نطق مهم وزیر آموزش و پرورش / خبر تازه وزیر برای دانش‌آموزان و معلمان / اظهارات جدید صحرایی

نطق مهم وزیر آموزش و پرورش / خبر تازه وزیر برای دانش‌آموزان و معلمان / اظهارات جدید صحرایی

وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس و معلمان در مناطق محروم و توسعه کیفی هنرستان‌ها را از جمله برنامه‌های مهم این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: فرهنگ وقف وسایل آموزشی در کشور، باید بررسی و دنبال شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تدوین یک لایحه برای تقویت مدارس دولتی عادی گفت: امیدوارم مدارس دولتی به گونه‌ای مدیریت شوند که خانواده‌ها دغدغه‌ای درباره فرستادن فرزندانشان به مدرسه نداشته باشند.

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش درباره تقویت مدارس دولتی عادی اظهار کرد: یکی از پیشنهاداتی که هم‌اکنون روی میز است، تدوین یک لایحه برای تقویت مدارس است.

او افزود: با توجه به احکام بسیار خوب و راهگشایی که در برنامه هفتم آمده، ممکن است این لایحه در قالب یک آیین‌نامه برای اجرای احکام برنامه هفتم ارائه شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به هر حال یک آیین‌نامه در برنامه هفتم توسعه یا یک لایحه مستقل تقویت مدارس دولتی، نشان‌دهنده اهتمام دولت سیزدهم به رفع چالش چند ده ساله است؛ بنده حداقل از سه دهه پیش در جریان هستم که موضوع تقویت مدارس دولتی همواره مورد بحث بوده اما کار جدی درباره آن انجام نشده است.

صحرایی یادآور شد: امیدواریم توفیق رفع حداکثری موانع پیش روی مدارس دولتی را داشته باشیم و مدارس دولتی به‌گونه‌ای مدیریت شوند که خانواده‌ها دغدغه‌ای درباره فرستادن فرزندانشان به کدام  مدرسه نداشته باشند یا اینکه این دغدغه به حداقل برسد.

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره اصلاح آیین‌نامه متوسطه و بازنگری رشته‌ها 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره اول متوسطه با توجه به عوامل متعدد، بسیار با اهمیت است، بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تاکید کرد.

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در نشست شورای مدیران کل و مشاوران معاونت آموزش متوسطه اظهار کرد: مدرسه باید شکل گلستان و سرسبز باشد و طرح معاونت متوسطه برای شاداب سازی مدارس قابل تحسین است.

او ادامه داد: مسایل ما در آموزش و پرورش جدید نیست، متاسفانه برای این مسایل کهنه راه‌حل‌های کهنه داریم، باید برای رفع آن نگاه جدید داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره اول متوسطه با توجه به عوامل متعدد، بسیار با اهمیت است، گفت: رابطه بین پژوهشسرا، کانون‌ها و مدرسه بسیار مهم است.

صحرایی تصریح کرد: شان آموزش و پرورش پاسخ به برخی بداخلاقی‌های سیاسی نیست، بلکه رفع مسائل است، البته آنجاهایی که بخواهند برخی روایت غلط منتشر کنند، قطعا پاسخ محکم خواهیم داد.

او اضافه کرد: از نگاه رئیس‌جمهور، شورای عالی آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین شوراهای عالی کشور است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه روح سند تحول، مدارس هستند، بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تاکید کرد.

صحرایی همچنین از هم آموزگی دانش‌آموزان را موضوع مهمی دانست و گفت: بازنگاه به رشته‌های متوسطه دوم ضرورت و جدی است.

وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس و معلمان در مناطق محروم و توسعه کیفی هنرستان‌ها را از جمله برنامه‌های مهم این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: فرهنگ وقف وسایل آموزشی در کشور، باید بررسی و دنبال شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صحرایی تاکید کرد: هیچ کسی در آموزش و پرورش، حق ندارد نگاه بالا به پایین داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: مدارس روستا مرکزی و شبانه روزی، هنرستان‌ها و مدارس دولتی در اولویت هستند.

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی