حرف های مهم قلعه‌نویی پس از شکست در برابر قطر ؛ گل نزنی تنبیه می شوی | علت تعویض نشدن مهدی طارمی چه بود؟

حرف های مهم قلعه‌نویی پس از شکست در برابر قطر ؛ گل نزنی تنبیه می شوی | علت تعویض نشدن مهدی طارمی چه بود؟
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره شکست تیم‌ملی در دیدار مقابل قطر گفت: از بازیکنانم ممنونم. شاید یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از شکست ایران مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: قبل از هر چیز از مردم ایران معذرت‌خواهی می‌کنم. ما باید امروز مردم را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رفتیم ولی شانس با ما نبود. فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوبمان را در نیمه دوم انجام دادیم. از بازیکنانم ممنونم. شاید یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید. وقتی بازی ۲ بر ۲ شد به جز پنج دقیقه بعد از آن توپ دست ما بود. به تیم قطر هم تبریک می‌گویم. اگر نزنی می‌خوری. من نمی‌توانم از بازیکنان ایراد فنی بگیرم. با این حال هم بدشانس بودیم و هم از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم.

او درباره دلایل ناکامی ممتد ایران در بازی‌های مهم گفت: ما ایراد فنی از این بازی نمی‌توانیم بگیریم. ما موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم ولی توپ‌هایمان تبدیل به گل نشد. چرا تیم ما نمی‌تواند ببرد؟ فوتبال همین است. ژاپن،‌ کره و عربستان هم با آن همه سرمایه‌گذاری حذف شدند. من از کسی نمی‌توانم ایراد بگیرم و مقصر باخت من هستم. اگر بحث فنی باشد ما باید با اختلاف چهار، پنج گل می‌بردیم. اینکه روی یک حادثه به گل رسیدند، بحث دیگری است. بحث ساختارسازی هم باید در وقت دیگری صحبت کنیم. امشب یکی از شب‌های بد زندگی من است و باید به سال ۲۰۰۷ برگردیم.

سرمربی تیم‌ملی درباره تعویض نشدن مهدی طارمی در نیمه دوم به دلیل عملکرد ضعیفش در این بازی بیان کرد: وقتی بخواهید تعویض کنید، دو حالت دارید. یا اینکه تیم شما روند خوبی ندارد که باید تغییر سیستم بدهید. خودتان قضاوت کنید؛ قبل از گلی که خوردیم باید سه، چهار گل جلو می‌افتادیم. مهدی طارمی هم بد بازی نمی‌کرد و با جابجایی‌هایش با سردار توانست موقعیت ایجاد کند. بازیکن بزرگ اگر خوب نباشد باید تعویض شود ولی وقتی تیم خوب کار کند، نباید تعویض کنیم. اگر مهدی طارمی را تعویض می‌کردیم و گل می‌خوردیم، همین دلیل باختمان می‌شد. من نمی‌توانم ایراد فنی از نیمه دوم بگیرم. ما دچار بدشانسی شدیم. ما چندین موقعیت داشتیم. به نظرم دروازه‌بان قطر باید بهترین بازیکن می‌شد. بدشانسی زیاد داشتیم مثل همان توپی که به دیرک خورد و به بیرون رفت. موقعی باید تعویض کنید که تیم‌تان روند خوبی ندارد مانند نیمه اول. مهدی طارمی وظیفه‌اش را که به عمق زدن در جریان بازی بود به همراه سردار آزمون خوب انجام داد.

اخبارورزش
پربازدیدتیم ملی
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی