ماجرای منحل شدن گروه مشهور و قدیمی رپ فارسی / عکس

 «زد‌بازی» مدتی‌ست که در وضعیت انحلال به سر می‌رود. «سهراب‌ام‌جی» و «سامان ویلسون» اخیرا در پادکستی این خبر‌ را تایید و علت فروپاشی را اختلاف نظر شدید میان اعضا عنوان کردند. با این تفاوت که این بار اختلافات داخلیِ آن‌ها، رنگ و بوی سیاسی هم دارد.

گروه مشهور و قدیمی رپ فارسی منحل شد

ظرف دو سال گذشته اعضای زدبازی برخلاف میل باطنی‌شان بیشتر از همیشه از مسائل سیاسی‌ متاثر بودند. موضع‌گیری‌های مستقل سهراب‌ام‌جی درباره‌ی مسائل سیاسی، موجب شد او به صورت گسترده هدف نفرت‌پراکنی‌ قرار بگیرد. «سهراب‌ام‌جی‌» مشهورترین عضو زد‌بازی‌ست و ظرف سال‌های اخیر عملا در جایگاه یک سلبریتی قرار گرفته.

گفتنی‌ست به دنبال همین وضعیت، برنامه‌گذارِ زدبازی ترجیح می‌دهد کنسرت‌های این گروه را بدون حضور سهراب‌ام‌جی برگزار کند. کنسرت اعضای خارج‌نشین زدبازی در آمریکا بدون حضور سهراب‌ام‌جی برگزار شد. با این حال سهراب‌ام‌جی ۲۹ اسفند ماه به صورت مستقل در موسکو روی استیج می‌رود. به گفته‌ی «سامان ویلسون» -عضو موسس زدبازی- دخالت برنامه‌گذار‌ در‌ امور داخلی گروه، دلیل تشدید اختلاف‌نظرها و فروپاشی مجددِ قدیمی‌ترین گروه رپ‌فارسی‌ست.

لازم به ذکر است که زدبازی ظرف بیش از دو دهه فعالیت، چند بار دچار انحلال شده اما هر بار به مین‌استریم برگشته. موزیک زدبازی همواره عاری از محتوای جدی و جهت‌گیری‌های سیاسی‌ست. محتوای اغلب آثار زدبازی را قصه‌ها، روزمرگی‌ها و لایف استایل اعضای گروه تشکیل می‌دهد. با ذکر این نکته که اعضای گروه همگی فرزندان خانواده‌هایی از طبقه‌ی بسیار مُرَفَه هستند.

اخباربازیگران و هنرمندان
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی