برای احیای موهای آسیب‌دیده کدام راه بهتر است؛ بوتاکس مو یا پروتئین مو؟

بوتاکس مو

آیا قصد دارید موهای خود را احیا کنید؛ اما بین بوتاکس مو و پروتئین‌تراپی مردد هستید؟ دنیای درمان‌های تغذیه کننده مو می‌تواند هم هیجان‌انگیز و هم طاقت‌فرسا باشد. اگر به‌دنبال راهی برای تغییر شکل موهای خود هستید، درک تفاوت بین این دو گزینه محبوب بسیار مهم است. از درمان موخوره گرفته تا افزایش درخشش، از بهبود مدیریت تا تنفس مو‌های آسیب‌دیده، هر درمان دارای مزایای منحصربه‌فرد خود خواهد بود.

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس نوعی درمان مویی به‌شمار می‌رود که برای کمک به ازبین‌بردن موخوره طراحی شده است. این درمان با استفاده از مواد اصلی مانند پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و لیپیدها به ترمیم و بازسازی موهای شما کمک می‌کند. درمان ضد پیری مو مانند فیلر عمل می‌کند و با پر کردن هر شکافی در الیاف مو، موها ابریشمی، براق و جوان‌تر به‌نظر می‌رسند.

به‌طور معمول، موهای شما با یک شامپوی شفاف‌کننده شسته می‌شود تا هرگونه باقی‌مانده چربی و آلودگی از روی موهای شما پاک شود و کوتیکول‌های مو را باز کند. پس از آن، مواد بوتاکس اعمال می‌شود و به مدت تقریبا 45 دقیقه باقی می‌ماند.

فواید بوتاکس مو

بوتاکس برای مو مغذی و آبرسان است و می‌تواند موهای شما را صاف‌تر، براق‌تر و پرتر کند. کلاژن و کراتینی که تارهای مو را در طول درمان بوتاکس می‌پوشاند، می‌تواند قسمت‌های آسیب‌دیده کوتیکول‌های مو را پر کند و ظاهری صاف‌تر و درخشان‌تر داشته باشد.

بوتاکس برای مو با حذف نیاز به استفاده از ابزارهای حالت‌دهنده حرارتی و محافظت در برابر موخوره می‌تواند در برابر آسیب بیشتر ناشی از ابزارهای حالت‌دهنده یا عوامل محیطی، عملکردی محافظتی داشته باشد. علاوه‌بر این، بوتاکس می‌تواند نرمی را به موهای شما بیافزاید و به حفظ رنگ موهای شما کمک کند.

همه این نتایج می‌توانند تا 6 ماه دوام داشته باشند و بوتاکس را به یک راه‌حل طولانی ‌مدت عالی برای حفظ سلامت و ظاهر موهای شما تبدیل کند. برای دریافت قیمت بوتاکس مو می‌توانید به سایت شاهانو مراجعه کنید.

پروتئین مو

درمان‌های پروتئینی برای مو برای رفع نگرانی‌های مربوط به آسیب مو که در نتیجه خدماتی مانند حالت‌دهی حرارتی، رنگ‌آمیزی و اصطکاک روزانه ایجاد می‌شوند، طراحی شده‌اند. هنگامی‌که موهای شما شکننده، خشک و فاقد درخشش طبیعی هستند، یک درمان پروتئینی حاوی مواد اصلی مانند کراتین می‌تواند برای احیای آن معجزه کند.

حتی اگر کراتین به ‌طور طبیعی در موهای شما وجود دارد، این درمان‌ها می‌توانند در مواقعی که موهای شما نیاز به مراقبت‌های دوست‌داشتنی بیشتری دارند، نجات‌دهنده‌ باشند. درمان‌های پروتئینی به‌طور گسترده در همه‌جا در دسترس هستند و آنها را به یک راه‌حل مناسب تبدیل می‌کنند.

قیمت بوتاکس مو

فواید درمان‌های پروتئینی برای مو

اگر مو از پروتئین تشکیل شده است، چرا به درمان‌های پروتئین اضافی نیاز دارد؟ مو به‌طور طبیعی هر چه از ریشه دورتر باشد رطوبت و تغذیه خود را از دست می‌دهد. زمانی‌که موهای ما رطوبت و تغذیه خود را از دست می‌دهند، پروتئین کراتینه‌شده شروع به باز شدن و شکستن می‌کند. در نتیجه مو استحکام، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و پیوندها ضعیف می‌شوند. در بازسازی، حمایت و تقویت این ماتریکس، پروتئین مو کلید سلامت مو و پوست سر است.

محافظت از مو در برابر آسیب

مواد پروتئینی مانند پروتئین هیدرولیز شده یا اسیدهای آمینه ابریشمی مستقیما به فولیکول مو متصل می‌شود و لایه کوتیکول را سفت می‌کند. مواد پروتئین مانعی در اطراف فولیکول به‌وجود می‌آورد که از آسیب بیشتر محافظت خواهد کرد.

تقویت مو و بهبود حالت ارتجاعی با بوتاکس مو

بلوک‌های ساختمانی مو از پروتئین تشکیل شده‌اند. در موهای آسیب‌دیده پروتئین در ردیف‌های فولیکول‌های دور از ریشه از بین می‌رود یا آسیب می‎بینید. در نتیجه با پروتئین‌تراپی می‌توان به درمان این آسیب پرداخت. موهایی که فاقد پروتئین هستند اغلب قبل از شکستن کشیده می‌شوند. پروتئین‌تراپی به بازیابی حالت ارتجاعی موهای آسیب‌دیده کمک خواهد کرد.

کمک به ازبین‌بردن شکستگی و دوشاخه شدن انتهای مو

در بهبود استحکام و قابلیت ارتجاعی مو، درمان‌های پروتئینی به ازبین‌بردن شکستگی و شکافتگی انتهای مو کمک می‌کند. پروتئین مو می‌تواند به رشد مو بیانجامد، زیرا درمان‌های پروتئینی از موهای ضعیف و شکننده جلوگیری می‌کند و موهای قوی‌تر کمتر می‌شکند.

ظاهر کلی مو را تقویت می‌کند

پروتئین‌ها بدون شک تاثیرات مهمی بر تراکم، کشسانی و استحکام مو دارند. علاوه‌بر این، آنها در ازبین‌بردن شکستگی و دوشاخه شدن انتهای مو موثر هستند و به مو کمک می‌کنند تا به قطر واقعی خود برسند.

قیمت مواد پروتئینه مو

بوتاکس یا پروتئین؟

تصمیم بین استفاده از بوتاکس مو یا پروتئین مو به‌طور عمده به شرایط موهای شما و نیازهای آنها بستگی دارد. هر دو روش می‌توانند به بهبود و احیای موهای آسیب‌دیده کمک کنند، اما اهداف و اثرات آنها متفاوت هستند.

نوع مو

استفاده اصلی از بوتاکس معمولا برای افرادی است که با مشکلات موهای وز، آسیب دیده یا خشک مواجه هستند. هدف اصلی این روش، به‌دست آوردن موهای صاف و براق خواهد بود. درمان‌های حاوی پروتئین نیز برای افرادی با موهای ضخیم و مجعد توصیه می‌شود. این درمان می‌تواند مشکل موخوره را که یکی از عوارض رایج استفاده از اتو برای صاف کردن موها است، کاهش دهد.

هزینه

اصولا هزینه خرید بوتاکس مو کمتر از درمان‌های حاوی پروتئین است. بااین‌حال، تعیین دقیق هزینه ممکن نیست؛ زیرا بسیاری از صاحبان سالن‌ها و متخصصان بر اساس تجربه و نوع مواد مورداستفاده، قیمت‌گذاری را انجام می‌دهند. قیمت مواد پروتئینه مو به برند این مواد بستگی دارد. برای خرید پروتئین مو می‌توانید به سایت شاهانو مراجعه کنید.

ماندگاری

مدت ماندگاری درمان‌های بوتاکس و پروتئین به مراقبت شما از مو بستگی دارد. درمان بوتاکس معمولا بین ۲ تا ۴ ماه ثابت باقی می‌ماند. اگر مراقبت مطلوبی انجام شود، درمان حاوی پروتئین نیز می‌تواند تا ۳ تا ۶ ماه دوام داشته باشد. با این‌حال، اگر به نحو مناسب مراقبت نشود، اثرات هر دو روش پس از یک ماه کاهش خواهد یافت.

قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، مشورت با یک متخصص مو، مانند آرایشگر، مفید خواهد بود. آنها می‌توانند وضعیت موهای شما را ارزیابی کنند و راهنمایی مناسبی ارائه دهند. اطلاع از نکات بهداشتی و نحوه مراقبت مناسب پس از انجام هر روش نیز بسیار مهم است.

انتخاب بین بوتاکس مو و پروتئین تراپی به اهداف و نیازهای موی شما بستگی دارد. هر دو روش درمانی با ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی طراحی شده‌اند تا منجر به بهبودی وضعیت موهای آسیب‌دیده شما شوند. بوتاکس به لطافت و سلامت موها می‌پردازد و پروتئین تراپی لختی و انعطاف‌پذیری موها را با خود به همراه خواهد داشت.

انتهای رپورتاژ آگهی/

سلامتکسب و کارمد و زیبایی
رپورتاژ
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی