یارانه تشویقی ویژه دهه فجر چه زمانی واریز خواهد شد؟ | خبر خوش برای مشمولان یارانه نقدی از واریزی ویژه دولت

یارانه تشویقی ویژه دهه فجر چه زمانی واریز خواهد شد؟ | خبر خوش برای مشمولان یارانه نقدی از واریزی ویژه دولت
مبلغ یارانه تشویقی از نفری ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان تبدیل شد و همزمان با اجرای طرح فجرانه کالابرگ، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی برای بهره‌مندی از یارانه تشویقی کنار می‌رود

یارانه تشویقی که تا الان به شکل کالابرگ الکترونیکی و معادل نفری ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شد، به ۲۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

یارانه تشویقی همزمان با اجرای طرح فجرانه کالابرگ از ۱۷ بهمن امسال به مدت سه ماه یعنی تا نیمه اردیبهشت سال آینده به حساب سرپرستان خوانوار واریز می‌شود و نکته مهم حذف شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی برای بهره‌مندی از یارانه تشویقی خواهد بود. با این حال طبق روالی که از زمان اجرای طرح یارانه تشویقی وجود داشته، امکان برداشت این مبلغ به شکل تقدی وجود ندارد و اساسا هدف از پرداخت یارانه تشویقی دسترسی داشتن افراد حاضر در دهک‌های یک تا هفت درآمدی به ۱۱ قلم کالای اساسی است. کالا‌هایی که به قول مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد انتخاب شده‌اند.
یارانه تشویقی که در قالب کالابرگ الکترونیکی از تابستان امسال به سرپرستان دهک‌های یک تا سه تعلق می‌گرفت، از مهرماه شامل سرپرستان دهک‌های چهار، پنج، شش و هفت هم می‌شود.

مبلغ یارانه تشویقی تا الان در طرح کالابرگ الکترونیکی به‌ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان بود، اما صحبت‌هایی که علیرضا عسگریان به‌عنوان معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرده، مشخص می‌کند مبلغ یارانه تشویقی همزمان با اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک به نفری ۲۲۰ هزار تومان تبدیل شده است.

شرط استفاده از کالابرگ الکترونیکی هم تا الان به‌شکلی بود که اگر هر یک از هموطنان ۲۰۰ هزارتومان از مبلغ یارانه ماهانه را از میان ۱۱ قلم کالای استاندارد خریداری می‌کرد، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف یا همان یارانه تشویقی دریافت می‌کرد. به زبان ساده اعتبار آن دسته از افرادی که معادل ۴۰۰ هزارتومان تعیین شده بود، به ۵۲۰ هزار تومان می‌رسید و این اعتبار برای آن دسته از افرادی که یارانه ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردند، به ۴۲۰ هزار تومان می‌رسد.

یارانه تشویقی که البته در قالب طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی طراحی شده، بدون اعمال شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی تعلق می‌گیرد و طبق وعده اعلام شده از سوی وزارت رفاه این طرح به‌مدت سه ماه یعنی از ۱۷ بهمن تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

یارانه نقدی را می‌توان از خودپرداز‌ها برداشت کرد، اما این امکان برای مبلغ یارانه تشویقی وجود ندارد. این خبری است که از زمان اجرای طرح واریز یارانه تشویقی در تابستان درجریانش هستیم و حالا معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: اعتبار شارژ شده صرفا برای خرید از فروشگاه‌ها طراحی شده و امکان برداشت نقدی یارانه تشویقی وجود ندارد.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه