سقوط آزاد قیمت طلا / کاهش قیمت جهانی طلا

بازار‌ها حالا ۶۸ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو حداقل ۲۵ واحد در ماه ژوئن کاهش یابد. این احتمال در روز سه‌شنبه و قبل از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا ۷۲ درصد بود.

امروز (چهارشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی، اندکی، کاهش یافت.

قیمت طلا در امروز (چهارشنبه) تقریبا ثابت مانده، اما بیشترین کاهش را طی یک ماه گذشته در روز سه شنبه تجربه کرد. گزارش تورم بالا در آمریکا سود اوراق قرضه خزانه داری این کشور را افزایش داده و امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره را پایین آورده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۲۱۵۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۰۳ درصدی به ۲۱۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسیده است.

قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا در فوریه در بحبوحه بالا رفتن هزینه بنزین و مسکن افزایش یافته که حاکی از ماندگاری تورم بالا در این کشور است.

شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا ۰.۴ درصد در فوریه افزایش یافته، این شاخص در ۱۲ ماه منتهی به ماه فوریه ۳.۲ افزایش داشته است. این رقم در ژانویه برابر با ۳.۱ درصد بود.

قیمت طلا یک.۱ درصد در روز سه‌شنبه کاهش یافت که بیشترین کاهش قیمت روزانه این فلز گرانبها از ۱۳ فوریه بود.

بازار‌ها حالا ۶۸ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو حداقل ۲۵ واحد در ماه ژوئن کاهش یابد. این احتمال در روز سه‌شنبه و قبل از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا ۷۲ درصد بود.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.
گزارش تورم بالا در آمریکا سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری این کشور و ارزش دلار را هم بالا آورده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر می‌شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۳۵ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۰۸ درصدی ۹۲۴ دلار و ۶۶ سنت معامله می‌شود.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت طلا
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی