قیمت جدید مرغ اعلام شد / ریسک بزرگ در چند قدمی مرغداران

قیمت جدید مرغ اعلام شد / ریسک بزرگ در چند قدمی مرغداران
به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، تولید گوشت مرغ در حال حاضر به بیش از ۲۶۰ هزار تن افزایش یافته است، با توجه به حجم بالای جوجه ریزی‌ها.

با توجه به اظهارات علی ابراهیمی، در آمارهای بهمن ماه بیش از ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود که در اسفندماه نیز به همین تعداد برسد. بنابراین، بر اساس این اظهارات، مشکلی در تأمین مرغ گرم وجود ندارد.

به گفته او، با توجه به حجم جوجه ریزی دی ماه و بهمن ماه بیش از ۲۶۰ هزارتن گوشت مرغ تولید شده و روزانه رقمی حدود ۹ هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود، درحالی‌که حداکثر نیاز منطقی روزانه بازار ۷ هزار و ۵۰۰ تن است.

ابراهیمی با بیان اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، افزود: در شرایط کنونی واردات و عرضه مرغ منجمد به بازار ضربه می‌زند و در صورتی هم که مرغ‌های منجمد وارد شود، ضرورتی بر توزیع نیست؛ چراکه این امر منجر به زیان مرغداران و خروج آن از چرخه تولید می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ روند نزولی به خود گرفته است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده ۵۳ تا ۵۸ هزار تومان بوده، درحالی‌که قیمت تمام شده ۶۴ هزار تومان است.

او گفت: با توجه به حجم تولید مازاد بر مصرف انتظار می‌رود که پشتیبانی امور دام، روزانه حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار تن مرغ از سطح بازار به منظور ذخایر استراتژیک ذخیره سازی کند، اما متاسفانه تاکنون این حرکت به کندی انجام شده که انتظار می‌رود سرعت عمل بیشتری را به خرج دهند‌

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت مرغ
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی