فوری / مرحله دوم توزیع 4 حلقه لاستیک دولتی رایگان با کدملی به همه

25 دیدگاه

فوری / مرحله دوم توزیع 4 حلقه لاستیک دولتی رایگان با کدملی به همه

از ۲۶ دی ماه شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرده و پس از این تاریخ، ثبت اسناد تنها از طریق منوی انتقال مالکیت و مکان و نرم افزار تلفن همراه با درج شماره شاسی و موتور امکان پذیر خواهد بود.

طبق ابلاغیه وزارت صمت، برای تایرهای رینگ ۱۳ و ۱۴، فقط در سال، چهار حلقه تایر با یک کد ملی، شماره شاسی و موتور امکان خرید وجود دارد.

دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت در نامه‌ای به مرکز فناوری داده و اطلاعات و امنیت فضای مجازی، موضوع موارد مربوط به نظارت بر توزیع لاستیک سواری در سامانه جامع تجارت را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است:

«عطف به ابلاغ شماره ۱۹۶۰۴۵۰ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ با موضوع صورتجلسه تنظیم بازار تایرهای سبک و سنگین و بازگشت به نامه شماره ۲۰۲۹۳۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ در خصوص موارد نظارتی مطرح شده در مکاتبه شماره ۱۳۵۵۰۳۵ مورخ ۱۴۰۳/۰۸/۰۹ اداره کل، صنعت معدن و تجارت استان کرمان مبنی بر مشکلات ناشی از امکان توزیع تایر سواری به مصرف کننده ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی به دفعات در استاد با شماره متفاوت و با عنایت به بررسی به عمل آمده از گزارش بازرسی تایر سواری اخذ شده از سامانه گزارشهای سفارشی تایر خواهشمند است دستور فرمایید موارد ذیل در سامانه اعمال گردد.

– برای تایر رینگ ۱۳ و ۱۴ ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی شماره شاسی شماره موتور، محدود به چهار حلقه به مدت یک سال شود.

– با توجه به اینکه به نظر می‌رسد پس از اعمال قاعده شفافیت ۸۰ درصد در طول یک هفته برای توزیع تایر توسط نقش عمده فروش برخی از فعالان برای برداشتن این مانع با نقش خرده فروش و یا فروشگاه اینترنتی در سامانه فعالیت می‌نمایند و مطابق با فایل پیوست از ثبت توزیع کالا در سامانه جامع خودداری می‌کنند، لازم است برای نقش خرده فروش و فروشگاه اینترنتی نیز قاعده مذکور (تبصره «ت» بند «ب»، بخش «ج» صورت‌جلسه) اعمال گردد.»

توزیع لاستیک دولتی رایگان بمناسبت اعیاد شعبان
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عرضه لاستیک رایگان خبر داد. او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عرضه لاستیک رایگان خبر داد.

او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد. ­

با توجه اینکه بیشتر تراکنش‌ها از طریق عابر بانک‌ها انجام می‌شود و مردم دیگر کمتر پول نقد همراه دارند یکی از مشکلات عمده‌ای که رانندگان تاکسی و مسافران با آن مواجه هستند، پرداخت کرایه نقدی در تاکسی‌ها است. براین اساس با تدبیری که شهرداری تهران اندیشید از طریق نرم افزار کاربردی شهرزاد پرداخت الکترونیکی امانپذیر شده است.

او به رانندگان تاکسی درباره بازگشت کرایه مسافران در قالب پرداخت الکترونیکی به حساب آنها اطمینان خاطر داد.

شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.اگر چه لاستیک دولتی به کد ملی تعلق می‌گیرد اما برای خرید لاستیک دولتی باید حتما صاحب خودرو باشید و کارت ماشین و کارت سبز خودرو را تحویل دهید.

بنابراین شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.هر فرد در سال امکان خریداری ۴ حلقه لاستیک را دارد.

از آنجایی‌که ثبت نام لاستیک دولتی با شماره ملی هر فرد امکان‌پذیر است، تعداد حلقه‌های خریداری شده به‌طور خودکار روی سیستم ثبت خواهد شد و فرد نمی‌تواند بیش از ۴ حلقه لاستیک بخرد. البته عمر مفید لاستیک خودروهای سواری معمولا بیش از یک سال است و بعید است فردی به خرید بیش از ۴ حلقه لاستیک برای خودرویش نیاز پیدا کند.

قیمت لاستیک در سال ۱۴۰۲ با افزایش قابل توجهی همراه شده و در برهه‌ای کمبود لاستیک باعث شد صاحبان خودرو برای خرید لاستیک با مشکل مواجه شوند. از این رو تقاضا برای خرید لاستیک دولتی که با قیمت مقرون به صرفه‌تری توزیع می‌شود بیشتر شده است.

خرید لاستیک دولتی به دو روش حضوری و اینترنتی انجام می‌شود. در آذرماه امسال خبرهایی در خصوص توقف فروش اینترنتی لاستیک منتشر شد که رئیس جدید انجمن صنفی صنعت تایر ایران این تصمیم را موقتی اعلام کرد و گفت: چند روزی میزان خرید به اندازه‌ای بود که ظرفیت پست برای آن کافی نبود، بنابراین فروش اینترنتی بسته شد که بعد از جابه‌جایی خریدهای قبلی، سایت دوباره باز خواهد شد.

پیش از این اتاق اصناف ایران اعلام کرده بود تمامی فعالان صنف عمده و خرده فروشی لاستیک می ‌ایست کد نقش بگیرند. بر همین اساس در زمان فروش تایر سواری به مصرف‌کننده نیاز است شماره شاسی و شماره موتور خودرو نیز از خریدار دریافت و در سند خرده فروشی ثبت شود. کد نقش کد شناسایی است که به تمام واحدهای اقتصادی که در زنجیره تجارت فعالیت می‌کنند اختصاص داده می‌شود.

با وجود آنکه برخی برای اطمینان بیشتر سعی می‌کنند خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند اما سختی‌های مراجعه حضوری باعث شده که بخش دیگری از افراد به خرید اینترنتی تمایل بیشتری نشان دهند.

روش ثبت‌نام اینترنت لاستیک دولتی سریع‌تر بوده و می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز برای این کار اقدام کنید. ثبت‌نام لاستیک دولتی کویر، بارز و… از طریق وب‌سایت رسمی هر تولیدکننده انجام می‌شود و اطلاعات بیشتر می‌توانید به ‌وب‌سایت‌های هر کدام از تولیدکنندگان تایر مراجعه کنید.

توزیع لاستیک دولتی رایگان
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص طرح تشویقی پرداخت الکترونیک گفت: طرح مذکور که با هدف ترویج فرهنگ پرداخت الکترونیکی و تشویق شهروندان به استفاده از دروازه پرداخت الکترونیکی به مرحله اجرا درآمده است، تاکسیرانانی که بیشترین تراکنش پرداخت در قالب لاگ هوشمند را ثبت کنند، شناسایی و به نفرات برتر لاستیک هدیه داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در ادامه گفت: پس از پایان هر دوره لیست برندگان در کمیته فنی مشخص و اسامی اعلام خواهد شد.

مالکی در پایان گفت: هوشمندسازی و برنامه‌ریزی هدفمند شبکه تاکسیرانی از جمله مهم‌ترین رویکردهای سازمان در دوره جدید مدیریت شهری است و بر این اساس طرحی با نام «لاگ هوشمند» ویژه شناسایی ناوگان فعال در جهت افزایش سطح خدمات مناسب به شهروندان عزیز پایتخت آغاز شده است.

منبع:دیجی سرگرمی

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت لاستیک
 

25 دیدگاه.

 • فرهاداحمدپورداکانی
  2024-02-25 20:24

  سلام دیدگاه بنده هرجا اشنا باشه ثبت نامه مکند اشنانباش ده جارفتم ردم کردن خاستم به حراست برام

 • فرهاداحمدپورداکانی
  2024-02-25 20:25

  عالی

 • رضا اصغری
  2024-02-25 20:31

  من که الان دو سال دو حلقه بهم نرسیده چه برسه چهار حلقه
  اینقدر باند بازی هستش که دیگه به ما نمیرسه

 • مرتضی
  2024-02-25 21:13

  سلام هیچ سایت و آدرسی که میگن لاستیک نمیده همین سایت لاستیک دولتی هم کل مراحل میری بعد فقط روغن میاره، لاستیک اصلا باز نمیکنه

 • ناشناس
  2024-02-25 21:21

  فقط میگن لاستیگ فروشاخودشان ازاد میدن

 • احمدرضا یوسلیانی
  2024-02-25 21:58

  سلام ..من تا حالا یک دونه لاستیک نگرفتم اینهمه تبلیغات برای چیه کجا لاستیک میدن

 • رضا کبیری
  2024-02-25 22:11

  سلام این اطلاعات کذب چرا پی در پی در گوگل مینویسید و منبع دروغ شما کیه و کجاس‌. یادر مورد یارانه بدفعات میگید رییسی ۸۰۰ داده و ۱۲۰۰ داده اخر ماه همان ۳۰۰ میدن. یا در مورد ایًثارگران دروغ مینویسید. یا درمورد کالا برگ چندین مطلب متفاوت مینویسید و خیلی چیزهای دیگه که اصلا واقعیت ندارد و خیالپردازی و عوام فریبی مردم هست . دیگه کافی نیست.

 • اسمعیل نوغانچی صالح
  2024-02-25 22:19

  باند های قدرت مافیای در تمام زمینه ها دروغ را سر منشا کارها قرار داده بنده برای کویر تایر از یازده آبان ۱۴۰۲ اینترنتی ثبت نام کردم هنوز هیچ پیامی نشانی نیست

 • ناشناس
  2024-02-25 22:20

  همش دروغه خدا میدونه گیر کی میفته

 • لطفا چرت پرت تحویل ملت ندهید دوحلقه بدید چهارتا پیشکش

 • ناشناس
  2024-02-25 22:51

  به همه
  اونم رایگان
  اونم دولت🤣🤣🤣

 • امیر
  2024-02-25 22:53

  به همه
  اونم رایگان
  اونم دولت🤣🤣🤣

 • مصطفی
  2024-02-25 23:06

  همش دروغه
  سایت بسته است
  دروغگو های پست…..

 • به توچه
  2024-02-25 23:07

  خسته نمیشید از دروغ؟
  فقط برای اینکه سایتتون بازدید بخوره؟
  خاک تو سرتون کنم
  که چی بشه این همه دروغ؟؟؟
  اگه یه کلمه از حرفاتون راسته خب سایت خرید بذارید مردم برن ثبتنام کنن
  😡😡😡😡

 • شاسا
  2024-02-25 23:07

  سلام هرجارفتم بهم خندیدن میگن کجا میدن ماهم بریم بگیریم .چوپان دروغگو پای جلوی پای گوگلیها لنگ پهن کنه

 • مصطفی
  2024-02-25 23:09

  خوب بلدید با اخبار کذب مردم را سر کار بزارید
  خدا لعنتتون کنه
  از خدا بترسید اگه خدا را بشناسید….‌

 • ناشناس
  2024-02-25 23:34

  لاستیک بارز به کیا مدن من یک هفته امیر کبیر زیررو کردم نبود یه موتوری میگفت ۳۰۰هزار میگیرم با کپی مدارک اتومبیل ۲حلقه دولتی میدم ۱۶۵۰۰۰۰تومان

 • ناشناس
  2024-02-26 00:21

  چرا اطلاعات دروغ کد ملی چهار حلقه یعنی ۳۶۰ میلون حلقه چرا دروغ مگه کارخانه ها توان تولید ۳۶۰ میلیون حلقه اون هم یک ماشین رو دارن

 • خودم
  2024-02-26 00:31

  اینا آدمای خیلی پستی هستن مردمو سرکار مزارن دیوثها

 • سعید
  2024-02-26 00:48

  همش دروغه به ما که تا حالا یکی هم ندادن چه برسه چهار تا

 • فرهاد
  2024-02-26 01:29

  من یه کامیون لاستیک گرفتم

 • تمام سایتهای شرکت لاستیک بارز کویر ایران تایر همه بسته است اونوقت شما چجوری میگی برید ثبت نام کنید حتی سایت کالا دات کام هم بسته است چقدر دروغ روی سنک پا رو سفید کردین دست برداریدبا این کارهاتون اگه خجالت حالیتون نیست پس بمیرید خیال مردم راحت بشه

 • ایرانی
  2024-02-26 13:22

  هر روز چندین خبر از دادن لاستیک اعلام میشه اما هیچکدام واقعی نیست.
  من تقریبا تمام راه های خرید را امتحان کردم . اما همیشه به در بسته خوردم. یا سایت در حال بروز رسانیست. یا ارایه نمی شود و یا خطا می دهد.

 • امیر
  2024-02-26 13:34

  دروغ دروغ دروغ

 • محمود
  2024-02-26 16:06

  فلان …برا توزیع لاستیک بازه همینا که هرروز مطلب مینویسن ثبت نام لاستیک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی