سورپرایز رئیسی؛ واریز 1 میلیارتومان برای مستاجران از امشب | شرایط دریافت وام مسکن ویژه نوروز اعلام شد + لینک ثبت نام

10 دیدگاه

سورپرایز رئیسی؛ واریز 1 میلیارتومان برای مستاجران از امشب | شرایط دریافت وام مسکن ویژه نوروز اعلام شد + لینک ثبت نام

شرایط جدید پرداخت وام مسکن میلیاردی دولت به مستاجران با سود بسیار ناچیز اعلام شد.

شرایط دریافت وام مسکن یک میلیارد تومانی برای مستاجران

در صورتی که خانواده دارای یک فرزند زیر ۲۰ سال باشند، می توانند ۸۰۰ میلیون تومان وام مسکن زوجین را دریافت کرده و ۱۶۰ میلیون تومان هم بابت وام جعاله دریافت کنند. مبلغ کلی وامی که به فرزندان تعلق می گیرد نیز ۲۴۰ میلیون تومان است که در نهایت مبلغ این وام برای چنین خانواده هایی، ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می شود
تمامی مستاجران با داشتن مدارک لازم برای وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۲ می توانند با ثبت نام در سایت tem.mrud.ir و همچنین ارائه اطلاعات مورد نیاز هنگام ثبت نام در این سایت به راحتی برای وام مستاجران 1402 درخواست دهند.

اقتصادآنلاین در گزارشی نوشت: همچنین متقاضیان پس از ثبت نام و تایید درخواست باید، مدارکی را جهت اخذ وام به شعبه بانک تحویل دهند. این قسط را پرداخت کنند. تهرانی ها می توانند وام ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت کنند. در مراکز استان ها، این مبلغ به ۱۵۰ میلیون و در دیگر شهرها به ۱۰۰ میلیون تومان می رسد.

همچنین قرار است که روستاییان نیز از وام ودیعه ی ۴۰ میلیون تومانی بهره مند شوند. همچنین تمام خانواده هایی که دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال هستند و پدر و فرزندان، متولد تهران باشند، می توانند مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت قرار بگیرند.

در صورتی که خانواده دارای یک فرزند زیر ۲۰ سال باشند، می توانند ۸۰۰ میلیون تومان وام مسکن زوجین را دریافت کرده و ۱۶۰ میلیون تومان هم بابت وام جعاله دریافت کنند. مبلغ کلی وامی که به فرزندان تعلق می گیرد نیز ۲۴۰ میلیون تومان است که در نهایت مبلغ این وام برای چنین خانواده هایی، ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می شود.
پرداخت وام مسکن 600 میلیونی با سود 4 درصد

میثم اروز، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ وام مسکن ایثارگران پیش‌بینی نشده بود و هیچ ردیف اعتباری برای این موضوع دیده نشده بود که سبب شد امسال با چالش مواجه شویم.

وی گفت: با مساعدت دولت بر اساس مصوبه هیئت دولت در آبان ماه رقم وام مشخص شد به صورتی که در شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت ۶۰۰ میلیون، مراکز استان‌ها ۵۰۰ میلیون، شهر‌ها ۴۰۰ میلیون و روستاها ۳۰۰ میلیون وام مسکن پرداخت شود.

اروز افزود: این تسهیلات با سود ۴ درصد است و مابه‌التفا‌ت آن توسط دولت باید پرداخت شود که با پیگیری‌های انجام شده این موضوع در مرحله عملیاتی شدن است و قرار است تضمین‌نامه‌هایی جهت پرداخت مابه‌التفا‌وت وام صادر شود شود.
مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بانک مرکزی سهمیه بانک‌های عامل را مشخص کرده است، اما این موضوع را به ارائه تضمین نامه از سوی سازمان برنامه و بودجه مشروط کرده است گفت: سازمان برنامه و بودجه در حال صدور این تضمین نامه‌ها است که در روز‌های آینده اجرایی خواهد شد و امیدواریم هرچه سریع‌تر ایثارگران به تامین مسکن خود برسند./ باشگاه خبرنگاران
چه کسانی مشمول وام مسکن 2 میلیارد تومانی هستند؟

ابلاغیه افزایش تسهیلات مسکن (خرید یا ساخت / ودیعه) اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت منتشر شد.

مرکز جذب و امور هیئت علمی و نخبگان وزارت بهداشت ابلاغیه افزایش تسهیلات مسکن (خرید یا ساخت / ودیعه) اعضای هیئت علمی را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «به‌پیوست ابلاغیه با شماره نامه 243499/02 مورخ 6 دی ماه 1402 مدیرکل عملیات پولی و اعتباری اداره اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخصوص افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن اعضای هیئت علمی اعلام می‌شود.»

بر اساس این اطلاعیه خرید یا ساخت به 2 میلیارد تومان با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار با دوران بازپرداخت حداکثر 20ساله و ودیعه به 500 میلیون تومان با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و دوران بازپرداخت 5ساله، جهت اعضای هیئت علمی شاغل با نوع استخدام رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی که تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، افزایش یافته است.

مرکز جذب و امور هیئت علمی و نخبگان وزارت بهداشت اعلام کرده است: برای هر فرد متقاضی نامه جداگانه به‌همراه حکم و تکمیل جدول ارسالی و مشخص کردن شعبه به مرکز امور هیئت علمی جهت اقدامات بعدی ارسال شود./تسنیم

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از کاهش اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن به ۵ میلیون تومان در دو سال ابتدایی بازپرداخت این وام خبر داد.

محمدرضا مهدیار اسماعیلی در خصوص پیگیری‌ها درباره کاهش نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن،‌ اظهار کرد: جمع‌بندی در رابطه با نرخ سود تسهیلات طرح مذکور بر عهده شورای پول و اعتبار است.

وی ادامه داد: قرار بر این شده که اقساط وام نهضت ملی مسکن پلکانی شود؛‌ در این صورت وام‌گیرنده در ماه‌ها و سال‌های ابتدای دوره بازپرداخت تحت فشار -اقساط بالا- قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: بر این اساس در دو سال ابتدایی بازپرداخت، اقساط حداکثر ماهانه 5 میلیون تومان است تا در توان متقاضیان نهضت ملی مسکن باشد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد:‌ پس از دو سال نیز، اقساط به‌صورت پلکانی دریافت خواهد شد.

اسماعیلی با بیان این‌که فعلاًً سود تسهیلات نهضت ملی مسکن 18 درصد است، گفت: در رابطه با کاهش نرخ سود این تسهیلات، هنوز مصوبه‌ای از سوی شورای پول و اعتبار نداشته‌ایم. منابع مورد نیاز مابه التفاوت سود تسهیلات نیز به‌صورت الگوی قبلی که یک سوم از سوی بانک مرکزی، یک سوم صندوق توسعه ملی و یک سوم نیز از محل منابع صندوق ملی مسکن است، تامین خواهد شد.

وی بیان کرد: قرار نیست نرخ سود 18 درصد کاهش یابد، بحث این است که یک گروهی که در زمان حاضر سود تسهیلات آنها 18 درصد است مشمول تسهیلات مسکن روستایی با نرخ 5 درصد شوند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

10 دیدگاه.

 • ناشناس
  2024-02-19 22:23

  هرروز ی دروغ جدید میگن باور نکنید

 • منصورلطیفی
  2024-02-19 22:31

  چه دیدگاهی هیچی توش نمی‌بینم چون تابحال هیچ وامی وکمکی به من نشده

 • سیمین
  2024-02-19 23:12

  خب یعنی چی اخه
  ما که بچه هامون بزدگ شدن و من سرپرست هستم و مستاجرم ادم نیستیم ؟
  ما باید چیکار کنیم
  تورو خدا اینقد تبعیض نباشه
  ما بیشتر واجب هست که بداد برسن

 • باسلام آیا وام نهضت ملی خود مالک هم سودآن 18درصد میباشد خواهشمندم یه پیگیری‌ نمایید چون الان بانک میگه سودش 23درصد هس

 • قربان
  2024-02-20 10:30

  هر بانکی مراجعه کنید میگویند ابلاغ نشده ویا بودجه ندادند ویا یک سری مدارک میخواهند که پشیمان شوید وفقط به اشناهای خود میدهند

 • چرا دروغ می گوید ماخلاف کردیم به دنیا آمدیم ومستاجرشدیم که این همه وعده می دهید ولی عمل نمی کنید

 • زهره
  2024-02-20 23:39

  دروغه .بانک میگه ۱۰۰ تومن با سود ۲۳ درصد باز پرداخت ۵ ساله

 • ناشناس
  2024-02-21 20:43

  دروغه کلا

 • ناشناس
  2024-02-22 13:21

  سلام والا موندیم تواین دوران گرونی حاج واج هروز یه فیلم بازی میکنید برا مردم مردم احمق حساب میکنید یا خودتون خیلی حالوهستین 😡😡

 • سلام من به بانک ملی نلت صادرات سپه مراجعه کردم اول خودسون میگه شایعه هست بعدشم میکن 23درصد من چه گناهی کردم سرپرست خانواده مستاجر هستم ای دولت مهربان کجای اقای ریسی جواب بده وزیر مسکن کجای جای گرم نرم نشستی من دارم تو خیابون کارتن جمع میکنم خودمو گرم کنم عدالت کجاست اسلام کجاست اب برق وگازرایگان کجا رفتی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی