتر صادق‌ بیگی رئیس واحد فراهم‌ آوری اعضا و نسوج پیوندی در بیمارستان مسیح دانشوری معاون فرهنگی این واحد می باشد.