خبر مهم درباره اعتبار کارت ملی

خبر مهم درباره اعتبار کارت ملی
زمان تمدید کارت ملی اعلام شد، میتوانید در مطلب زیر شرایط تعویض را هم بخوانید.رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره تمدید و تعویض کارت ملی گفت: افراد برای تمدید کارت‌ های ملی دوباره باید به صورت حضوری مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: افرادی که تاکنون اقدام به تعویض و الکترونیکی شدن کارت ملی‌ قدیمی خود نکرده‌اند، اعتبار کارت آنها تا سال ۱۴۰۵ تمدید شد و فرصت تعویض دارند.

مجتبی یکتامنش افزود: تمام شهروندان دارای کارت ملی قدیمی می‌توانند بدون محدودیت در انتخابات شرکت کنند و اعتبار کارت های آنها تا ۲ سال آینده تمدید شد.

مدیرکل سازمان ثبت احوال اصفهان تصریح کرد: افرادی که کارت ملی یا شناسنامه مفقودی دارند نیز می‌توانند هرچه سریعتر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و درخواست کارت یا شناسنامه جدید کنند.وی ادامه داد: برخی از افراد دارای شناسنامه مخدوش(دچار آب‌خوردگی و مشخص نبودن عکس، پارگی و دستکاری شده) هستند که این افراد نیز با مراجعه به ادارات ثبت احوال می‌توانند برای صدور شناسنامه جدید و دریافت کارت ملی اقدام کنند.

پیش از این رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفته بود : افراد برای تمدید کارت‌ های ملی دوباره باید به صورت حضوری مراجعه کنند.

تمدید اعتبارکارت های هوشمند ملی تا سال ۱۴۰۵

کارگر پاسخ به این سوال که اعتبار کارت های هوشمند ملی برخی از هموطنان رو به اتمام است، تاکید کرد: برای اینکه هم هموطنان به راحتی از این کارت‌ها استفاده کنند و هم هزینه‌های مربوط صدور دوباره کارت را نداشته باشند، قرار شد که تاریخ اعتبار همه افرادی کارتشان تا سال ۱۴۰۳ و قبل از آن است تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شود.

وی درباره برنامه‌های ثبت احوال در سال ۱۴۰۵ گفت: برای اقداماتی که قرار است در سال ۱۴۰۵ انجام دهیم نیاز به یک بازه مطالعاتی و تحقیقی مجدد داریم که در حال حاضر در رابطه با بحث کارت ملی این اقدامات در حال انجام است. با توجه به تغییراتی که در حوزه فناوری و پیشرفت علم در کشور و جهان داشته‌ایم باید یک بازنگری در کلیت کارت ملی‌ها انجام دهیم تااین کارت ها در کشور با کمترین هزینه و با بیشترین کارایی تغییر پیدا کند.

شرایط تمدید کارت‌ های ملی

رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره شرایط تمدید کارت های ملی بیان کرد: افراد برای تمدید کارت‌ های ملی دوباره باید به صورت حضوری مراجعه کنند. زیرا در طول زمان چهره و سن افراد تغییر کرده و اطلاعات افراد در سازمان ثبت احوال باید به روز شود تا ثبت احوال بتواند خدمات را به صورت الکترونیک ارائه دهد. طبق برنامه ثبت احوال هر چند سال یک بار اطلاعات اشخاص باید در سیستم سازمان به روز رسانی شود.

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی