فاجعه در پرسپولیس! | نیمه تلخ و شیرین بزرگ‌ترین ریسک درویش

به گزارش ساناپرس، فاجعه در پرسپولیس! | نیمه تلخ و شیرین بزرگ‌ترین ریسک درویش
درویش با انتخاب اوسمار به‌عنوان سرمربی پرسپولیس بزرگ‌ترین ریسک دوران کاری‌اش را کرد؛ یا موفق می‌شود یا مغلوبی بدنام لقب می‌گیرد. تنها رصد کلی فضای هواداری پرسپولیس بعد از اعلام خبر انتصاب اوسمار ویرا به‌عنوان سرمربی جدید این تیم کافی بود تا هر مخاطبی به وضوح میزان خشم و تعجب سرخ‌ها را ببیند و حس کند. آنها هر لحظه منتظر اعلام خبر حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم محبوبشان بودند اما در نهایت با برگزیده‌شدن دستیار یحیی گل‌محمدی مواجه شدند؛ مرد ۴۸ساله‌ای که سابقه روشنی به‌عنوان سرمربی ندارد و خیلی‌ها به درستی به این نکته فکر کردند که اگر کاری از دست او برمی‌آمد، به‌خود یحیی کمک می‌کرد تا شرایط تیم در نیم‌فصل اول بهتر شود! به هر تقدیر اما این انتخاب صورت گرفته، حکم صادر شده و آنچه رخ داده را باید بزرگ‌ترین ریسک کارنامه کاری رضا درویش دانست؛ مردی که به‌خودی خود هم چندان محبوب نبود، اما حالا قشنگ روی لبه تیغ قرار دارد.

نیمه شیرین ماجرا؛ اگر جواب بدهد
فعلا انتقادها از درویش و انتخابش بسیار زیاد است اما او احتمالا این فضای تند را با رویای جواب‌دادن اوسمار روی نیمکت قرمزها تحمل می‌کند. مدیرعامل پرسپولیس تصور می‌کند بازیکنانی که از انتخاب مرد برزیلی حمایت کردند، برای او سنگ تمام خواهند گذاشت و این انگیزه مضاعف، تیم را در نیم‌فصل دوم به هدفش می‌رساند. به هر حال این مربی شناخت خوبی هم از مجموعه دارد و وقتش را صرف آزمون و خطا نخواهد کرد. از سوی دیگر ویرا انتخاب بسیار ارزانی بود و موفقیت احتمالی او در این شرایط، حلاوتی دوچندان خواهد داشت. در این صورت حتما درویش بادی به غبغب خواهد انداخت که «گزینه‌های ما برای نیم‌فصل کار ۴۰۰یا ۵۰۰هزار دلار می‌خواستند اما با هزینه‌ای خیلی کمتر از این به هدف رسیدیم.» کامیابی ویرا روی نیمکت اما یک مزیت دیگر هم برای درویش خواهد داشت؛ اینکه او ثابت می‌کند لابد نقش یحیی در تیم آنقدرها هم جدی نبوده است و این بار توسط دیگران نیز می‌توانسته به مقصد برسد.

نیمه تلخ داستان؛ وای اگر شکست بخورد
این بدترین حالت ممکن است؛ یک فاجعه تمام‌عیار. با وجود خوش‌بینی‌های بند بالا، همچنان عده زیادی تصور می‌کنند اوسمار برای نیمکت پرسپولیس کوچک است؛ او همیشه دستیار بوده و به‌عنوان سرمربی کارنامه قابل‌قبولی ندارد. از سوی دیگر منتقدان می‌گویند کسی که با کمک بازیکنان سر کار آمده، به نوعی «نمک‌گیر» آنها محسوب می‌شود و از همین حالا اتوریته و اقتدارش زیر سؤال است. پرسش اینجاست که فردا اگر اوسمار به دلایل فنی تصمیم گرفت علیرضا بیرانوند یا سروش رفیعی را از ترکیب کنار بگذارد، این کار برایش آسان خواهد بود؟ در آن صورت بازیکن نمی‌گوید «خود ما تو را سر کار آوردیم، حالا چه می‌گویی؟» از طرف دیگر پرسپولیس در این نیم‌فصل با رقیب سرسختی مثل جواد نکونام مواجه است و نیز باید پنجه در پنجه سپاهان پرستاره بیندازد؛ آیا واقعا ویرا مرد این بزنگاه‌های بزرگ است؟ در هر صورت اگر اوضاع بر وفق مراد اوسمار پیش نرود، درویش نه‌تنها شانس چندانی برای ادامه حضور در پرسپولیس نخواهد داشت، بلکه نامش برای همیشه در یکی از تیره‌ترین بخش‌های تاریخ پرسپولیس به ثبت خواهد رسید؛ مردی که از کریم باقری و یحیی گل‌محمدی گذشت تا با استفاده از اسم برانکو، به اوسمار ویرا برسد!

اخبارورزش
پربازدیدپرسپولیس
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی