زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت/ مبلغ واریز دومین سود سهام عدالت ۷۳۶ هزار تومانی

14 دیدگاه

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت/ مبلغ واریز دومین سود سهام عدالت ۷۳۶ هزار تومانی
​در سال‌های گذشته سود سهام عدالت در دو مرحله واریز شده که مرحله نخست آن در پاییز و مرحله دوم در روزهای پایانی سال انجام شده است. امسال نیز همین رویه برای واریز سود سهام عدالت در نظر گرفته شده است.

به گزارش منیبان، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به تازگی زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت را پایان سال جاری اعلام کرده است. او گفته است: سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی مکاتبات و مذاکرات لازم را برای دریافت کل سود از شرکت‌های سرمایه پذیر انجام خواهد داد تا بتوانیم تا پایان سال باقیمانده سود این گروه از سهامداران را نیز دریافت و به حساب آنها واریز کنیم.

در سال‌های اخیر مرحله دوم سود سهام عدالت در هفته پایانی سال واریز شده و احتمالا امسال نیز در روزهای آخر اسفند سود سهام به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد.
در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت، دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کردند.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال‌های اخیر سود سهام عدالت در مرحله دوم به نسبت مرحله اول بیشتر بوده است. در سال گذشته سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند، در حالیکه در مرحله دوم سهامداران به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷، ۷۲۱ و یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود گرفتند و اگر امسال نیز رویه چنین باشد سهامداران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ سود بیشتری نسبت به مرحله نخست دریافت خواهند کرد.

درخصوص انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث آنها روز ۱۵ آبان امسال و پس از ۱۸ سال دولت سامانه‌ای را با نام «میراث» راه اندازی کرد. در صورتی که وراث متوفیان سهام عدالت تا اوایل اسفندماه امسال مدارک خود را در سامانه میراث ثبت کنند، می‌توانند تمام سود سنوات سال‌های گذشته را دریافت کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به ۶ هزار شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب (بانک ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت)، فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

اخباراقتصاد
سهام عدالت
 

14 دیدگاه.

 • مهدی آذر
  2024-02-09 03:19

  چرا سهام عدالت مبو زنو بچمو نمیدید من کجا باید برم شکایت کنم که روز روشن دولتم حق منو زنو بچمو خورده چند ساله صدامم بجایی نمیرسه فقط یجا شکایت کردم اونم بخدا چون دستم جای دیگه بند نیست

 • ناشناس
  2024-02-09 05:07

  خفه شین همتون ، دروغ گوهای مفت خور های دزد مملکت

 • ناشناس
  2024-02-09 11:58

  کجابوددروغه من پانصدی بودم چهارصدهزابیشترندادندخداازتون نگذره

 • اینها.هممه.کلک.و.سرگرمی.برای.طبقه.۳.میباشد

 • ناشناس
  2024-02-09 21:18

  خیلیم خوب

 • چرا اینجوریه من برگه سهام عدالتم یک ملیونی هست ولی سود سهام چهار صد تومنی برام میاد.اخه این چه رسمشه

 • برگه سهام من هم یک میلیونیه .واسه منم ۶۰۰ تومن سود واریز کردن .همش دروغ همش فریب .تا کی میخواین حق مردم رو بخورین .پسره کوچیک من که ۷ سال سن داره سهام عدالت نداره .هر جا هم رفتیم میگن ثبت نام نداریم ..هنوز هم میگید بچه بیارین که جمعیت داره رو به پیری میره.

 • موسوی
  2024-02-10 02:02

  غلط کردیددروغ گوها سری پیش همین غلطا روکردین اماکمترریختین

 • بدشانس
  2024-02-10 02:19

  این دیگه چه جورش سهام من یک میلیون تومانی ولی برام ۶۰۰تومن واریزمیکنند

 • ناشناس
  2024-02-10 09:03

  چقدحق خوری منم برگه سهامم یک میلیونی هست ولی چهارصدبرام میاد

 • بعضی ها حق دارید اعتراض کنید اما، بهتر یه عده ادب رو رعایت کنند وچرت نگن

 • ناشناس
  2024-02-11 00:49

  سال ۹۴ اعلام کردن قسط سهام برید سامانه پرداخت کنید . هر کی نکرده ارزش سهام نصف شده . و اینکه متفاوت پرداخت میشه بستکی به این سهامتون برای چه شرکت هوایی . با کد ملی برید سامانه سهام عدالت استعلام کنید

 • ناشناس
  2024-02-11 00:50

  سال ۹۴ اعلام کردن قسط سهام برید سامانه پرداخت کنید . هر کی نکرده ارزش سهام نصف شده . و اینکه متفاوت پرداخت میشه بستکی به این سهامتون برای چه شرکت هایی . با کد ملی برید سامانه سهام عدالت استعلام کنید

 • برادر شهید
  2024-02-11 05:04

  سلام انهایی گه برگ های سهام انان یک میلیونی است ودولت بطو ر خودکار واتوماتیک برگ طهام انان زا تغییر داده برای احقاق حقوق خود به کدام مرجع بابد شکایت کنند چرا دولت روحانی بطور اینکار را کرده واکثر مردم برگ سهامشان یک مبلیونی میباشد ازنو خواهشا پیگیری کنید–ممنون

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.