ریزش سنگین شاخص کل / روز‌های سرد بازار سرمایه ادامه دارد

ریزش سنگین شاخص کل / روز‌های سرد بازار سرمایه ادامه دارد
ارزش معاملات بازار سرمایه امروز ۷ اسفند ۱۴۰۲ به ۳ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان رسید. در پایان معاملات امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ شاخص کل با کاهش شدید ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحدی که معادل ۰.۸۱ درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در سطح دو میلیون و ۴۹ هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام، نزول شدیدتری را به خود دیدند؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز، ۱۰ هزار و ۶۸۹ واحد که معادل ۱.۴۸ درصد این شاخص است، کاهش ارتفاع داد و به سطح ۷۱۲ هزار و ۴۸۹ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را ۷ میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

مانند روند روز معاملاتی گذشته ورود و خروج پول حقیقی، این شاخص در روز جاری هم منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود ۳۴۹ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود ۳۵۶ میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

در جریان معاملات امروز سه سهم ذوب، فنر و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، وبملت و خودرو به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

سدبیر با افزایش ۶.۹۱ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، آباد نیز با افت هفت درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های ذوب، زماهان و زدشت تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های کرومیت، سدبیر و تماوند ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نماد‌های خودرو، وبملت و سصف‌ها خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های زماهان، ملت و وصندوق رقم خورد. همچنین پردیس در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد نطرین بود.

اخباراقتصاد
بورسپربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی