یارانه ویژه 22 بهمن فقط به این خانوارها تعلق می گیرید!

15 دیدگاه

به گزارش ساناپرس؛ یارانه ویژه 22 بهمن فقط به این خانوارها تعلق می گیرید!

اگر امسال هم طبق سالهای پیش یارانه ویژه 22 بهمن واریز شود فقط به 4 دهک اول و به‌انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تعلق می گیرد.

در سال ۱۴۰۰ دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از طرح واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب اقشار کم درآمد جامعه رونمایی کرد. اکنون با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال جاری، این سؤال پیش آمده که امسال نیز هدیه ویژه ۲۲ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود یا خیر؟

در طول سال با نزدیک شدن به مناسبت‌های مختلف نظیر عید فطر، عید قربان و عید غدیر، شایعاتی در خصوص واریز یارانه‌های ویژه این ایام منتشر می‌شود که در نهایت مشخص می‌شود هیچ برنامه‌ای برای واریز چنین یارانه‌ای در نظر گرفته نشده است، اما یارانه ویژه ۲۲ بهمن موضوعی رسمی و تأیید شده است که از سال ۱۴۰۰ واریز آن آغاز شد.

در بهمن ۱۴۰۰ دولت رئیسی از طرح حمایت معیشتی ویژه ۲۲ بهمن رونمایی و هدف از آن را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه عنوان کرد. آن زمان اعلام شد بر حسب دستور رئیسی، یارانه‌ای ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان دهک‌های اول تا چهارم به‌انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور واریز می‌شود.

یارانه ویژه ۲۲ بهمن در سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز ۲۱ بهمن آن سال به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و البته حواشی آن تا مدتها ادامه داشت زیرا حساب برخی از افراد مشمول به هر دلیلی شارژ نشد. طبق گزارش‌ها، ۳۲ میلیون نفر یعنی حدود نصف جمعیت یارانه بگیران، مشمول دریافت این یارانه شناخته شدند و هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به آنها تعلق گرفت.

در روزهای اخیر بار دیگر شایعات مربوط به واریز یارانه ویژه ۲۲ بهمن شنیده می‌شود. با توجه به سابقه دولت رئیسی در پرداخت چنین یارانه‌ای، باید دید آیا امسال نیز دولت به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ای برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه دارد یا خیر. تاکنون صحبتی از سوی مسئولین مربوطه در این زمینه انجام نشده است.

بسیاری از خانوارهای کم درآمد اخبار مربوط به هدیه ۲۲ بهمن را دنبال می‌کنند و انتظار دارند اگر دولت این عیدی را در سال ۱۴۰۰ به مردم داده، امسال نیز آن را تکرار کند. البته انتظار این است که تمامی یارانه بگیران مشمول دریافت این عیدی شوند.

نکته دیگر در خصوص یارانه ۲۲ بهمن، مبلغ این یارانه است که اگر دولت بخواهد چنین هدیه‌ای را به حساب اقشار کم درآمد واریز کند، باید دید آیا مبلغ آن همان ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود یا با توجه افزایش تورم در جامعه، مبلغ هدیه دولت رئیسی به نسبت سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه
 

15 دیدگاه.

 • ناشناس
  2024-02-03 23:00

  گدا خودتون هستید مرده شور خودتون و یاراته تون رو ببره گدازادهها

 • سلام خداکنه واقعا گرفتاریم.

 • ناشناس
  2024-02-04 14:04

  من مستاجر هستم ،ماشین،وزمین هم ندارم ،دوتا دانشجو هم دارم بعد دهک نهم هستم 😑علتش چی که تو کشور خودم باید پول سهم هر ایرانی رو که ازنفت به دست میاد ومثل گداها پخش کنید

 • ناشناس
  2024-02-04 14:42

  کاش با یارانه وام میدادن خیلی خوب میشد

 • متاسفام،

 • ناشناس
  2024-02-04 15:09

  100تومن اگه ندن خیلی سنگین‌ترین این همه ولخرجی نکنید

 • حاجی ۱۰۰ تومن چی میشه خدایی،واقعا خیلی ناچیزه،مسوولین از کشورهای عربی و اروپایی یاد بگیرن که چطور به داد مردمشون میرسن.

 • چیزی نگیرید.چیزی نمیخوایم

 • ناشناس
  2024-02-04 17:03

  عجب گرهی از مشکلات مردم باز کردین بخدا خجالت هم خوب چیزیست

 • من به مسولین فداکار ودلسوز مملکتم ایمان دارم و خوب میدانم که تمام تلاششان رابرای آسایش این ملت سختی کشیده میکنند میکنند

 • منتقم کرار
  2024-02-04 17:54

  باعث شرمساری تأسف. ۱۰۰تومن فحشم نمیدن ما بادردونداری می‌سازیم ولی این همه تحقیرروتحمل نمی‌کنیم.

 • منظورش 100 میلیون آخه همین مردم بودن که انقلاب کردند و22بهمن روز بزرگی هست وماهمون روز میتونیم 100ت روبه یک زخم کوچکمون بزنیم

 • خانه به دوش
  2024-02-04 18:57

  خوبه پول ۵نفر یه مرغ و یک کیلو برنج میشه یه ناهار

 • محمدرضا
  2024-02-06 19:36

  یارانه فقط به سی ملیون پرداخت میکنند و دهک تمامی جانبازان معیشت بگیر معسر دهک هشت و نه و ده زدند که منصفانه نیست

 • چرابه ماندادن اگه تشویقیه پس ماچی،گناه کردیم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی