خبر فوری از مبلغ عیدی کارمندان دولت| کارمندان دولت بالاخره چقدر عیدی می گیرند؟

خبر فوری از مبلغ عیدی کارمندان دولت| کارمندان دولت بالاخره چقدر عیدی می گیرند؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه هنوز مبلغ عیدی کارکنان دولت قطعی نشده است، خبر از واریز آن تا پایان هفته آتی، داد.اگر چه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است هنوز عدد قطعی عیدی کارکنان دولت مشخص نیست، اما برآورد‌ها نشان می‌دهد احتمالا ًکف عیدی واریزی برای کارکنان دولت حدود ۲ میلیون تومان خواهد بود.

اخیراً رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به اینکه “هنوز مبلغ عیدی کارکنان دولت قطعی نشده است”، خبر از واریز آن تا پایان هفته آتی داد.

این در حالی است که بر اساس ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی پایان سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل ۵، ۰۰۰ امتیاز تعیین شده است و با اعمال ضریب حقوق، میزان رقم ریالی آن به‌دست می‌آید.

گفتنی است با توجه به ضریب حقوقی امسال (۴، ۰۲۴)، مبلغ رقم عیدی پایان سال حداقل ۲ تومان خواهد بود. لازم به ذکر است دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب‌ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده جدید (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله‌مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت نموده است.

عیدی کارکنان دولت

اگرچه در سال‌های اخیر همواره نرخ تورم بالاتر از رقم ضریب ریالی عیدی‌ها بوده است، اما به‌هر حال به‌نظر می‌رسد اگر دولت قصد داشته باشد طبق رویه سال‌های قبل عمل کند، احتمالاً با توجه به ضریب حقوقی امسال، عیدی کف عیدی کارمندان حدود ۲.۰۱۲.۰۰۰ هزار تومان خواهد بود.

البته با توجه به اینکه ارقامی به‌ازای عائله‌مندی و همچنین تعداد فرزندان به این عدد افزوده خواهد شد، برآورد‌ها نشان می‌دهد برای یک خانواده ۴ نفره احتمالاً شاهد واریز عیدی حدود ۳ میلیون تومان باشیم.

عیدی کارکنان دولت در سال گذشته، ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

گفتنی است در شرایطی احتمالاً شاهد کف ۲ میلیون تومانی برای واریز عیدی کارکنان دولت هستیم، که در سال گذشته عیدی کارکنان دولت حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان واریز شد، به‌بیانی دیگر انتظار می‌رود دولت اگر قصد جبران تورم ۴۰ درصدی یک سال گذشته را دارد، حداقل باید کف عیدی را نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش دهد.

در واقع اگر مبلغ عیدی پرداختی به کارکنان دولت، عدد کمتری از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد می‌توان می‌گفت مشابه دو سال گذشته همچنان رقم عیدی کارکنان دولت، از نرخ تورم کمتر است و نتوانسته است قدرت خرید از دست رفته کارمندان را جبران کند.

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق کارمندان
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی