واریز یارانه معیشتی 2 تومانی به حساب خانوارهای دهک 1 تا 7

47 دیدگاه

واریز یارانه معیشتی 2 تومانی به حساب خانوارهای دهک 1 تا 7

همچنین، حق پرستاری خانواده‌محور برای افراد معلول شدید و خیلی شدید تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان است.

یارانه معیشتی

مبلغ یارانه معیشتی مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی

مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ ۷۶۴/۴۰۰تومان، مبلغ مستمری خانوارهای ۲نفره: ۱/۰۹۰/۰۰‌۰تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۵/۶۰۰تومان، ۵نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز گردید.

قانون جدید حقوق و یارانه معیشتی مستمری بگیران

تیرماه امسال بود که علیرضا عسگریان، با اشاره به اعلام خبر افزایش ۲۰ درصدی مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از شهریور ماه امسال، اظهار کرد: در تبصره بودجه سال جاری به طور مستقیم اعلام شده بود که مستمری مددجویان ۴۰ درصد افزایش یابد. در دستورالعمل اجرایی تبصره ۱۴ نیز در دو بند اعلام شد که مستمری مددجویان ۲۰ درصد افزایش یابد و افزایش ۲۰ درصد دیگر نیز درصورت تامین منابع انجام شود. در حال حاضر این تامین منابع صورت گرفته است و به جز افزایش ۲۰ درصدی که در ابتدای سال بر روی مستمری مددجویان اعمال شده، تامین اعتبار برای افزایش ۲۰ درصد دیگر هم میسر شده است.

معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: قرار بر این بوده است که از شهریورماه مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به میزان ۲۰ درصد افزایش یابد، اما اگر به هر دلیلی این موضوع عملی نشد، مستمری مددجویان از مهرماه با افزایش ۲۰ درصدی واریز خواهد شد و ان شاءالله که مابه التفاوت مستمری شهریورماه نیز پرداخت خواهد شد./اقتصادآنلاین

واریز یارانه معیشتی دهه فجر برای مددجویان

بر اساس تازه‌ترین اخبار، مستمری بهمن مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در 20 بهمن قابل برداشت است ولی تاکنون خبری از پرداخت عیدی نیست.

تاریخ دقیق واریز حقوق و یارانه معیشتی بهزیستی و کمیته امداد بهمن ۱۴۰۲

دفتر برنامه ریزی و نظارت مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با پرداخت چهار عنوان کمک هزینه شامل کمک هزینه معیشت توانبخشی (مستمری)، کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت بسیارشدید یا شدید فاقد شغل و درآمد(کمک هزینه معیشت ماده۲۷)، کمک هزینه حق پرستاری و مددکاری افراد دارای معلولیت و همچنین کمک هزینه حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی، به جامعه هدف سازمانی خدمت رسانی می کند.

بر اساس خبرهای تازه مستمری بهمن ماه معیشتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در 20 بهمن واریز می شود.

مستمری و یارانه معیشتی مددجویان در سال ۱۴۰۳ چقدر می‌شود؟

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد ضمن تشریح اقدامات این معاونت در امور مربوط به حوزه قوانین و مجلس، با بیان اینکه از ابتدای مجلس یازدهم تسهیلات بانکی اشتغالزایی ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۲ این رقم به ۳۵ همت افزایش یافت، اعلام کرد که تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه بانکی در بودجه سال ۱۴۰۳ هم پیش‌بینی شده که این رقم معادل ۳۵ همت است.

به گزارش ایسنا، حسین فتاحی در نشستی خبری بیان کرد: از آنجایی که بخشی از بودجه و اعتبارات کمیته امداد از محل اعتبارات عمومی کشور تامین می‌شود، لازم است با نمایندگان مجلس تعامل خوبی داشته باشیم. از سوی دیگر آنها نیز دغدغه‌ها و مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود را به امداد منتقل می‌کنند و ما نیز در جهت رفع این موانع ،گزارشاتی به ریاست و معاونت‌های مختلف ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ثمره تعاملات با نمایندگان، تصویب قوانینی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مددجویان تحت پوشش خواهد بود، یادآور شد: در سنوات مختلف بعد از انقلاب، قوانین حمایتی خوبی جهت رفاه حال محرومان به تصویب رسیده که از جمله آنها می‌توان به بحث معافیت از هزینه‌های دادرسی، معافیت‌های مالیاتی، معافیت از پرداخت ارزش افزوده و… اشاره کرد.

فتاحی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نیز تعاملات خوبی داشته‌ایم، گفت: در ابتدای دوره مجلس یازدهم، مقام معظم رهبری خواستار توجه به اقشار ضعیف جامعه از مجلس بودند که با توجه به گزارشات موجود، بخشی از دغدغه‌ها برطرف شده و بخش دیگر با تعاملاتی که با مجلس داریم در آینده مرتفع خواهد شد. از دیگر عواملی که در دوره مجلس یازدهم، ما و نمایندگان را به یکدیگر نزدیک می‌کرد، حضور موثر نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه بود که از نزدیک با مشکلات مردم روبرو می‌شدند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معافیت‌های مختلف در قوانین گفت: درخصوص بحث‌های مالیاتی، در قانون ارزش افزوده لحاظ شده بخشی از مالیات دریافتی باید جهت جبران هزینه‌های محرومان و افراد تحت پوشش امداد و سازمان بهزیستی، به این افراد عودت داده شود؛ البته به دلیل اینکه آیین نامه اجرایی این امر در دولت همچنان در حال بررسی است، هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

فتاحی با بیان اینکه در حوزه مسائل حمایتی و معیشتی شاهد رشد خوبی در تسهیلات اشتغال بودیم، گفت: از ابتدای مجلس یازدهم تسهیلات بانکی اشتغالزایی ۴ هزار و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۲ این رقم به ۳۵ همت افزایش یافت که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد. تسهیلات یاد شده در بودجه سال ۱۴۰۳ هم پیش‌بینی شده و به ۳۵ همت رسیده است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: همچنین در مجلس یازدهم بحث مسکن محرومان مطرح شد که مبالغ خوبی برای کمیته امداد و بهزیستی پیش‌بینی کردند؛ آمارهایی که در خصوص مسکن محرومان وجود دارد از منابعی است که مجلس در اختیار قرار داد.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال ۱۳۹۹ به ازای هر یک نفر میزان مستمری ۱۹۸ هزار تومان بود گفت که این رقم در سال ۱۴۰۳ احتمالا به یک میلیون تومان افزایش می‌یابد.

فتاحی در ادامه به دو قانونی که در دستور کار مجلس بوده است نیز اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه اشتغال، کمیته امداد به عنوان یکی از نهادهای اصلی ایجاد اشتغال در کشور در ماده ۶ قانون برنامه هفتم مشخص و مقرر شد دولت آن نیازها و امکانات لازم را در اختیار امداد قرار دهند. همچنین دولت و مجلس در ماده ۳۱ همانند برنامه ششم توسعه کشور، مجددا به تفاهم رسیدند که علاوه بر یارانه‌های نقدی که مددجویان تحت پوشش دریافت می‌کنند، هر سال حداقل مستمری خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی بر مبنای متوسط ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تصویب شود.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه در ماده ۳۱ بند الحاقی ۲ مطرح شد که کمیته امداد و بهزیستی با هدف توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار افراد تحت پوشش خود و افراد کم درآمد جامعه در طرح‌های اشتغال خرد و خانگی با رویکرد زنجیره‌های تولیدی و تعیین سهم در رشد تولید ملی، آنها را دارای شغل پایدار کنند، افزود: در همین راستا دولت نیز مکلف شده است تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌های خیرین و نهادهای عمومی را در اختیار کمیته امداد قرار دهد.

وی با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در برنامه هفتم توسعه گفت: در برنامه هفتم توسعه، همانطور که در بودجه سنواتی سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده بود، تعرفه مشترکان آب و برق و گاز مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که سقف حدود مصرف را رعایت کنند، رایگان اعلام شد. از سوی دیگر در بحث انشعابات آب و برق و گاز، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی و انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب معاف شدند.

فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که در بودجه ۱۴۰۳ نیز تسهیلات اشتغال ۳۵ همت برای کمیته امداد در نظر گرفته و همچنین معافیت پرداخت حق بیمه صندوق بیمه همگانی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، معافیت از پرداخت حق بیمه پایه سالانه صندوق بیمه همگانی، وام‌های رفاه دانشجویی که با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت خواهد شد، مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال در قانون بودجه سنواتی در خصوص مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تصویب شد که در صورتی که این افراد در سه دهک پایین درآمدی قرار داشته باشند، وام مسکن به میزان چهار میلیارد ریال به این افراد اختصاص خواهد یافت.

فتاحی همچنین به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در سال آینده اشاره و اعلام کرد که این مصوبات در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که به شورای نگهبان ارسال شده و بعد از تایید به عنوان قانون ابلاغ خواهد شد.

منبع:مکتوب نامه

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه
 

47 دیدگاه.

 • مجید مرادی
  2024-02-08 19:43

  پول منابع ملی نفت خود ملتو بهشون صدقه میدید بعد داداردودور هم را ه میندازیدسهم هر ایرانی از نفت سالیانه چقدراست

 • خیرالله حسن زاده
  2024-02-08 21:44

  سلام
  واقعا چقدر مسعولین به فکر مردم هستند که مدد جویان کمیته امداد با این کمک دولت حتما در طول سال یک وعده گوشت خواهند خورد و در طول هر فصل یک کیلو میوه و هر دوسال یکبار نیم کیلو اجیل میل میکنند البته مهم نیست که پول البسه و پوشاک و دارو درمان و اجاره بهای مسکن را گدایی کنند.
  ممنون دولت خیر خواه که اینقدر به فکر قشر ضعیف جامعه هستید و اصلا به سرمایه دارن و کارهایشان اهمیت نمیدهید که چگونه هرساله سرمایه اشان چندین برابر میشود
  .
  سرباز ایران و خادم مردم.
  ایثارگر وظیفه ( حسن زاده)

 • ناشناس
  2024-02-08 22:03

  واقعا این ها واقعیت داره

 • ناشناس
  2024-02-08 22:05

  بابا با چ زبونی مردم بگن نققققدی نیاز دارن کالابرگ نمی‌خواهیم فقط نقدی

 • بهرام طبا
  2024-02-08 22:40

  چرا اینقدر حرف مفت میزنید تو این روزها که اینترنت چند برابر شده ؛ الکی یه تیتر دروغ جذاب میزنید تا مردم برن کلیک کنن…الان این یارانه ۲ تومنی دهک یک تا هفت کجاست؟؟؟؟ معرفت هم خوب چیزیه والا😡😡

 • خدا ازشما مسولین نگذره
  هرروز قیمت اجناس بالا میاره ویارانه ثابت مانده

 • خجالت داره دزدیهای میلیارددلاری صدقه ریالی

 • ایرانی نه عرب
  2024-02-09 02:40

  مسئولین عزیزمافقط حرف می‌زنند ولی درعمل متأسفانه ‌‌، ‌؟؟؟

 • عباس بگمرادی
  2024-02-09 09:00

  چرا یارانه بهمن واریز نشده

 • عباس بگمرادی
  2024-02-09 09:02

  میشه تاریخ دقیق یارانه بهمن ماه ومبلغ واریزی روبگیدخانوار۳نفره چقدر است

 • ناشناس
  2024-02-09 09:46

  خدالعنت کند بانیشا 80درصدکالابرگ بگیره هیچ حقوقی هیچکجاندارند تابیستم پدرجدادم درمیومد 5روزعقب انداختید خداجوابتونابده

 • سلام90درصدخبرهاتون دروغ هست چرا.الان کجا پول ریختن بحساب مددجویان

 • ناشناس
  2024-02-09 11:15

  فقط‌‌‌کارهای‌این‌‌مسعولین‌که‌حق‌مردم‌راضایع‌میکنندواگذارشدبه‌خدا‌انشاالله‌خیر‌اززندگی‌‌‌نبینن‌‌‌اون‌دنیا‌‌دست‌ملت‌‌تویقه‌تون‌‌حلال‌نمیشوید

 • ناشناس
  2024-02-09 12:59

  یعنی امشب مستمری مددجویان پرداخت میشه؟

 • سلام.
  مردم ایران الان خدا رو شکر آگاه شدند و اگر چیزی نمی‌گویند از ترس ابرو است،مسولین خدا وکیلی با این یارانه میتونی ۳ روز خونه بچرخونی،البته خدا رو شکر همه شاغلند و نیازی به این صدقه ندارند.بابا دمتون گرم با این مملکت داریتون ، برین از عربها یاد بگیرید تا رفاه مردم را تامین کنید.

 • مهران
  2024-02-09 13:31

  وعده ما روز قیامت….

 • ناشناس
  2024-02-09 14:42

  چرا اینقدر دروغ ،ریا،کلک،دزدی،فساذ………….تو این نظام وجود داره.ثروتمندترین کشور دنیا هستیم فقیرترین مردم را داریم البته عمدیه..

 • حشهروندبدبخت
  2024-02-09 15:06

  خوبسرملتوبااین صدقه دادناکه پول نفت خودشونه گرم کردیدتازه اونم اگراگراگربدید.

 • سلام وقت بخیر
  خدا وکیلی یکم به فکر قشر کم درامد باشین بخدا یک درصد به کشورهای همسایه نگاه کنین به مردم و کشورشون چطور رسیدگی میکنن شماهم یاد بگیرین و به دادما برسین

 • ماهان
  2024-02-09 15:57

  ما چه بگویم هر چه گوییم سرمان بالای دار است

 • باسلام من فکرمیکنم دولت پول نداره وگرنه با این علم و تکنولوژی بایک کلیک خود سیستم تمام کارها رو انجام میده با دست که نمیخوان دونه دونه واریز کنند لطفا اینقدر دروغ نگویید 😡😡شما از اول ماه نتونستید برنامه ریزی کنید ؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  2024-02-09 17:10

  سلام اصلایارانه اضافه نشده این خبرهابااجازه دولت پخش میشه چرادروغ میگید

 • همش دروغ کلک دو دره بازی و فساد رانت خواری واختلاس ،

 • ناشناس
  2024-02-09 17:43

  مزخرفه.باور نکنید

 • علیرضا
  2024-02-09 17:47

  دریافتی مدیران هم بگید چقدره.

 • عزیزی
  2024-02-09 19:08

  همیشه وعده توخالی آش آمده کجاست

 • دولت یارانه رو مث کمک به یک گدا به مردم بعنوان صدقه میده وبااین گول ناچیز وبی ارزش منت بزرگی به سر مردم میزاره کشور ثروتمندی که مردم رو گدا فرض کرده.

 • کل گوگلو از این مزخرفات پرکردین. کو این یارانه ومعیشتی وغیره از احساسات مردم که با زوق این مزخرفاتو میخونن بازی نکنید

 • وحید تبریز
  2024-02-09 19:36

  عزیزایی که میگن مسئولان دروغ میگن دقت کنین هیچ مسئولی این حرفارو نزده چند تا سایت لجن و در پیتی واسه خاطر چند نفر بازدید کننده این تیترهارو میزنن خدا لعنتشون کنه بیشرفهای حروم خور

 • ناشناس
  2024-02-09 19:59

  معلوم نیست که چیکار کردن اونایی که حقوق بگیرو درآ مد بالا دارن دهکشون زیر4هس وبهترین وامها رامگیرناونای درآ مدندارن دهکشون بالای 4هس توهراداری وهربانکی که میری میگن وام نداریم

 • ناشناس
  2024-02-09 20:12

  با این کالا برگ کردنشون جیب کلی فروشا خواروبار و سوپریا پر پول میشه تا میتونن سو استفاده میکنن جنساشونو هر قیمتی که دوست دارن میدن به مردم

 • ایرانی گرسنه
  2024-02-09 20:26

  خدایا نا امیدیم ، داریم از گرسنگی تلف میشیم ، خدایا مگه تو بر حق نیستی ، چرا کاری نمیکنی ،

 • چرتوپرت.نگین

 • ناشناس
  2024-02-09 20:47

  هرچی میگی؛میگن اونها بنزین فلان قیمته طلا فلان قیمته. اصلا از درآمدش نمیگن که درامدشون هم با دلار خریدشون هم با دلاره ولی اینجا درآمد با ریاله ولی خرید با دلاره….باتشکر از مسئولان با کفایت

 • هرچی میگی؛میگن اونها بنزین فلان قیمته طلا فلان قیمته. اصلا از درآمدش نمیگن که درامدشون هم با دلار خریدشون هم با دلاره ولی اینجا درآمد با ریاله ولی خرید با دلاره….باتشکر از مسئولان با کفایت

 • ناشناس
  2024-02-09 21:33

  چقدرمابدبختیم که به لطف مسئولین با لیاقت به نان شب محتاجیم

 • واقعا دمتون گرم با این نظراتتون.همگی تون درست میگین.دهک بندی دزدانه یکی که هیچ چیزی نداره وتحت پوشش هست دهکش شیشه یکی که خونه داره ماشین تریلی داره فقط خونش توی محله های پایین شهره دهکش سه هستش.بعدشم با این همه تورم هزار درصدی .میان دویست هزار و سیصد هزار به مردم میدن .به این پول چه گوهی میشه بخورین.دزدا

 • ناشناس
  2024-02-10 00:02

  واقعا دمتون گرم با این نظریه ها تون درست میگین همگی تون

 • اینا راشونویادگرفتن هروز باید بشینیم تا ببینیم چی میگن تا ما بازیچشون باشیم ،جز دعا چیزی دیگه ای نمونده برامون،۵روز یارانه عقب افتاد ،ب فکر ما بیچاره ها نیستن که پول شیر خوشک بچم ندارم

 • ناشناس
  2024-02-10 14:01

  فقط دروغ مگد ای بی ناموسا دروغ

 • باسلام آخر هر ماجرا گندکاری دولت درمیادوعده های دروغین مثال انگار یارانه را از اموال پدرشون میدم حق مردم ایرانه منی که نه سندی از بابت ملک یاماشین هیچی ندارم حتی با سن ۵۵سال مسنجر هستم جزوه دهک ۳ تشخیص دادن گور بدرتان با این عدالتتون

 • ناشناس
  2024-02-10 21:31

  سلام بریزن فقط

 • مریم محرابی
  2024-02-10 21:34

  واقعا متاسفم .که کشوری با این همه ثروت نفت و گاز و …کشور فقیری که مردم شو با چندرغاز مسخره میکنه

 • ازساکنین شعب ابیطالب
  2024-02-10 22:09

  ماهمه امیدمون به روزبیستم بود،که توش ریدین،خدالعنتتون کنه

 • ازکارافتاده
  2024-02-10 23:46

  اززمان پرداخت یارانه تاریخشوبادستکاری یکماه روماستمالیش کردن ودوباره روزازنو، روزی ازنودوباره ازبیستم انداختن بیست وپنجم وسی ام وبازچرخه یکماه دزدیدن همین شندرغاز، بابا ازون سه هزارو جهارده هزارملیاردهایی که هاپولیش کردن که بیشترنیست هی دست توتاریخاش میکنین که یه ماه یه ماه ازش بزنین بخداشرم داره ایناپولی نیست که دارین میدین عوضش مالیاتهذروچندین برابرکردین که چندبرابرم مردمی که مثل ماندارن بایدازنداشته هاشوبذارن یاآب وبرق وگازشونم قطع میشه که برگردن به عصرحجروغارنشینی

 • ناشناس
  2024-02-11 11:27

  خاک توو سرتون با اون حرفای الکی هاتون

 • ایرانی
  2024-02-11 13:13

  از این دولت آبی گرم نمیشه باید خودمون یا علی بگیم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی