واریز یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی کالابرگ از فردا

واریز یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی کالابرگ از فردا
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از فردا (۱۷بهمن) یارانه ۲۲۰ هزار تومانی با عنوان طرح تشویقی کالابرگ به مناسبت دهه فجر در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

علیرضا عسگریان با اشاره به اینکه ۳۵ هزار میلیارد تومان ماهانه برای این طرح تشویقی و یارانه پایه تخصیص یافته است، گفت: این طرح تشویقی با عنوان فجرانه از ۱۷ بهمن شروع و تا ۱۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت و یارانه‌بگیران می‌توانند در ۳ ماه، از این یارانه مضاعف استفاده کنند.

به گزارش زنهار به نقل از صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه هیچ شرطی برای استفاده از این طرح وجود ندارد، گفت: در طرح قدیم کالابرگ، به ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان یارانه مضاعف پرداخت می‌شد که شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی را از یارانه داشت، اما در این طرح به ازای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان یارانه مضاعف پرداخت می‌شود و برای خرید، هیچ شرطی وجود ندارد.

عسگریان گفت: ۲۱۰ هزار فروشگاه در کشور آماده خدمات‌دهی به یارانه‌بگیران دهک‌های یک تا هفتم سطح درآمدی هستند و ارزش قیمت پایه این اقلام در سال ۱۴۰۱، ۵۲۳ هزار تومان بوده که در حال حاضر ارزش روز آن ۷۴۳ هزار تومان است.

به گفته معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمان استفاده از این طرح یک‌ماه است و امکان ذخیره‌سازی برای ماه‌های بعدی وجود ندارد.

عسگریان گفت: بطور مثال اگر خانوار چهار نفره در دهک یک تا سه قرار داشته باشد در این طرح بطور ماهانه، مبلغ ۸۸۰ هزار تومان علاوه بر یارانه پایه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود که بعنوان یارانه مضاعف می‌توانند از آن خرید کنند.

هم‌وطنان برای تسهیل در خرید و اطلاع از اعتبار خود می‌توانند برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) را نصب کنند.

سرپرستان خانوار برای اطلاع از میزان اعتبار خود همچنین می‌توانند کد دستوری ستاره ۵۰۰ ستاره ۱۴۶۳ مربع را با تلفن خود شماره گیری کنند.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه