خبر خوب آموزش و پرورش درباره وام ۶۰ میلیون تومانی

خبر خوب آموزش و پرورش درباره وام ۶۰ میلیون تومانی

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد که تا به امروز، در زمینه آموزش و پرورش، سابقه اعطای تسهیلات بانکی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان را نداشته‌ایم، که در اطار این تفاهم‌نامه انجام شود. او افزود که استان‌ها سقف وام را بر اساس تعداد فرهنگیان تعیین کرده‌اند، به عبارتی جایگزین مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، ممکن است ۵۰ یا ۶۰ میلیون تومان به عنوان حداکثر مبلغ وام را پرداخت کنند.

سید سعید مقدم‌زاده، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، درباره اعطای وام به فرهنگیان اظهار کرده است که وزارت آموزش و پرورش در طول سال‌های گذشته تفاهم‌نامه‌های مختلفی با بانک ملی منعقد کرده است. آخرین تفاهم‌نامه مربوط به سال ۱۳۹۹ است که در این تفاهم‌نامه، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام به فرهنگیان تخصیص یافت. این تفاهم‌نامه تا سال ۱۴۰۱ اعتبار داشته است.

وی افزود: با استقرار دولت سیزدهم و رویکرد جدید دولت و وزارت آموزش و پرورش در مهر ۱۴۰۱ موفق به انعقاد تفاهم‌نامه جدید با بانک ملی ایران شدیم و براساس آن ۱۴هزار میلیارد تومان اعتبار برای اعطای تسهیلات مرابحه ۱۲ درصدی به فرهنگیان در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت و از مهر ۱۴۰۱ تا به امروز ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به فرهنگیان پرداخت شده است.

اخباراقتصاد
پربازدیدوام
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی