پیش بینی بورس ۹ اسفند ۱۴۰۲ / نامه عشقی به رئیس جمهور

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۸ اسفند با کاهش چهار هزار و ۳۲ واحدی همراه شد.
پیش بینی بورس ۹ اسفند ۱۴۰۲ / نامه عشقی به رئیس جمهور
به گزارش نبض بازار ، در پایان معاملات امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ شاخص کل بورس تهران بازار سرمایه با ریزش ۴ هزار و ۳۲ واحدی به ۲ میلیون و ۴۵ هزار و ۷۵۱ واحدی رسید و برای سومین روز متوالی در هفته جاری، نزولی شد.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل هم‌وزن بورس، نیز با ۳ ریزش هزار و ۲۴۳ واحدی به عدد ۷۰۹ هزار و ۲۲۷ واحدی رسید.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، ارزش بازار بورس تهران به ۷۰ همت و ۹۸۲ میلیارد تومان رسید و تعداد ۲۸۰ هزار ۶۱۰ معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، نماد‌های تاپیکو، سدشت، شپنا، خودرو و وبملت بیشترین تاثیر بر افت و نماد‌های وپارس و شبندر بیشترین تاثیر بر رشد شاخص کل بورس تهران داشتند.

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت بیش از ۴ هزار واحدی خود باز هم ارتفاع کم کرد تا در نهایت این افت‌ها رییس سازمان بورس پس از این که روزنامه دنیای اقتصاد با تیتر «عشقی کجا است؟» سراغی از او گرفت دست به قلم شد و نامه‌ای را به رییس دولت سیزدهم مبنی بر عواقب انتشار گواهی خاص با نرخ ۳۰ درصد منتشر کرد.

البته اهالی بازار سرمایه ریشه این ناکامی در بازار بورس را در این موضوع نمی‌بینند ویا حداقل وزن خیلی کمی به آن می‌دهند. موضوع از بودجه نویسی سال پیش شروع شد و دولت با انتشار بخش نامه و دستورالعمل‌های مختلف به بازار سرمایه ضربه زد تا در نهایت تیر خلاص بازار سرمایه در ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری به بازار زده شود.

در چنین شرایطی بعید به نظر می‌رسد نامه نگاری‌ها دردی از بازار دوا کند، همچنان که استعفای نمایشی چند ماه قبل تأثیر چندانی در چشم انداز بازار سرمایه نداشت.

اما شاخص کل از منظر تکنیکالی همچنان در محدوده‌های منفی در حال دست و پنجه نرم کردن با اندیکاتور RSI است که هیچان بیش فروش را به بازار مخابره می‌کند.

در ادامه بازار روز جاری (پس از بسته شدن نماد‌های بورسی) و ادامه کار صندوق‌های بازار شاهد رنج‌های مثبتی در صندوق‌های اهرمی بودیم تا این امید در دل اهالی بازار سرمایه ایجاد شود که بازار تصمیم به برگشت دارد.

اخباراقتصاد
بورسپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی