اعتراف دقیقه نودی قلعه نویی درباره قطر

اعتراف دقیقه نودی قلعه نویی درباره قطر

شفقنا ورزشی -سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از بازی با قطر گفت: بازی در این مرحله حساس‌ترین بازی است. زحمات ۵ بازی گذشته در این بازی است که به نتیجه می‌رسد. بعد از بازی با ژاپن با بازیکنان صحبت کردیم که شما در دوره‌های گذشته هم به این مرحله رسیده بودید پس فراموش کنید و به بازی با قطر فکر کنید.

به گزارش شفقنا ورزشی ،تیم ملی فوتبال ایران فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه به دیدار قطر می‌رود تا در صورت پیروزی برابر این حریف به فینال جام ملت‌های آسیا راه یابد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از بازی با قطر اظهار کرد: بازی در این مرحله حساس‌ترین بازی است. زحمات ۵ بازی گذشته در این بازی است که به نتیجه می‌رسد. بعد از بازی با ژاپن با بازیکنان صحبت کردیم که شما در دوره‌های گذشته هم به این مرحله رسیده بودید پس فراموش کنید و به بازی با قطر فکر کنید؛ قطری که دوره قبل قهرمان شده است. خوشبختانه بازیکنان شرایط حساس را درک کرده‌اند و فعل خواستن را می‌خواهند صرف کنند؛ کاری که در بازی با ژاپن و بازی‌های گذشته هم انجام دادند. البته انتقاداتی هم شد که منصفانه نبود. یک موقع شما بد بازی می‌کنید،‌ موقعیت ایجاد نمی‌کنید و ساختار دفاعی ضعیفی دارید، نقد درست است اما برای ما اینطور نبود.

او ادامه داد: در بازی قبل، پیش از این که از ژاپن گل بخوریم، به ژاپن موقعیت ندادیم و حتی ما دو موقعیت خوب داشتیم. ما در برنامه خود که خارج کردن هافبک‌های ژاپن بود، موفق بودیم. قطر سرمایه‌گذاری زیادی داشته و میزبان هم است. ما هم تغییراتی در تیم ایجاد می‌کنیم و یقین داریم مهره‌های جدید هم بهترین عملکردشان را خواهند داشت.

قلعه‌نویی درباره مشکلاتی که میزبانی برای این تیم ایجاد کرده است مانند حضور هواداران در ورزشگاه و انتخاب داور عرب‌زبان برای بازی با قطر گفت: بخشی از سوال شما را باید AFC پاسخ دهد. ما از برنامه‌ریزی مسابقات خیلی ضرر کردیم و برای بازی با ژاپن هم زیر ۷۲ ساعت استراحت کردیم. در تصمیمات داوری هم VAR برای ما مهربان نبود و در یک صحنه داور می‌توانست در بازی با ژاپن صحنه را نگاه کند. در بحث داور فردا هم چون من در بحث فنی هستم، نباید ورود کنم. با این حال چون کشورهای و قاره‌های دیگر نگاه می‌کنند، عدالت رعایت خواهد شد چرا که فوتبال یک شعار با عنوان فیرپلی و بازی جوانمردانه دارد. باید از AFC بپرسید که چرا این کارها را کردند.

سرمربی تیم‌ملی درباره تاثیر پیروزی ۴ بر صفر ایران مقابل قطر در تورنمنت چهار جانبه اردن در بازی فردا بیان کرد: سوال شما را در دو بخش جواب می‌دهم. در تورنمنت اردن که انتقادات زیادی شد باید بگویم که سه تیم از آن چهار تیم در نیمه نهایی حضور دارند. یک مربی بود که می‌گفت بعضی بازی‌ها برای بازیکن است. من بعد از کنفرانس به بازیکنانم گفتم که ما باید به فکر بازی با قطر باشیم‌ و بازی ژاپن را فراموش کنیم. پس بازی با قطر در تورنمنت اردن را فراموش کرده‌ایم. من از بازیکنانم خواستم که هم باکیفیت‌تر، هم دونده‌تر و هم جنگنده‌تر از بازی ژاپن به مصاف قطر بروند. می‌خواهیم بعد از چند دهه به فینال برویم. من به اعتقاد دارم که این کار را می‌توانیم بکنیم. من همیشه گفتم که مهم‌ترین مشکل ما بازیکنان هستند، اگر روز خوبشان باشد ما می‌توانیم ببریم. رفتار مهدی طارمی هم اتحاد را در تیم نشان داد.

اخبارورزش
پربازدیدقلعه نویی
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی