خبر مهم برای بازنشستگان | افزایش حقوق دوبرابری بازنشستگان در سال ۱۴۰۳

20 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، خبر مهم برای بازنشستگان | افزایش حقوق دوبرابری بازنشستگان در سال ۱۴۰۳

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی گفت: حدود ۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل بگیر هستند یعنی ماهانه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافتی دارند.

محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

در ادامه دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور گفت: نوید می دهم که حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.همچنین جلسه مشترک برگزار می شود.محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: توجه دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث دلگرمی ماست.

وی معرفی دکتر مرتضوی به عنوان وزیر کار را ستود و گفت: آرامش بخشی وی موجب شده تا پرچم سازمان تأمین اجتماعی بالا باشد.

او گفت: یکی از نگرانی های ما در ابتدای دولت پرداخت حقوق ها بود که الان در این زمینه نگرانی نداریم.

اسدی انتصاب نمایندگان بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیات امنای تامین اجتماعی را از اقدامات قابل تقدیر دولت آقای رئیسی دانست و تقاضا کرد که بازنشستگان در شورای عالی کار هم دارای نماینده باشند.

رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی از اقدامات تأمین اجتماعی مثل طرح کرامت رضوی تشکر کرد و گفت: با این وجود در برخی قسمت ها مثل وام تعداد وام ها با تعداد درخواست ها همخوانی ندارد.

این مقام مسول خواستار توجه خاص به درمان بازنشستگان شد و گفت: هر چند با بیمه تکمیلی ک میاعدت وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی قسمتی از این کاستی ها کم شده اما همچنان در این بخش مشکلات داریم.

وی گفت: ۴۰۰ قلم داروی پایه از شمول بیمه خارج شده است که انتظار توجه و حل این مشکلات را داریم.

او گفت: سال گدشته جنابعالی اعلام کردید برای درمان برنامه دارید که متاسفانه اتفاق موثری نیفتاده است.

اسدی تورم را مشکل دیگر بازنشستگان برشمرد و اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

اسدی گفت: متاسفانه ماده ۴۱ قانون کار و ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی با هم گره خورده است بنابراین انتظار داریم وضعیت سال آینده بهتر شود.

رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی به رد دیون دولت به تامین اجتماعی هم اشاره کرده و گفت: واگداری سهام پرسپولیس به شستا سودی برای بیمه شدگان نداشته و باید منتفی شود.

او بانک رفاه کارگران را متعلق به سازمان تامین اجتماعی دانست و اظهار داشت: باداین وجود به دنبال خصوصی کردن این بانک هستند که ما پیشنهاد داریم سهام این بانک به بازنشستگان تأمین اجتماعی واگذار شود.

اسدی گفت: چگونه است از سود ۲۵۰۰ میلیارد تومانی مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد مالیات گرفته می شود؟چرا؟

وی در پایان گفت: درخواست جلسه مشترک کانون عالی کارگران بازنشسته ، معاون اول محترم رئیس جمهور، وزیر محترم کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داریم تا مشکلات بررسی شده و مرتفع شود.

آخرین خبر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

یک نماینده مجلس از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ سلیمی نمین عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی از کف حقوق‌ها پرده برداشت.

وی اظهار داشت: باتوجه به مصوبه تلفیق، دولت موظف به پرداخت ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات خود به سازمان تامین اجتماعی شد. این مصوبه دست این سازمان را برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز کرد.

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز اولیه ترمیم حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و محیط زیست خبر داد.

براساس مصوبه کمسیون تلفیق:

۱-افزایش حقوق سال آینده ۲۰درصد قطعی قابل ذکر است پیشنهاد دولت متوسط ۱۸درصد بود.

۲-معافیت حقوق‌های زیر ۱۲میلیون از مالیات

۳-حداقل حقوق ۱۰میلیون است.

مهدی عیسی زاده نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با پیگیری‌های فراکسیون بازنشستگان و حمایت کمیسیون تلفیق از این میزان اعتبار ۷۰ همت بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و ۱۷۰ همت برای بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده است.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

طبق گفته علی دهقان کیا ، رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ، برای بازنشستگان حقوق کمتر از ۹ میلیون تومان در سال آینده پرداخت نخواهد شد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران نگرانی اول جامعه کارگری و بازنشستگی را تعیین میران حقوق ها برای سال ۱۴۰۳ دانست.

علی دهقان کیا با اشاره به تورم بسیار بالای کشور افزود: نمایندگان مجلس افزایش مزد ۲۰ درصدی را پذیرفته و تصویب کرده ند و این مصوبه برای کشوری ها و لشکری ها اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مصوب کرده اند که برای شاغلان کشوری و لشکری حقوق کمتر از ۱۰ میلیون تومان و برای بازنشستگان کمتر از ۹ میلیون تومان در سال آینده پرداخت نشود.

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران تاکید کرد: انتظار ما از شورای عالی کار این است که برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همین مقادیر تصویب شود در غیر این صورت اسم این کار تبعیض خواهد بود.

این فعال بازنشستگان تامین اجتماعی به مسولان وزارت کار هشدار داد که در صورت تبعیض بین جامعه کارگری و بازنشستگان کشوری و لشکری مسولیت این اقدام با آنهاست.

دهقان کیا با بیان این که فنر تورم رها شده است، خاطر نشان کرد: در آستانه انتخابات مجلس قرا رداریم و رهبر معظم انقلاب هم بر حضور پر شور مردم تاکید دارند بنابراین مسئولان باید ماده ۴۱ قانون کار و مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی را در تعیین حقوق ها برای کارگران و بازنشستگان به صورت دقیق اجرا کنند و به قانون تمکین کنند.

وی گفت: دستمزد کنونی یک سوم سبد معبشت خانوار است بنابراین ما چیزی جز اجرای قانون و حق خود نمی خواهیم.

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران از نمایندگان مجلس به خصوص رئیس مجلس خواست نسبت به نظارت بر اجرای درست قانون کار و تامین اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشند چرا که بازنشستگان نباید همیشه چوب افزایش قیمت ها و تورم را بخورند.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

20 دیدگاه.

 • ناشناس
  2024-02-09 02:21

  فقط به خاطر انتخابات این حرفو نزده باشید چون هرفقط گیریداز این حرفها زیاد میزنید باشد هرفقط زیاد شد وپولو گرفتیم میریم رای میدیم

 • همه کن
  2024-02-09 08:46

  چرا نمیشه برادران غزه ای ما نان ندارند بخورن اون وقت تو میگی ۵ تو من کمه

 • ناشناس
  2024-02-09 09:45

  خوب حداقل بیمه وکمترین روز پرداخت کردند پس نباید مثل هم باشند

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  2024-02-09 10:58

  این حقوق ها حاصل زحمات سالها زیر پا گذاشتن قانون اساسی توسط خود دولت است ، تورم ۵۰ درصد است ولی افزایش حقوق بازنشسته هارو ۲۰ در صد اعلام می کنه و جدول من درآوردی طرح می کنه که همه سطوح دریافتی بعداز مدتی حداقل بگیر می کنه .

 • زجمتکش
  2024-02-09 11:44

  باسلام
  شما عزیزان از رژیم گذاشته مستند سازی می‌کنید که مردم خرید یک کیلو پرتقال یا گوشت و سایر اقلام را نداشته اند اما ما بازنشستگان را در نطر نمی‌گیرید که با هفت میلیون حقوق چگونه یکماه زندگی کنیم پرداخت قسط خرید منزل و حتما همخانه ای هر ماه یک بار مهمان دارد پس بگویید چه کنیم
  خواهشمندم به عنوان یک بازنشسته به وضعیت نابسامان ساماندهی شود سپاسگزارم

 • ناشناس
  2024-02-09 11:51

  سلام لطفا به داد امسال ما که زیر حداقل بگیرهستیم برسید بت‌ماهی ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان چکار کنیم

 • بازنشسته مظلوم تامین اجتمائی
  2024-02-09 13:14

  باسلام چدا دولت دست روی تامین اجنمائی گذاشته تامین اجتمائی مل کارگر وبانشسته میباشد ودولت حق دخالت در آن را ندارد دولت اگر دولت عدالت محور است بدهی سازمان را پردخات کند نه دست درجیب کارگرو بازنشسته کند این عدالت است به نظر شما

 • مریم مشهدی
  2024-02-09 14:01

  خواهشمندم حقوق بازنشستگان ۱۵،۲۰,۲۵,۳۰,۳۵سال راباعدالت اسلامی مشخص کنید که همه برای پرداخت بیمه هم یه فکراساسی بکنند

 • ناشناس
  2024-02-09 14:04

  خواهشا به فکر تمامی باز نشستگان باشید والا همیشه نفرین تون می‌کنیم

 • بازنشسته. فلک زده
  2024-02-09 15:25

  هرچند که میدانم هیچ مسئولی نیست به این نظرودیدگاهااهمیتی دهد ولی بخاطر خالی کردن حرف دلم به دولتی که خود را حامی قشر کارگر میدانست چرا حالا شده سرسخت تمرین دولت علیه کارگر و بازنشسته حالا خوبه که صندوق تامین اجتماعی مال بازنشسته و کارگره.وبایدبه نفع این گروه باشد و براساس تورم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شود ولی صندوق شده قرض‌الحسنه وپس نده دولتها هر که کم میاره میان از تامین اجتماعی برمیدارند بخدا قسم حق الماس که میگن همینه من بازنشسته باید هرروز تنم بلرزه برای خرجی کرایه خونه شهریه دانشگاه بچه‌ها و خلاصه خیلی چیزهای دیگر آخه شما چه دینی دارید چرا خودتان را زدید به نفهمی تاکی باید این وضعیت را تحمل کنیم مگر خبر از گرانی تورم ندارید.من که ازشما نمی‌گذرم خدای من هم نمی‌گذرد انشاالله که همه شمادزد های هیچی نداربدرد ناعلاج بمیرید.

 • غلامرضا
  2024-02-09 15:46

  خدانشناسی هم حدی داره آخه باهفت میلیون تومن چطورزندگی کنیم ، خداهم بازنشسته هارو فراموش کرده

 • ناشناس
  2024-02-09 16:56

  ما مستمری بگیر های بیچاره کی به حرف ما گوش میده باز

 • بازن نشسته
  2024-02-09 17:16

  فعلا از باز نشستگی برامون فقط ، با زن نشستگی بدو پول مونده، حقوق در همان ۱۰ روز اول میره تو جیب سرمایه دار دلال.

 • بنده خدا
  2024-02-09 18:26

  دروغه مگر میشه مگر داریم

 • بازنشسته
  2024-02-09 18:55

  بازنشسته
  لطفا متناسب سازی عادلانه انجام دهید
  حداقل بگیران واقعا حقوق کمی دریافت میکنند شکی نیست باید به حدی برسد تا حداقل بتوانند امرار معاش کنند اما ازحق وحقوق افرادی که درزمان شاغل بودن حق بیمه بیشتری پرداخت کرده اند نباید غافل بود درغیر این صورت حق الناس میشود وظلم آشکار خواهدبود

 • این چه مسخره بازیه که هر روز راجع به اضافه حقوق بازنشسته ها وعده نوید دروغ میدهید مگه بازنشسته ها شدن بازیچه دستتون؟ اصلا اضافه حقوق نمیخواهیم دست از سرمون بردارید اون آقای قالیباف قبل از اینکه بشه رئیس مجلس چقدر وعده داد که حقوق ها رو زیاد میکنیم از یه طرف مقداری اضافه میکنید از طرف دیگر اجناس رو گران میکنید در واقع هیچ فرقی نکرده فقط ما رو گذاشتید سر کار

 • محمدعلی
  2024-02-10 07:58

  باسلام به همه نظریه پردازان محترم.برادران وخواهران هیس وجوش نخوریدنه درک فهم دارند نه سوادتحلیل فقط بلدند چطوره سرمردم کلاه بزارند کشوری که طلا دارد نفت دارد گازدارد فقط وعده دروغ

 • ناشناس
  2024-02-10 09:35

  یه فکری هم برای ما زنان سرپرست خانوار بکنن با دو فرزند تحت تکلف و حقوق کم بازنشستگی از بس هر روز گریه میکنم چشمام جایی رو نمیبینه

 • محبوب
  2024-02-10 11:43

  چرا ما اینقدر ساده هستیم آنقدر گرفتار روز م گی شدیم که نمی‌توانیم فکر کنیم دولت وتامین اجتماعی دستشان توی یک کاسه است ‌وب ای اینکه مارا سر کار بزارند بازی راه انداختند وگرنه سگ زرد برادر شغال است

 • ناشناس
  2024-02-11 01:07

  یکبار حرف بزنید اما راست و با صداقت حرف بزنید هنوز دولت و نماینده کارگران جلسه بر قراری حقوق سال آینده را نداشته اند بودجه سال بعد مشخص شده ؟ هر روز فکر ادم را در گیر حدس و گمان و خیال پردازی می کنید تحمل وضعیت فعلی بسیار سخت و فکر فردا مثل خوره مغز مارا میخورد لطفا ما را که گرفتار هزار بدبختی و بیماری و … هستیم هر روز به چالش نکشید .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی