فوری / خبر جدید شبانه / میزان عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چقدر است؟

15 دیدگاه

میزان عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چقدر است؟
رییس بهزیستی شهرستان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.
محمود برزگر مدیر بهزیستی شهرستان تهران صبح روز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: ما ۱۶ مرکز دولتی داریم که شامل مراکز خدمات بهزیستی، مراکز تامین و توسعه و۳ مرکز نگهداری شبانه روزی در تهران می‌شود که شیرخوارگاه شبیر و دو مرکز نگهداری خانه موقت کودکان هم از این قبیل مراکز هستند. وی افزود: در مجموع تقریبا بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر از جامعه هدف سازمان تحت پوشش ما قرار دارند که این‌ها از افراد دارای معلولیت، فرزندان چندقلو‌ها و زنان بی سرپرست و … هستند که به طور مستقیم از خدمات ما بهره‌مند هستند. برزگر ادامه داد: حدود ۴هزار و ۳۰۰ تخت بستری ویژه سالمندان و معلولان و کودکان بی سرپرست داریم.

از طرف دیگر ما ۷ مرکز سالمندان دارای اقلیت‌های دینی هم داریم. اقلیت‌ها خودگردان و غیر دولتی هستندمدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: موسسات و مراکز توانبخشی و نگهداری ما به صورت دو بخش یارانه‌ای که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد است اداره می‌شوند و بخشی دیگر با کمک‌های مردمی اداره می‌شود. وی ادامه داد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم تهران به صورت غیر مستقیم از خدمات ما بهره‌مند هستند. برزگر گفت: تعداد مراکز روزانه ما ۳۰۰ مرکز است که به صورت روزانه در پیشگیری و توانبخشی خدمات روزانه خدماتی را ارائه انجام می‌دهند. مستمری حداقل دریافتی یک خانواده یک نفره ۷۵۰ هزار تومان است. وی یادآور شد: ۵۳هزار و ۲۳۰ نفر مستمری ماهانه ۳۴ میلیارد تومان مستمری دریافت می‌کنند و سالانه ۴۰۵ میلیارد تومان به این عزیزان مستمری پرداخت می‌کنیم. برزگر ادامه داد: در مجموع برای ۴۳۰۰ تخت بستری ۱۷ و نیم میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت خیرین در برنامه‌های بهزیستی گفت: ۴۰۰۰ نفر از افراد خیرخواه و نیکوکار در تهران حدود ۳۴ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به بهزیستی کمک کرده‌اند و ۲۵هزار و ۳۹۰ نفر این کمک‌های مردمی را دریافت کرده اند. وی اشاره به تلاش برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی نیز اظهار کرد: توانمند سازی یکی از مسائل مهم و مورد توجه ما است، در همین راستا از ابتدای سال ۵۴۷ نفر حق بیمه خویش فرما و کارفرمایی پرداخت شده است و حدود ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارفرمایی و خویش فرما پرداخت شده است.

برزگر با اشاره به کمک‌های بهزیستی به افراد بیمه شده گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات ستاره دار برخوردار هستند و خدمات آن‌ها مانند توانبخشی و فیزیوتراپی و درمان‌های مختلف آن‌ها رایگان است. مدیر بهزیستی شهرستان تهران تاکید کرد: برخی از مددجویان ما مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و به این خاطر دهک‌های درآمدی آن‌ها بالا رفته است. مددجویانی داشته ایم و در همین راستا تفاهم نامه‌ای با کانون وکلا داریم که افراد مددجو که خدمات قضایی دارند با معرفی نامه ما وکیل‌های معاضدتی را انجام دهند و حتی همراهی در دادگاه‌ها را انجام دهند. وی ابراز کرد: به بیماران پی کی یو حدود ۸۰۰ میلیون تومان کمک کرده ایم که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۶ نفر هستند. وی ادامه داد: از ابتدای امسال هیچ مددجویی پشت نوبت دریافت مستمری نداریم چه زن سرپرست خانوار و چه افراد دارای معلولیت.

برزگر یادآور شد: برای زنان سرپرست خانوار در حوزه ودیعه مسکن تلاش می‌کنیم که حدود ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن واریز کرده ایم و ۱۴۲ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی برای بچه‌های ان‌ها اریز شده است. وی یکی از برنامه‌های دیگر را دیدار چهره به چهره با مردم دانست و گفت: سه شنبه‌های هر هفته با مردم ملاقات داریم و تیم‌های بهزیستی مشکلات مردم را حل می‌کنند و اخیرا نیز این دیدار‌ها به مساحت کشیده شده است و در همان لحطه مشکلات مددجویان را حل می‌کنیم. مدیر بهزیستی استان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است. وی درباره پرداخت حق پرستاری نیز گفت: واقعیت آن است که مشکل داریم و بهترین عیدی پرداخت حق پرستاری است این سازمان برنامه و بودجه زیر بار پرداخت نمی‌رود.

اخباراقتصاد
افزایش حقوقپربازدید
 

15 دیدگاه.

 • ناشناس
  2024-02-20 22:12

  پارسال ندادن امسالم نمیدن معوقاتم ندادن. ماده27م اجرانکردن فقط زورشون به معلولین بدبخت رسیده

 • ناشناس
  2024-02-20 23:04

  دخترمن ۵سالشه شوهرم کارگره خودمون سرایداریم تویه اتاق کوچیک خونه نداریم حتی برای خودمون لطفاپیگیرباشیدبهزیستی فقط ۶۰۰تومان میده به چه دردمون بخوره

 • ناشناس
  2024-02-20 23:23

  کاملا دروغه

 • ولمون کنید همش از بهزیستی تیتر میزند هیچ کاری هم نمیکنند عجب بدبختی داریم

 • ناشناس
  2024-02-21 08:43

  به تبصر ۱۴عیدی تعلوق میگیرد امدولایت

 • ناشناس
  2024-02-21 09:16

  به خدا که همش چاپخانه

 • مقدم
  2024-02-21 18:19

  برای مددجویان بهزیستی چرا عیدی نمیدید خودتان را بزارید جای ما آیا می‌توانستید این تو با حقوق کم زندگی کنید

 • رادپور
  2024-02-22 01:27

  این مسولا میگن اینو کردیم اونو کردیم چیکار کردن سالهاس پرونده ی اجتماعی تو بهزیستی دارم تا حالا هیچ مسولی تو تبریز به حرفم گوش نداده عیدیوتا حالا بهم ندادن اجاره نشینم کمک هزینه ی اجاره نمیدن یعنی اصلا در آمدی ندارم چطوربهتون بفهمونم که از خورد وخوراکم میرنم کلی تا اجارم رو پرداخت کنم رهنم خیلی کمه نمیتونم به جایی برم صاحب خونه ام جوابم کرده

 • ناشناس
  2024-02-22 01:37

  داداش من یه معلول جسمی کامل هست بدون تکلم و حرکت و تموم خوردن،دولت هیچ حمایتی نمیکنه براش

 • مهدی زندی زیارانی
  2024-02-22 04:22

  سلام پرم من مشکل صرع دار 20سال پروند توی بهزستی دار بجز مستری هیچ چیز به پسر من ندارم الان الان پسر 30سالش شد خونه ندارم کار ندار پس باید چکارکنم

 • ناشناس
  2024-02-22 08:20

  با این گرونی بیکاری بی پولی همسرمان ببکار اجاره خونه تازه ۲ تونان باید بزاریم روش اجاره خونه بدیم خدا کمکمون کنه

 • ناشناس
  2024-02-22 09:56

  همش دروغ وعوامل فریبی

 • ناشناس
  2024-02-22 15:51

  سلام به مددجویان مثل ما که ناتون هستیم در کشورهای اروپایی ماهی ۱۰۰۰ دلار میدن یعنی ۵۵۰۰۰۰۰۰ میلیون خود مسئولین میتونن با ماهی دو میلیون زندگی کنن از پرداخت عیدی هم که ……

 • مونا
  2024-02-22 19:23

  خدا این اشخاصی را که مانع پرداخت عیدی وکمک به مددجویان میشوند را از سر رابرداره

 • دادشاه ریگی
  2024-02-24 22:49

  سلام اجاره زاهدان خیلی بالا است یک فکری به حال ما بکنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی