واریزی جدید 500 هزار تومانی در بهمن ماه / کدام خانوارها این هدیه رئیسی را دریافت میکنند؟

1 دیدگاه

به گزارش ساناپرس، واریزی جدید 500 هزار تومانی در بهمن ماه / کدام خانوارها این هدیه رئیسی را دریافت میکنند؟

چندیش پیش خبرهایی مبنی بر تغییر قیمت یارانه نقدی منتشر شد. خبر مهمی درباره تغییر در زمان واریز یارانه نقدی بهمن منتشر شد.

زمان بندی واریز یارانه‌ های مستمری، دارو و هزینه حمل و نقل سوخت و یارانه نقدی از این ماه با تغییراتی از جمله تعویق۱۰ روزه یارانه نقدی همراه شد.

پرس، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ،اعلام کرد: برای نظم بخشی هر چه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت‌های این سازمان از این ماه براساس زمان‌بندی مشخصی انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مستمری کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ هرماه، یارانه دارو و هزینه حمل و نقل سوخت ابتدای هرماه، یارانه نقدی خانوار دهک های یک تا سه و سایر خانوار مشمول ۲۵ و ۳۰ هرماه واریز می شود.

زمان واریز یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی تغییر کرد
در حالی که با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها توسط دولت سیزدهم، زمان واریز یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی بیستم هر ماه بود، حالا قرار است این زمان بندی با تغییراتی همراه شود.

چندیش پیش خبرهایی مبنی بر تغییر قیمت یارانه نقدی منتشر شد. امروز خبر مهمی از تغییر زمان واریز یارانه نقدی منتشر شد که در ادامه با هم می خوانیم.

زمان واریز یارانه نقدی بهمن 1402دهک‌ها تغییر کرد
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در این باره با تبریک دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به منظور نظم بخشی هر چه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از این ماه پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی جدول زیر انجام خواهد شد.

طبق این اطلاعیه، از این پس مستمری کمیته امداد و بهزیستی بیستم هر ماه، یارانه دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه، یارانه سایر دهک‌ها سی‌ام ماه و یارانه دارو از ابتدای ماه پرداخت می‌شود.

جزئیات جدید درباره تاخیر در واریز یارانه نقدی و حواشی آن

تصمیم اخیر سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای زمان بندی جدید واریز یارانه نقدی در شرایطی است که در ماه‌های اخیر، واریز یارانه نقدی در موعد اعلام شده با مشکلاتی در شبکه بانکی مواجه شده بود؛ برای نمونه، در آبان ماه، بسیاری از سرپرستان خانوار از اینکه پیامک واریز یارانه نقدی را دریافت نکرده بودند، گلایه داشتند و این تعلل تا چند روز بعد هم ادامه داشت. البته این عدم واریز یارانه نقدی در ماه‌های بعد نیز تکرار شد و در نهایت دی ماه، سرپرستانی بودند که خبر دادند: یارانه دی ماه را دریافت نکرده اند!

اتفاقی که این بار مشخص شد، مشکل فنی بانکی نبوده و حذف بی سروصدا از لیست یارانه بگیران ۳۰۰ هزار تومانی رقم خورده است. به گونه‌ای که سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: در این مرحله اختلالی در واریز یارانه نقدی وجود نداشته و پرداخت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی از طریق سیستم بانکی مطابق فهرست‌های جدید انجام شده است.

حسینی با اشاره به اینکه بر اساس دهک‌بندی صورت‌ گرفته توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی تعدادی از مردم در دهک ۱۰ قرار گرفته‌اند، گفت: تعدادی که پیش از این و تا آذر ماه سال جاری در صف یارانه‌بگیران قرار داشتند، بر اساس فهرست جدید اعلامی وزارت کار از دریافت یارانه نقدی حذف شدند.

پیگیری از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاکی است، با اجرای طرح صدک بندی، در دی ماه امسال، ۱۶۰ هزار تن (حدود ۶۰ هزار خانوار) به دلیل قرار گرفتن در دو صدک پر درآمد در دهک ۱۰ از دریافت یارانه حذف شدند.

افزایش مبلغ یارانه نقدی تشویقی کالابرگ در بهمن 1402
در حالی که قرار است زمان واریز یارانه نقدی تغییر کند و برخی نیز از لیست یارانه بگیران حذف شده اند و باز هم حذف خواهند شد، صولت مرتضوی، وزیر کار به تازگی در گفت‌وگوی تلویزیونی به مناسبت دهه فجر از توسعه طرح کالابرگ خبر داد و افزود: برای تسهیل استفاده مردم از طرح کالابرگ، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان برای بهره‌مندی از یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی، لغو شد. این در حالی است که پیش از این هر فرد باید ۲۰۰ هزار تومان از یارانه خود را از ۱۱ قلم کالای تعیین‌ شده خریداری می‌کرد تا یارانه دریافتی او ۱۲۰ هزار تومان اضافه می‌شد، اما اکنون این شرط لغو شده است.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

1 دیدگاه.

  • ساران
    2024-02-09 03:46

    این 220هزارتومن کالابرگ هرکی بگیره ازیارانه نقدیش کم میشه الکی پوز ندهید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی