خبر بد برای فوتبال ایران/ هیچ شانسی مقابل ژاپن نداریم!

خبر بد برای فوتبال ایران؛هیچ شانسی مقابل ژاپن نداریم!
پیشکسوت فوتبال ایران از امیر قلعه‌نویی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش منیبان؛ سعید مراغه‌چیان دربارره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: ایران در این بازی استرس داشت و عدم تمرکز بازیکنان باعث شد که مقابل سوریه به دردسر بیفتیم. کار ایران مقابل ژاپن فراتر از سخت است.خط دفاعی ایران مثل همیشه پر اشتباه و ناهماهنگ ظاهر شدند و روی پنالتی که صورت گرفت مدافعان ایران نه تنها در آفسایدگیری ضعیف بودند، بلکه با سرعت پایینی که داشتند نتوانستند به مهاجم سوری‌ها برسند که در ادامه بیرانوند مرتکب خطای پنالتی شد.

پیشکسوت تیم ملی در رابطه با تعویض‌های قلعه‌نویی تصریح کرد: به نظرم اعضای کادرفنی در این بازی آنالیز خوبی نداشتند و بازیکنان را با آمادگی کامل وارد این مسابقه نکرده بودند. تعویض‌های قلعه‌نویی در اواخر بازی خیلی روی کیفیت تیم تأثیر گذاشت. خروج قدوس و قایدی اشتباه بود و آن‌ها به خوبی داشتند بازی می‌کردند. مهدی طارمی و سردار آزمون در این بازی به مراتب اُفت کرده بودند و عملکردشان رضایت‌بخشی نبود.

بازیکن سال‌های دور تیم ملی فوتبال ایران در رابطه با عملکرد بازیکنان در دیدار با سوریه عنوان کرد: سوریه تا ۱۰۰ سال دیگر هم حریف قدرتمندی برای ایران نخواهد بود. به نظرم بازیکنان خودشان این دیدار را بزرگ و سخت کردند و همین باعث ترسشان شد که در ادامه نیز نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند. تیم ملی اگر روی ریل حرکت می‌کرد قطعاً می‌توانستند سوریه را به راحتی و با تعداد گل بالا شکست دهند.

مراغه‌چیان در پایان درباره اینکه دیدار ایران و ژاپن جه سرنوشتی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تیم ملی ژاپن قطعاً از ایران قدرتمندتر است. بازی گذشته آن‌ها مقابل بحرین را نگاه کردم و در مقایسه با دیداری که ایران مقابل سوریه انجام داد باید بگویم که ایران با این سبک بازی هیچ شانسی مقابل ژاپن نخواهد داشت. عملکرد بازیکنان مقابل سوریه اُبهت و چهره مقتدر ایران را خدشه‌دار کرد و باعث سرخوردگی همه شد، اما با این حال چیزی در فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و امیدواریم ایران با عبور از سد ژاپن با اقتدار به مرحله نیمه نهایی جام صعود کند.

اخبارورزش
پربازدیدتیم ملی